2010 ważnym rokiem dla Sony Ericssona

2010 ważnym rokiem dla Sony Ericssona
Karolina Adamus

05.03.2010 13:45, aktual.: 05.03.2010 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mobile Today przeprowadził ciekawy wywiad z Nathanem Vautier, szefem brytyjskiego oddziału Sony Ericssona na temat planów firmy na 2010 rok. Szwedzko-japońska spółka ma zamiar zmniejszyć ogólną liczbę telefonów, które wypuści na rynek w kolejnych 10 miesiącach i skupić się głównie na segmencie rozrywkowym. Vautier zdradził także, że razem z "fantastyczną piątką" SE ma zamiar przedstawić 26 telefonów.

Nathan Vautier potwierdził w wywiadzie dla Mobile Today, że Sony Ericsson X10 oraz Vivaz będą dwoma kluczowymi modelami producenta w tym roku. Razem z X10 mini, X10 mini pro oraz Vivaz pro pojawią się na rynku jako "fantastyczna piątka" do końca drugiego kwartału. Poza tym producent szykuje jeszcze maksymalnie 11 modeli na rynek brytyjski i około 21 telefonów na rynek światowy. Vautier zaznaczył, że spółka skupi się (przynajmniej w UK i Irlandii) na segmencie rozrywkowym oraz na zwiększeniu liczby modeli wyposażonych w interfejs Timescape.

Sony Ericsson nie ma zamiaru rezygnować z telefonów wyposażonych w systemy Symbian Foundation oraz Microsoftu, które będą pojawiać się na równi z Androidem. Poza tym, jak przyznał Vautier, Sony Ericssona swój własny system.

Miłośników muzycznej serii producenta ucieszy także wiadomość, że firma nie zapomniała o swojej marce. Nowe modele, które dołączą do linii Walkman pojawią się w połowie 2010 roku, a ich cena będzie wynosić około 100 funtów.

Na koniec Mobile Today zapytało szefa brytyjskiego oddziału SE o to, jak firma zamierza naprawić reputację nadszarpniętą przez pomyłki popełnione w poprzednim roku. Oto odpowiedź Vautiera:

Musimy udowodnić naszym klientom, że potrafimy wypuścić na rynek produkty dobrej jakości, jak kiedyś zwykliśmy. Oczywiście nadal utrzymujemy kontakt z naszymi klientami i kanałami, aby pomóc im w rozwiązywaniu aktualnych usterek.

Źródło: Mobile TodaySlashphone

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)