iPhone 6 SE, czyli zamień iPhone'a SE w 4-calowego iPhone'a 6

iPhone SE wygląda dokładnie tak samo jak iPhone 5s z 2013 roku. Zdania na temat tego zabiegu są podzielone: jedni uważają ten design za ponadczasowy, inni twierdzą, że najnowszy model wygląda nieświeżo. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy, a chciałbyś mieć 4-calowego iPhone'a, nic straconego.

iPhone 6s

iPhone 6s

Sklepy internetowe, zwłaszcza AliExpress, w zasadzie od czasu pojawienia się iPhone'a 6 zasypywane są miniaturowymi obudowami typu "iPhone 6 mini", w które można własnoręcznie przepakować podzespoły iPhone'ów 5 i 5s nadając im wygląd zgodny z najnowszą linią produktów Apple'a.

Ma to jakiś tam sens, jeśli w szufladzie zalega ci stary, nieobjęty już gwarancją iPhone, którego z różnych powodów chciałbyś zamienić w 4-calowego iPhone'a 6. Redakcja serwisu Computer Build postanowiła przepakować do takiego obudowy bebechy nowego iPhone'a SE i eksperyment się powiódł; powstał "iPhone 6 SE".

iPhone 6 Plus, iPhone 6 SE oraz "iPhone 6 SE"

Jak zrobić coś takiego samemu?

Redaktorzy Computer Build przygotowali krótkie wideo, na którym uwiecznili rozbiórkę iPhone'a SE i przepakowanie podzespołów do nowej obudowy. Podkreślają oni jednak, że powinny to robić wyłącznie osoby doświadczone, które dokładnie wiedzą, co robią. Podczas całego procesu, który w ich przypadku trwał ponad dwie godziny, bardzo łatwo o uszkodzenie lub zgubienie komponentów.

Warto odnotować, że serwis iFixit za łatwość naprawy przyznał iPhone'owi SE 6 na 10 punktów, więc sugestie dotyczące pozostawienia tej zabawy osobom doświadczonym warto wziąć sobie do serca. Ponadto — co oczywiste — tak głęboka ingerencja w hardware wiąże się z utratą gwarancji.

Trzeba również liczyć się z tym, że jakość chińskiej obudowy może znacząco odbiegać od tej, do której swoich użytkowników przyzwyczaił Apple, na co uwagę zwraca zresztą Computer Build.

"iPhone 6 SE", iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus

Zobacz również: Na tym ekranie poczujesz fakturę wyświetlanego obrazu

Jeśli mimo wszystko się nie zraziliście, przede wszystkim będziecie potrzebować obudowy. Redaktorzy wspomnianego serwisu nie zdradzili, którego dokładnie modelu użyli, ale przeszukując zasoby AliExpressu przy użyciu takich haseł jak "iphone 5 like iphone 6" czy "iphone 6 mini housing" znajdziecie coś dla siebie. Pamiętajcie jednak, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Przełomowe technologie, które wypłynęły na rozwój komórek i smartfonów [wideo] Qualcomm zaprezentował dwa nowe procesory: Snapdragona 212 oraz Snapdragon 412 Wiadomo już, kto stworzy pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie Aż trzy nowe układy Huaweia. 8 rdzeni i 64 bity Niebawem zobaczymy smartfony ze Snapdragonami 821 i 823 Snapdragon 835 z Quick Charge 4 zapowiedziany. Jego produkcją zajmie się Samsung Nadchodzi Brillo, nowy system operacyjny Google'a. Będzie konkurencją dla... Tizena Linux on Galaxy, czyli Samsung DeX wskoczy na nowy poziom Apple A7 – 64 bity, które zmieniają wszystko [cz. 2] Samsung zaprezentował pierwszy na świecie składany wyświetlacz "Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii", czyli funkcje smartfonów, za które w średniowieczu zostałbyś spalony na stosie Smartfonowe falstarty. 6 technologii, które zniknęły i wróciły po latach