Czy używasz diody doświetlającej podczas robienia zdjęć smartfonem? [ankieta]

Dioda doświetlająca to coś, bez czego ciężko wyobrazić sobie nawet najtańszego smartfona. Tylko ile osób używa jej zgodnie z głównym przeznaczeniem?

Robert Nawrowski rozpoczął na Twitterze ciekawą dyskusję.

Przeczesuję pamięć i faktycznie — nie mogę sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz używając prywatnego telefonu odpaliłem diodę podczas robienia zdjęcia, ale na pewno było to kilka lat temu. Na doświetlonej fotce co najwyżej widoczny jest pierwszy plan i ciemne tło, a sensu w robieniu tego typu zdjęć nie widzę.

Zaraz zaraz — powiecie — przecież diody LED można użyć także w roli latarki! I z tym się zgadzam, bo sam tak robię. Zwróćcie jednak uwagę na to, jakimi rozwiązaniami zainteresowali się producenci smartfonów w ostatnich latach.

  • Apple, HTC, Asus, Lenovo/Motorola czy Huawei regularnie wykorzystują 2-tonowe diody, których celem jest doświetlanie scenerii przy zachowaniu naturalnych barw.
  • Lenovo zaczęło pakować do wybranych modeli 3-tonowe diody.
  • Wybrane modele Sony, HTC czy Samsunga mają diody LED także na przednich panelach.
Lenovo Vibe Shot z 3-tonową diodą doświetlającą

Nikt nie stosuje takich technologii z myślą o latarkach, a przecież trzeba było w nie zainwestować pieniądze i to raczej niemałe. Tylko czy naprawdę komuś to potrzebne? Zachęcam do oddania głosu w poniższej ankiecie i wzięcia udziału w dyskusji. Komentarze są do waszej dyspozycji.

Jeśli ankieta nie wyświetla się prawidłowo, kliknijcie tutaj.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

3 technologie, które miały zrewolucjonizować nasze życie, a się nie przyjęły Kupiłeś za granicą telefon niedostępny w Polsce? Sprawdzamy, czy w razie konieczności polski serwis podejmie się naprawy Era G1, HTC Magic czy HTC Hero, czyli kiedyś dokonałem doskonałego wyboru Quiz Komórkomanii #9 - tablety (+ podsumowanie quizu o nakładkach systemowych) Jaki telefon ma... Cyber Marian? "Mobile VR to najbardziej przyszłościowe rozwiązanie VR na rynku" - JackQuack dla Komórkomanii Myślisz, że fragmentacja Androida nie jest problemem? Przyjrzyj się rozwojowi tej aplikacji #KrzyweZwierciadło: Microsoft ma rewolucyjny pomysł na dostarczanie internetu. Będzie to robić wiadrami Quiz Komórkomanii #8 - nakładki systemowe na Androida (+ podsumowanie quizu o smartwatchach) Smartfonstein, czyli składamy smartfona idealnego Jaki telefon ma... Dark Archon, redaktor naczelny serwisu arhn.eu? HTC HD2 czy Samsung Omnia II, czyli kiedyś dokonałem złego wyboru... Quiz Komórkomanii #7 - smartwatche (+ podsumowanie quizu o chińskich smartfonach) W świecie smartfonów nie ma już miejsca na oryginalność i to nasza wina Jaki telefon ma... CeZik? #KrzyweZwierciadło: Netflix dostosowuje ofertę do polskiego rynku. Będzie płacił widzom za oglądanie seriali Quiz Komórkomanii #6 - chińskie smartfony (+ podsumowanie quizu o smartfonowych aparatach) Huawei ShotX i Honor 5X w Polsce Zobacz jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś urodził się w XIX wieku. Masz szczęście, że żyjesz tu i teraz Android w Polsce 2015 - jacy są polscy użytkownicy Androida? Czekam na czasy, gdy z mojego życia znikną wszystkie kable Gdzie jeszcze dotrze Google Street View? Teraz trafło do... miniaturowego miasta Pokaż pulpit swojego smartfona! Quiz Komórkomanii #4 - mobilne systemy operacyjne (+ podsumowanie quizu o flagowcach)

Popularne w tym tygodniu:

Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model LG G6 to prawdopodobnie najbardziej opłacalny flagowiec na rynku