Na co uważać przy wyborze oferty operatora komórkowego?
Wybór oferty u operatora jest jak spacer po polu minowym. Jeśli wybierzemy odpowiednią ścieżkę czeka nas dużo korzyści. Jeżeli nie, będziemy żałować swojej decyzji… przez następne dwa lata. O czym więc należy pamiętać przy wyborze operatora?
Wybór oferty u operatora jest jak spacer po polu minowym. Jeśli wybierzemy odpowiednią ścieżkę czeka nas dużo korzyści. Jeżeli nie, będziemy żałować swojej decyzji… przez następne dwa lata. O czym więc należy pamiętać przy wyborze operatora?
Marketing szeptany
W każdym punkcie danego operatora usłyszycie, dlaczego warto wybrać ofertę akurat u niego i że to on najlepiej dba o swoich klientów. Guzik prawda. Klienci umieją bardzo dobrze zadbać o siebie samych i to właśnie do nich powinieneś zwrócić się o poradę. Zanim zdecydujesz się iść do danej sieci ze względu na reklamę z ładną panią ze skaczącym biustem, wypytaj znajomych, rodzinę, sąsiadów, czy są zadowoleni z usług swojego operatora.
Zasięg
To niemal najważniejsza kwestia dotycząca doboru operatora. Niektórzy pewnie powiedzą, że z zasięgiem dzisiaj już nie ma takich problemów, jak 15 lat temu. Otóż mamy obecnie na rynku czterech operatorów, którzy korzystają z różnych stacji bazowych o zróżnicowanym położeniu. Tam gdzie jeden będzie miał wyśmienity zasięg, inny może być w tyle. Do paczki dochodzą także niezależne marki i operatorzy wirtualni, którzy korzystają z przekaźników „gigantów”.
Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić rozłożenie stacji danego operatora, żeby potem nie okazało się, że nie będziemy mieli jak wykorzystać naszych darmowych minut.
Promocja – główne narzędzie walki o klienta
Kilka darmowych numerów, kilkaset darmowych minut, kilka tysięcy darmowych SMS-ów – do wyboru, do koloru. Operatorzy mamią swoich klientów coraz większą liczbą promocji tylko po to, by ich usidlić na następne 24 miesiące. Pod podszewką świetnej oferty stoją jednak czasem małe gwiazdki, których zwykle nie chce nam się czytać.
Promocja darmowych minut, którą zawzięcie reklamują tańczące marchewki przestaje być aż tak atrakcyjna w momencie, gdy zagłębimy się w regulamin i dowiemy, że została objęta limitem czasu, czy aktywna jest tylko w ramach danej sieci.
Abonament, mix, pre-paid
Przed wejściem do punktu operatora powinieneś dobrze zastanowić się z jakiej usługi chcesz skorzystać. Jeżeli telefon jest ci do życia niezbędny powinieneś zdecydować się na abonament. Wiąże się o nie tylko z szeroką ofertą tanich (już od 1 zł) telefonów, ale także szeregiem promocji. Pamiętaj też, że najlepszym czasem na podpisanie umowy jest Gwiazdka i okres przedwakacyjny, kiedy to operatorzy sypią promocjami jak z rękawa.
Jeżeli korzystasz z telefonu okazyjnie i masz go tylko po to, żeby rodzina lub znajomi mogli się z tobą skontaktować, powinieneś zdecydować się na ofertę pre-paid. Telefon „na kartę” jest o tyle wygodny, że sam możesz decydować o tym, jak wysoki będzie rachunek. Operatorzy od pewnego czasu zaczęli doceniać klientów nie związanych umową i również udostępniają różnego rodzaju promocje.
Umowa = cyrograf
Podpisanie umowy z operatorem to sprawa poważniejsza niż się wielu osobom wydaje. Należy uważnie przeczytać wszystkie punkty umowy i regulamin, bo można się zdziwić, gdy przyjdzie nam reklamować telefon, lub gdy będziemy chcieli zrezygnować z usług sieci. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego jak wielkich sum żąda operator za wcześniejszą rezygnację z usług.
Tak więc miłych łowów! Wybierajcie najlepsze oferty i pamiętajcie, że nie taki diabeł operator straszny, jak go malują. Trzeba tylko uważać.