200 milionów aktywowanych Androidów

200 milionów aktywowanych Androidów
Krystian Bezdzietny

18.11.2011 11:00, aktual.: 18.11.2011 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele Google'a z wielką dumą ogłosili, że odnotowano ponad 200 milionów aktywowanych urządzeń z Androidem na pokładzie.

Żadna inna platforma komórkowa nie rozwija się z takim impetem. Jeszcze w maju bieżącego roku świętowano 100 milionów aktywowanych urządzeń, a dziś, po niespełna pół roku, licznik dobił 200 milionów. Na tak wspaniały wynik składa się m.in. ogromna liczba dziennych aktywacji telefonów z Androidem, ponieważ jak informuje Google, oscyluje ona w granicach 550 tysięcy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xUnbZlJnQ8A[/youtube]

Choć Android nie przebił jeszcze liczby aktywnych urządzeń z  systemem Apple iOS, wynoszącej ponad 250 milionów (stan z początku października), to mobilny system Google'a jest na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć. A trzeba mieć na uwadze, że iOS to tylko kilka iPhone'ów, iPodów touch oraz iPadów, a telefonów z Androidem są setki.

Nikt raczej nie wątpi w to, że platforma Google'a pokona iOS-a niemal we wszystkich kwestiach statystycznych. Niebawem w Markecie będzie więcej pozycji niż w App Store, wzrośnie liczba pobrań aplikacji, aktywowanych urządzeń. To, czym będzie mógł szczycić się Apple, to bez wątpienia liczba sprzedanych iPhone'ów, ponieważ żaden smartfon w historii nie sprzedawał się tak dobrze.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)