iPhone 6 SE, czyli zamień iPhone'a SE w 4-calowego iPhone'a 6

iPhone SE wygląda dokładnie tak samo jak iPhone 5s z 2013 roku. Zdania na temat tego zabiegu są podzielone: jedni uważają ten design za ponadczasowy, inni twierdzą, że najnowszy model wygląda nieświeżo. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy, a chciałbyś mieć 4-calowego iPhone'a, nic straconego.

iPhone 6s

iPhone 6s

Sklepy internetowe, zwłaszcza AliExpress, w zasadzie od czasu pojawienia się iPhone'a 6 zasypywane są miniaturowymi obudowami typu "iPhone 6 mini", w które można własnoręcznie przepakować podzespoły iPhone'ów 5 i 5s nadając im wygląd zgodny z najnowszą linią produktów Apple'a.

Ma to jakiś tam sens, jeśli w szufladzie zalega ci stary, nieobjęty już gwarancją iPhone, którego z różnych powodów chciałbyś zamienić w 4-calowego iPhone'a 6. Redakcja serwisu Computer Build postanowiła przepakować do takiego obudowy bebechy nowego iPhone'a SE i eksperyment się powiódł; powstał "iPhone 6 SE".

iPhone 6 Plus, iPhone 6 SE oraz "iPhone 6 SE"

Jak zrobić coś takiego samemu?

Redaktorzy Computer Build przygotowali krótkie wideo, na którym uwiecznili rozbiórkę iPhone'a SE i przepakowanie podzespołów do nowej obudowy. Podkreślają oni jednak, że powinny to robić wyłącznie osoby doświadczone, które dokładnie wiedzą, co robią. Podczas całego procesu, który w ich przypadku trwał ponad dwie godziny, bardzo łatwo o uszkodzenie lub zgubienie komponentów.

Warto odnotować, że serwis iFixit za łatwość naprawy przyznał iPhone'owi SE 6 na 10 punktów, więc sugestie dotyczące pozostawienia tej zabawy osobom doświadczonym warto wziąć sobie do serca. Ponadto — co oczywiste — tak głęboka ingerencja w hardware wiąże się z utratą gwarancji.

Trzeba również liczyć się z tym, że jakość chińskiej obudowy może znacząco odbiegać od tej, do której swoich użytkowników przyzwyczaił Apple, na co uwagę zwraca zresztą Computer Build.

"iPhone 6 SE", iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus

Zobacz również: Huawei Ascend Mate7 w naszych rękach

Jeśli mimo wszystko się nie zraziliście, przede wszystkim będziecie potrzebować obudowy. Redaktorzy wspomnianego serwisu nie zdradzili, którego dokładnie modelu użyli, ale przeszukując zasoby AliExpressu przy użyciu takich haseł jak "iphone 5 like iphone 6" czy "iphone 6 mini housing" znajdziecie coś dla siebie. Pamiętajcie jednak, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Huawei P9 z nowym Kirinem 955 ląduje w bazie AnTuTu Układy Kirin 940 i 950 będą królami benchmarków? Wiele na to wskazuje Czy tak będzie wyglądał inteligentny zegarek Microsoftu? Ładowarki bezprzewodowe – jak działają i co warto o nich wiedzieć? Snapdragon 430 oraz Snapdragon 617 oficjalnie Czołowy chiński producent zaskakuje podwójnym aparatem. Ma 5-krotny bezstratny zoom LG szykuje smartfona z ultrapanoramicznym ekranem? To nie byłoby takie głupie Od zera do setki w 30 sekund? Dla baterii w twoim telefonie to byłby bardzo przyzwoity wynik. Internet Rzeczy - w 2020 roku do sieci podpiętych będzie ponad 28 miliardów urządzeń. Jak to wygląda w Polsce? Nawet najtańsze smartfony będą obsługiwać LTE Samsung Galaxy S5 będzie opóźniony? Największa zaleta najgorszą wadą? Nvidia Tegra K1 z potężnym 192-rdzeniowym Keplerem. Będzie też obsługa 64-bitów