17-letni geek "wybiela" iPhone'y 4

17-letni geek "wybiela" iPhone'y 417.11.2010 13:00
iPhone 4
iPhone 4
Maciej Kuś

Apple opóźnił premierę białego modelu telefonu aż do wiosny 2011. Mieszkający w Queens, w Nowym Jorku, nastolatek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Fei Lam zamawia części do telefonu bezpośrednio z fabryki Foxconn, po czym sprzedaje "zestawy do konwersji" na swojej stronie internetowej (obecnie w promocyjnej cenie 279 dolarów).

Fei Lam
Fei Lam
Znałem człowieka, który miał jakieś kontakty w Foxconn, i tak się udało.

Dzięki 17-latkowi każdy posiadacz czarnego iPhone'a 4 może go teraz bez problemu "wybielić". Domowa manufaktura idzie nastolatkowi tak dobrze, że w ciągu zaledwie 6 miesięcy zarobił około 130 tysięcy dolarów (sam chciał zarobić na studia).

biały iPhone 4
biały iPhone 4

Nic nie zapowiadało zmiany tego stanu rzeczy, ale nagle przyszedł list od prywatnego detektywa. Zleceniodawca nie jest jawny, jednak możemy śmiało podejrzewać, że za "korespondencją" stoi firma sądownicza z Cupertino. Niewzruszony groźbą więzienia młody przedsiębiorca nie podniósł białej flagi, a jedynie zatroszczył się o dobrego prawnika.

W Internecie jest kilku takich sprzedawców. Nie rozumiem, dlaczego skupiono się tylko na mnie. Sądzę, że list miał być pogróżką wysłaną przez Apple'a.
fot. flickr.com by Marcin Wichary
fot. flickr.com by Marcin Wichary

Jeżeli to prawda, to jest to spory paradoks. Przecież to właśnie panowie Jobs i Wozniak sprzedawali w swoim garażu "Niebieskie Skrzynki", urządzenia, dzięki którym można było nielegalnie wykonywać połączenia telefoniczne.

Źródło: Gadzetomania

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)