Filmy już dostępne w polskim Google Play. Fajnie, ale lepiej pójść do kina

Książki i muzyka już od jakiegoś czasu są dostępne w Google Play. Teraz przyszła pora na filmy.

Google rozszerzył dzisiaj ofertę swojego sklepu o filmy. Stosowna zakładka dostępna jest zarówno z poziomu smartfonów, jak i strony WWW.

Filmy w Google Play występują w standardowej jakości lub rozdzielczości HD, która jest opcją droższą. Po zakupie wybranej pozycji pojawi się ona w odpowiedniej aplikacji Google'a, którą również można już pobrać ze sklepu. Gigant pozwala również na wypożyczanie wybranych filmów. Mechanizm działania tej opcji jest prosty: film jest dostępny przez 30 dni od wypożyczenia, ale od pierwszego jego odtworzenia będzie trzeba go obejrzeć w ciągu 48 godz. (po tym czasie zniknie z listy).

Baza filmów ułożona jest tematycznie, a najnowsze produkcje trafiają do polecanych. Obecnie można obejrzeć kilka nowości z tego roku, takich jak "300: Początek imperium" czy "47 roninów". Jest też wiele klasyków czy głośnych produkcji z ostatnich lat. Polskich filmów nie ma, ale według mnie nie jest to wielka strata. Gorzej z brakiem polskich wersji językowych (dotyczy to zarówno dubbingu, jak i napisów).

Cieszy mnie to, że oferta Google'a w Polsce jest systematycznie rozszerzana i że zyskujemy dostęp do kolejnych usług firmy z Mountain View. Jednak filmy w Google Play nie są specjalnie interesującą opcją. Ceny większości nowych materiałów będą za wysokie dla większości użytkowników, a wypożyczyć można tylko niektóre filmy (co szalenie tanie też nie jest). Lepiej wybrać się na nowości do kina, niż czekać, aż pojawią się w Google Play.

Zadowoleni mogą być kolekcjonerzy filmów, którzy mogą teraz stworzyć sporą bibliotekę online. Google Play nie oferuje może jakości Full HD, ale za to część filmów będzie udostępniana szybciej niż wersje DVD/Blu-ray w polskich sklepach.

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Z Launcher - pomysł fajny, ale Nokia musi jeszcze nad nim popracować "For the Emperor!", czyli Warhammer 40,000: Carnage już w Google Play Graliśmy już w Godfire: Rise of Prometheus. Może być hitem! Z Yanosikiem teraz łatwiej nad morze Mobilne Electronic Entertainment Expo, czyli najciekawsze gry E3 Just Dance Now - smartfonowa rewolucja w tańcu Angry Birds Transformers - nowe wcielenie Wściekłych ptaków wkrótce Flick Soccer Brazil zagospodaruje twój czas w przerwie meczu Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Band Stars, 1Password i Red Bull Wallpapers Nowe Angry Birds z epickim rozmachem pojawiły się na rynku Appshaker Komórkomanii #86 - Hitman Go, Sunrise Calendar, Timberman i inne Dwie niezbędne, darmowe aplikacje na mundial w Brazylii Godfire: Rise of Prometheus to taki Wiedźmin 3 wśród gier mobilnych SwiftKey Premium na Androida za darmo! Zapłaciłeś wcześniej? Nie będziesz pokrzywdzony Nasze ukochane Free 2 Play Nowy Hitman jeszcze w tym roku na urzadzeniach mobilnych Angry Birds Stella to nowa propozycja twórców Wściekłych ptaków Dzisiaj premiera Sky Force 2014. Zagraj w polską produkcję za darmo! Rival Knights - nowe freemium Gameloftu już niedługo na rynku Gry i aplikacje na Androida - Appshaker #85 - Monument Valley, McGyver Deadly Descent i inne Fajnie być fanem mobilnego RPG, czyli najciekawsze mRPG Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Worms 3, GO Launcher Prime za darmo i Sunrise Calendar Appshaker #84 - XCOM, Deadlings, Grumpy Weather i inne Sky Force 2014 - obejrzyj oficjalny trailer, znamy datę premiery!

Popularne w tym tygodniu:

Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher