iPhone Pro na szkicu. Co o nim wiadomo?

Coraz więcej wskazuje na to, że Apple szykuje na ten rok wersję "Pro" swojego smartfona.

iPhone Pro - koncept

iPhone Pro - koncept (martinhajek.com)

Japoński magazyn Mac Fan opublikował szkice przedstawiające ponoć wygląd iPhone'a Pro/iPhone'a 7 Pro (czy jakkolwiek będzie się zwał). Warto odnotować, że Mac Fan ma już na swoim koncie kilka tego typu wycieków, które się ostatecznie potwierdziły.

iPhone 7 Pro?

Według schematu, iPhone Pro będzie miał:

  • podwójny aparat;
  • złącze Smart Connector umożliwiające podłączenie dodatkowych akcesoriów;
  • 5,5-calowy ekran;
  • wymiary: 158,22 x 77,94 x 7,3 mm.

Telefon ma mieć zatem takie same gabaryty jak iPhone 6s Plus. Nazwę "Pro" ma zawdzięczać przede wszystkim podwójnemu aparatowi oraz znanemu z iPadów Pro złączu Smart Connector. To ma się znaleźć na tyle obudowy.

Port Smart Connector w iPadzie Pro

Zagadką pozostaje to, w jaki sposób Apple zamierza wykorzystać wspomniane złącze. W przypadku iPadów — choć zakres możliwych zastosowań jest dość szeroki — wykorzystywane jest ono głównie do podpinania klawiatury. Czyżby ekipa Tima Cooka szykowała takie akcesorium także z myślą o iPhonie?

Smart Connector pozwala także na transfer energii. To umożliwia tworzenie podstawek ładujących czy etui z wbudowanymi bateriami, które nie będą podpinane do portu Lightning nie wydłużając tym samym bryły urządzenia.

Smart Battery Case do iPhone'a 6s

Uwolnienie złącza Lightning od wszelakich akcesoriów będzie też istotne z tego względu, że tegoroczne iPhone'y mają być przecież pozbawione gniazd słuchawkowych. Potwierdza to skądinąd wspomniany wcześniej szkic.

Najbardziej ciekawi mnie to, czy iPhone Pro zastąpi całkowicie wariant Plus, czy też Apple zaprezentuje jednocześnie aż trzy iPhone'y. Tego dowiemy się jesienią.

Zobacz również: Moto X (2015)

Na koniec zachęcam również do zerknięcia na bazujące na dotychczasowych przeciekach grafiki koncepcyjne iPhone'a Pro, które przygotował Martin Hajek.

iPhone Pro — grafiki koncepcyjne autorstwa Martina Hajeka

Źródło: Macotakara, Martin Hajek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

Lenovo K800 z układem Intela pojawi się pod koniec maja Galaxy F41 oficjalnie. Samsung otwiera nową rodzinę smartfonów OPPO R17 oficjalnie. Tak może wyglądać OnePlus 6T LG G Flex pozuje przed obiektywem kamery [wideo] Biały Samsung Galaxy S. Nokia N8 w Hiszpanii za 499 euro Samsung Wave III - premiera wisi w powietrzu? LG Chocolate kolejnej generacji - super futurystyczny Facebook wciąż pracuje nad własnym smartfonem Nexus 9 tym razem w bazie AnTuTu. Tegra K1, QHD i... LTE Komórkomania.TV: Przed premierą Galaxy S III Samsung naprawdę wyprodukuje Nexusa Prime? [aktualizacja] Motorola DROID X2 na kolejnych zdjęciach

Popularne w tym tygodniu:

Nokia XR20 oficjalnie. Wysoka wytrzymałość w wysokiej cenie Kolejna legenda powraca. Oto nowa Nokia 6310 "Będziemy konkurować z OPPO, jak do tej pory" Rozmawiamy z dyrektorem strategii OnePlus Konserwatywny smartfon od miliardera. Ma oferować "prywatność i wolność". Gdzieś już go widzieliśmy To może być hit. OnePlus Nord 2 oficjalnie Samsung Galaxy S22. Gigant szykuje fotograficzną bestię