iTest: W.O.L.F

Niektórych gier nie lubię po prostu recenzować. Nie dlatego, że gra mi się w nie jakoś specjalnie źle, ale dlatego, że przypominają mi o upływającym czasie. Przedmiot dzisiejszego iTestu dobitnie klasyfikuje mnie w kategorii graczy dinozaurów! Mimo wszystko zapraszam w podróż w komunistyczne lata osiemdziesiąte.

iTest: W.O.L.F
Zbigniew Kowal

Niektórych gier nie lubię po prostu recenzować. Nie dlatego, że gra mi się w nie jakoś specjalnie źle, ale dlatego, że przypominają mi o upływającym czasie. Przedmiot dzisiejszego iTestu dobitnie klasyfikuje mnie w kategorii graczy dinozaurów! Mimo wszystko zapraszam w podróż w komunistyczne lata osiemdziesiąte.

Podczas gdy świat ekscytował się konsolką Nintendo, my mieszkańcy bloku wschodniego zachwycaliśmy się szczytem sowieckiej elektroniki jakim były „ruskie jajeczka”. Kupiony na bazarku sprzęt, wzbudzał zazdrość wśród kolegów. Pamiętam, że organizowaliśmy turnieje podwórkowe (nikt wtedy nie marzył o wynikach on-line), w których gierkę przekazywano z rąk do rąk. Były też i zakłady o to kto lepszy. Co poniektóre dziewczyny można było nawet poderwać na tego typu gadżet. Nie było komórek ani iPodów. Wystarczały zwykłe jajeczka.

Skąd się wzięła taka a nie inna nazwa? Po prostu z gameplay’a gierki. Ekran główny pokazywał kurnik z czterema grzędami po których toczyły się wysiadywane prze kury jajeczka. W centralnej części ekranu znajdował się Wilk (popularna postać sowieckich kreskówek), który łapał jajka do swojego koszyczka. Co jakiś czas pokazywał się zajączek (również postać z bajki), który przyspieszał szybkość spadania jajeczek. Oto i cała geneza.

Obraz

Jakie są wrażenia z pierwszych gier? Musze przyznać, że są niesamowite. Naprawdę ma się wrażenie, że trzymamy w reku oryginalne „ruskie jajeczka”. Jajeczka spadają, my nerwowo je zbieramy, co chwile zając wyskakuje przyspieszając prędkość gry. Po prostu powrót do przeszłości! Zresztą, jeśli chcecie sami spróbować swoich sił to odpalcie tą gierkę flaszową – ona również pokazuje oryginalne jajeczka w akcji. Potem wyobraźcie sobie jak świetnie musi się w to grać na iPhonie!

Całość potęgowana jest jeszcze przez oryginalne dźwięki. Nieśmiertelny bzyczek i pikanie jajeczek sprawiły, że na dobre zagłębiłem się w świecie [Wilka i Zająca](http://Wilka i Zająca). Ta gra przywołuje wiele wspomnień w dzisiejszych trzydziestolatkach. Tego nie da się opisać słowami.

Obraz

Jakie W.O.L.F może posiadać wady? W zasadzie jest to banalnie prosta gierka, która młodemu pokoleniu graczy nie będzie kojarzyć się z niczym sensownym. Być może uznają, że jest to gra nie warta uwagi. Co oczywiście jest podejściem błędnym. Ja w pełni rozumiem przyjęta przez producenta koncepcję odwzorowania oryginalnych ruskich jajeczek. Nie mniej jednak, archaiczna grafika oraz tylko jeden tryb rozrywki mogą część klientów zniechęcić do dalszego grania.

Obraz

Ja jednak, jak już wspomniałem we wstępie, jestem dinozaurem. Mnie ta wycieczka w lata 80 wzruszyła do łez. Przypomniałem sobie dzieciństwo, potem naszła mnie jakaś życiowa refleksja. Moi znajomi reagują podobnie na widok tej gry. Każdy chce zagrać, każdy coś sobie przypomina. Świetna sprawa, za która dziękuje polskiemu producentowi firmie BYSS Mobile.

Jestem przekonany, że starsi czytelnicy już właśnie odpalają iTunes i są gotowi zapłacić 0,79 euro za gierkę swojej młodości. Jeśli i młodsi czytelnicy Applemanii zechcą do nich dołączyć to będzie to piękny gest w stronę przeszłości.  Gra bezapelacyjnie warta swojej ceny!

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)