Zamówienia na Apple Watch przekroczyły już 2 mln, a problem z dostępnością rośnie

Zamówienia na Apple Watch przekroczyły już 2 mln, a problem z dostępnością rośnie

Apple Watch Edition
Apple Watch Edition
Kamil Zawiślak
16.04.2015 17:40, aktualizacja: 17.04.2015 02:37

Domyślałem się, że magia jabłka podziała i ludzie tłumnie będą chcieli kupić Apple Watch. Nie sądziłem jednak, że zainteresowanie może być aż tak duże. Najnowsze informacje mówią nawet o tym, że Apple się nie wyrabia.

Zaledwie kilka dni temu mogliście przeczytać o ogromnym zainteresowaniu zegarkiem firmy z Cupertino. Wtedy Slice Intelligence podawało, że zegarek zamówiło w samych Stanach Zjednoczonych blisko milion osób.

Najnowsze informacje mówią o dużo większej liczbie. Według Ming Chi Kuo przedsprzedaż Apple Watcha przekroczyła już 2,3 mln sztuk. Kuo jest analitykiem w firmie KGI Securities i uważa, że w krajach, w których sprzedaż inteligentnego zegarka rozpoczęła się wraz z 10 kwietnia, liczba zamówień grubo przekroczyła już 2 mln.

Apple Watch "nadchodzi"
Apple Watch "nadchodzi"© Apple

Osoby, które zdecydowały się zamówić zegarek w późniejszym terminie, muszą czekać już nawet miesiąc dłużej niż do 24 kwietnia... Co ciekawe, ze stron Apple dedykowanych zegarkowi zniknął slogan "Available 4.24.15" i został zastąpiony stwierdzeniem "The Watch is comming.". Może to oznaczać, że Apple ma spore problemy z dużym popytem na swój pierwszy zegarek. Potwierdzeniem tej informacji jest też komunikat dyrektor sprzedaży - Angeli Ahrendts. Dowiadujemy się z niego, że Apple ma mnóstwo zamówień internetowych, które są priorytetowe. W związku z tym jest już raczej pewne, że Apple Watcha nie kupimy 24 kwietnia w sklepach.

Według źródła, gdyby nie problemy z silniczkiem wibracji i ekranem OLED dostarczanym przez LG Display, liczba preorderów mogłaby być jeszcze większa niż 2,3 mln. Podobno 85 proc. zamówionych zegarków to wersja Sport, a reszta to Apple Watch ze stali nierdzewnej. Najdroższe - Watch Edition - mają stanowić zaledwie jeden procent.

Powyższe liczby są o tyle ciekawe, że według szacunków, w drugiej połowie minionego roku sprzedało się "tylko" 720 tysięcy zegarków z Android Wear. To, w świetle samych zamówień Apple Watcha na poziomie przekraczającym 2,3 mln sztuk, robi wrażenie.

Źródło: AppleInsider, 9To5Mac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)