Allo - inteligentny komunikator Google'a

Na rynku komunikatorów Google próbował swoich sił niejednokrotnie, zazwyczaj z niezbyt imponującym skutkiem. Allo to chyba pierwsze naprawdę przemyślane podejście Google'a do tego tematu.

Allo — prawdopodobnie najbardziej inteligentny komunikator na świecie

Przygotowując zaprezentowaną podczas Google I/O 2016 apkę Google wykorzystał to, co ma najlepsze — świetną wyszukiwarkę nafaszerowaną działającymi cuda algorytmami. Allo jest ściśle zintegrowany z nowym asystentem Google Assistant, dzięki czemu rozumie kontekst rozmowy.

Rozmawiasz ze znajomym o włoskim jedzeniu? Allo sam wyszuka znajdujące się w okolicy włoskie restauracje. Gdy już umówicie się na spotkanie, komunikator wyciągnie datę, godzinę i miejsce z rozmowy i utworzy wydarzenie w Kalendarzu Google.

Gigant zapewnia, że zatroszczył się także o bezpieczeństwo. Wiadomości są szyfrowane, a w znanym z przeglądarki Chrome trybie Incognito historia konwersacji nie jest zapisywana.

Aplikacja sama podsuwa możliwe odpowiedzi

Wykorzystuje do tego mechanizm Smart Reply, który wcześniej został już wprowadzony do apki pocztowej Inbox. Przykładowo gdy ktoś zaprosi cię na kolację, Allo wyświetli sugerowane odpowiedzi typu "chętnie!" czy "dziś nie mogę".

Co ciekawe, Allo potrafi nawet identyfikować obiekty na zdjęciach (podobnie jak usługa Zdjęcia Google) i sugerować odpowiedzi na tej podstawie. Gdy otrzymasz zdjęcie makaronu, aplikacja zasugeruje odpowiedzi "mniam!" czy "uwielbiam linguine!".

Porozmawiaj z Google'em

Jak wspomniałem, komunikator zintegrowany jest z Google Assistantem, ale ten wykorzystywany jest nie tylko podczas rozmowy ze znajomymi. Na szczycie listy kontaktów znajduje się bot @google.

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Można go zapytać o pogodę czy poprosić o zarezerwowanie stolika w restauracji. To wszystko w języku naturalnym; program ma umożliwić płynne przejście od luźnego pytania o filmy grane w pobliskich kinach do zakupu biletu.

Sam Assistant ma być w stanie wyciągać kontekst z dosłownie wszystkich danych, jakimi dysponuje. Jeśli znajdziesz się w okolicy Cloud Gate w Chicago, wystarczy że zapytasz "co to za rzeźba?" bez konieczności precyzowania pytania.

Duo, czyli Google nie zapomniał także o wideorozmowach

Aplikacją towarzyszącą Allo ma być apka Duo do wideorozmów. Ma być ona łaskawa dla pakietu danych i działać nawet w miejscach ze słabym zasięgiem.

Podczas prezentacji Google przede wszystkim chwalił się jednak funkcją Knock Knock. Komunikator wyświetli podgląd z przedniej kamery rozmówcy jeszcze przed odebraniem połączenia. Widząc jego minę i otoczenie łatwo będzie się zorientować, w jakim celu dzwoni. Firma chce, aby prowadzenie wideorozmów było dzięki temu bardziej spontaniczne i naturalne.

Z nowych aplikacji skorzystamy latem

Allo i Duo mają wylądować na smartfonach z Androidem oraz iOS-em. Konta użytkowników będą powiązane z numerami telefonów, więc łatwiej będzie odnaleźć znajomych. Wystarczy, że ci będą mieli zainstalowaną aplikację.

Nowy komunikator zapowiada się naprawdę fajnie. Na pewno zintegrowanie go z Google'em ułatwi prowadzenie konwersacji, choć te mogą stać się nieco, hmm, beznamiętne. Podczas intensywnego korzystania z podpowiedzi realnie będziemy jedynie świadkami rozmowy bota z botem. O ile oczywiście wszystkie kluczowe funkcje będą działały w języku polskim.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Klawiatura Google 5.0 już jest. Google dodał tonę nowych funkcji, a i tak nawet nie zbliżył się do konkurencji Samsung przygotował program, który zadba o zdrowie... wcześniaków Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR Zenge - kolejne pozytywne zaskoczenie znad Wisły [Android, iOS, Windows] HTC Boost+ to aplikacja, która zadba o optymalizację niemal każdego androida Przebrnąłem przez najciemniejsze zakamarki sklepów z aplikacjami. Znalazłem 8 bardzo dziwnych japońskich gier Rope Racers zaliczyłbym do fajnych, gdyby nie te odnawialna energia... [Android i iOS] Dream Machine - tytuł niewiele mówi, ale wygląd przywołuje wspomnienia [Android i iOS] Apple Music na Androida jest lepsze od wersji na iOS? 5 gier, które odniosły sukces, choć nikt się tego nie spodziewał [Android, iOS i Windows Phone] Mapy HERE: koniec wsparcia dla smartfonów z... mobilnym Windowsem Legacy Quest - na tę grę Polacy musieli czekać pół roku - [Android i iOS] Czuję głęboki niedosyt i wielki zawód. Nie tego od Dirac oczekiwałem [Android i iOS] Polacy naprawdę się starają! Listonic zapisze podyktowaną listę zakupów, a na tym nie koniec nowości Clash Royale to mobilna strategia z prawdziwego zdarzenia [Android, iOS] Jest nowy Instagram na mobilnego Windowsa. Wciąż jako... wersja beta W te mobilne gry codziennie gra... 100 milionów osób Który z układów w smartfonach jest najbardziej wydajny? iSlash Heroes - nowych pomysłów niewiele, ale gra się całkiem przyjemnie [Android i iOS] Peeple to kontrowersyjna aplikacja służąca do oceniania innych ludzi. Nie sądzę, by internet był na nią gotowy Pojawiło się kolejne zagrożenie na Androidzie. Na atak podatnych jest 500 mln urządzeń. Jak się zabezpieczyć? Snapchat mnie przeraża, ale ja po prostu z niego nie korzystam Deweloperzy, którzy postawili na Windowsa zarabiają ponad dwa razy więcej niż koledzy od Androida! Smartfon zamiast komputera pokładowego w samochodzie? Takie rozwiązanie proponuje Honda

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia