HTC HD2 - zalety i wady

HTC HD2 - zalety i wady

HTC HD2 - zalety i wady
Mateusz Żołyniak
27.02.2010 20:04, aktualizacja: 27.02.2010 21:04

Na dedykowany HTC HD2 blogu, zamieściliśmy właśnie test tego niezwykle interesującego smartfona. Wkrótce pojawią się tam także kolejne sprawdziany możliwości najlepszego na rynku Windows Phone'a. Zanim to nastąpi, chciałem przedstawić Wam krótko zalety i wady HD2.

Na dedykowany HTC HD2 blogu, zamieściliśmy właśnie test tego niezwykle interesującego smartfona. Wkrótce pojawią się tam także kolejne sprawdziany możliwości najlepszego na rynku Windows Phone'a. Zanim to nastąpi, chciałem przedstawić Wam krótko zalety i wady HD2.

Zalety:

Obraz

Mała grubość urządzenia (11 mm) i wspomniana gumowana obudowa sprawiają, że mimo dużych rozmiarów, telefon świetnie leży w dłoni i nie ślizga się.

Tym, co przykuwa największą uwagę w HD2, a zarazem jest jego wielką przewagą nad innymi telefonami, jest 4,3-ekran, obsługujący multitouch. Dzięki niemu, oglądanie filmów, przeglądanie galerii/stron internetowych czy zarządzanie systemem jest czystą przyjemnością. Mimo tak dużych rozmiarów, ekran świetnie odpowiada na dotyk i pod tym względem nie ma on sobie równych na rynku.

Obraz

Dodatkowym atutem wynikającym z wielkości urządzenia jest wirtualna klawiatura QWERTY. Sprawia ona, że już pod dniu zapomnimy o jakiejkolwiek klawiaturze fizycznej. Przyciski na ekranie są duże, odstępy między nimi wystarczające, a kursory pozwalają szybko korygować drobne błędy podczas pisania. Co więcej, nie zajmuje ona całego ekranu i jesteśmy w stanie cały czas kontrolować wpisywany przez nas tekst.

Wielkim plusem modelu jest procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1GHz. Sprawia on, że rozbudowany Windows Mobile, działa tak szybko, jak nigdy wcześniej. Wymagające aplikacje otwierają się niemal natychmiast. Do tego, dochodzi aż 448MB wbudowanej pamięci RAM. Pozwala to na wygodną i stabilną pracę z dużą ilością otwartych w tle aplikacji.

Ekran główny
Ekran główny

Największą zaletą HD2 jest interfejs Sense UI, który jest ulepszoną wersją świetnego TouchFLO 3D. Umożliwia on integrację książki telefonicznej z kontaktami z Facebooka, wygodne przeglądanie wpisów na Twitterze - HTC Peep, aplikację HTC Footprints, czy bardzo intuicyjną obsługę wiadomości, email oraz kontaktów. Do tego Sense zachwyca pod względem graficznym. Próżno szukać tak wyglądającej pogodynki, jak ta z HD2.

Menu Start
Menu Start

Wśród innych zalet wymienię jeszcze szybką domyślną przeglądarkę Opera Mobile 9.7, która obsługuje multitouch, rewelacyjnie zrobioną galerię zdjęć oraz fabrycznie instalowany program Wi-Fi Router, który zamienia nasz telefon w bezprzewodowy punkt dostępu do internetu.

Wady:

Obraz

Za wadę HD2 można uznać brak ekranu AMOLED. Niemniej, jest ona niezauważalna do momentu, gdy obok smartfona HTC nie położymy komórki z takowym ekranem.

Z kolei, jeżeli chodzi o oprogramowanie, to jedynym punktem, w którym HTC mogło postarać się lepiej jest odtwarzanie filmów. Brak obsługi DivX/XviD trochę kłóci się z wielkim ekranem urządzenia oraz bardzo wydajnym procesorem. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do odtwarzaniu materiału wideo wykorzystywać CorePlayera lub darmowego TCPMP 2010.

Obraz

Pisząc o wadach wspomnę jeszcze o baterii. Niemniej, nie jest to tylko wada HD2, a także innych high-endowych smartfonów, na tle których Windows Phone HTC nie wypada wcale źle. Przy umiarkowanym korzystaniu z jego funkcji, ogniwo pozwala na około 12-18 godzin pracy.

Nie ma co doszukiwać się innych niedociągnięć w HD2, gdyż jest to po prostu czepianie się modelu na siłę.

Podsumowanie

Pełny test HTC HD2 znajdziecie na poświęconym mu blogu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Windows XP na HTC HD2!
Windows XP na HTC HD2!
Mateusz Żołyniak
HTC Desire - test
HTC Desire - test
Mateusz Żołyniak
HTC HD2 w naszych rękach
HTC HD2 w naszych rękach
Mateusz Żołyniak
Komentarze (0)