20 tysięcy widgetów dla Twojego telefonu

20 tysięcy widgetów dla Twojego telefonu16.09.2009 09:02
Plusmo - 20 tysięcy widgetów dla Twojego telefonu.
Plusmo - 20 tysięcy widgetów dla Twojego telefonu.
Paweł Wolniewicz

Szeroko pojęte widgety są określane mianem technologii przyszłości. Niewielkie, proste w tworzeniu aplikacje mają częściowo zastąpić witryny internetowe budowane od podstaw oraz rozdmuchane aplikacje dla komórek. Niezależnie od obowiązujących trendów warto zainteresować się widgetami, zwłaszcza że nie działają one wyłącznie na najbardziej zaawansowanych smartfonach.

Jedną z technologii, z której mogą skorzystać posiadacze właściwie dowolnych urządzeń (od prostych komórek działających na platformie Java, po telefony iPhone oraz z systemem Android), jest Plusmo. Ta darmowa usługa daje dostęp do ponad 20 tysięcy niewielkich aplikacji. Plusmo działa od trzech lat i obecnie jej mobilne serwisy osiągają łączną liczbę 100 milionów odsłon miesięcznie.

Usługa jest kompatybilna z następującymi telefonami i systemami operacyjnymi:

  • Android,
  • BlackBerry,
  • iPhone,
  • J2ME,
  • Symbian.

Niestety, nie oznacza to, że każdy z widgetów działa na wszystkich tych platformach. Dla każdego systemu dostępne są osobne aplikacje, których zestaw nie pokrywa się całkowicie. Listę najlepszych mini-programów można obejrzeć na tej stronie.

Poszczególne widgety można pobierać bezpośrednio do telefonu (w sieciach polskich operatorów jest to utrudnione) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszystkie aplikacje podzielone są na kategorie. Pełną listę znajdziemy na stronie Nokii N97 jest w Plusmo niewiele i nie są one tak funkcjonalne.

Źródło i zrzutka: Plusmo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)