Prisma ląduje na Androidzie. Takiej aplikacji fotograficznej jeszcze nie było

Prisma - aplikacja, która błyskawicznie skradła serca milionów użytkowników iPhone'ów - od teraz dostępna jest także dla zwolenników Androida.

Prisma / Instagram

Czym jest Prisma?

Prisma to — wyjąwszy Pokémon GO - prawdopodobnie największy mobilny fenomen ostatnich miesięcy. Jest to stworzona przez rosyjskich deweloperów aplikacja służąca do przerabiania zdjęć i udostępniania ich np. na Instagramie.

Tak, wiem. Tego typu opis pasuje do setek apek, które zalewają Google Play nieprzerwanie od jakichś pięciu lat. Uwierzcie mi jednak, że jeśli chodzi o rezultaty, żadna z nich nawet nie stała koło Prismy.

Jak działa Prisma?

Podczas gdy Instagram i inne podobne aplikacje służą jedynie do nakładania prostych filtrów na gotowe fotki, Prisma do przerabiania zdjęć wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz trzy sieci neuronowe:

  • pierwsza analizuje zdjęcie;
  • druga analizuje kompozycję dzieł popularnych artystów (np. Picasso, Moneta czy Van Gogha);
  • trzecia dopasowuje zdjęcie do konkretnego stylu.

Mówiąc prościej, Prisma wyciąga informacje ze zdjęcia i na ich podstawie tworzy nowy obraz od zera. Co ciekawe, cały proces czasem trwa nawet kilkanaście sekund i odbywa się nie na smartfonie, lecz serwerach, do których fotka przed przerobieniem jest przesyłana. Bez połączenia z internetem się zatem nie obejdzie.

Zobacz również: Appshaker 2 #46 - Loopsie, HHTAN, Virtua Tennis Chalange i inne

Efekty są zdumiewające

Nie trzeba się zbytnio wysilać, żeby nawet najzwyklejsze zdjęcie wyglądało jak dzieło sztuki.

Tak wygląda moje zdjęcie po użyciu filtra "Scream"

Prisma ma przy tym wszystkim jedną poważną wadę — jest nią jej popularność. Już gdy była dostępna tylko na iOS-ie, na Facebooku widziałem pierdyliard identycznie wyglądających avatarów. Teraz — gdy pojawiła się na Androidzie — może być tylko gorzej. Aplikacja szybko się zatem nudzi, bo osobiście sensu w udostępnianiu kolejnej "takiej samej" fotki nie widzę żadnego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

LG pierwszym niedoszłym producentem smartfonów z Androidem? Nowy mobilny Internet od Multimedia Polska Orange Vegas za 71 dolarów Nokia wraca do gry. Pierwszy kwartał na plusie od 2011 roku Samsung Infuse 4G - wideoprzegląd HTC też radzi sobie wyśmienicie Data premiery Galaxy S5 potwierdzona. Wycieka też Galaxy Note 3 Lite Sony Ericsson P3i - czy rzeczywiście pojawi się na rynku? 7 wspaniałych, czyli najlepsze smartfonowe nowości MWC 2016 CAT S60 z kamerą termowizyjną w naszych rękach [wideo] ZTE Axon Max to telefon słabszy niż zakładano i na dodatek dziwnie znajomy Budżetowy LG L35 wycieka. Czy wygra starcie z Motorolą Moto E?

Popularne w tym tygodniu:

Honor X10 Max 5G i Honor 30 Lite 5G oficjalnie. Jeden z nich ma ekran powyżej 7 cali POCO M2 Pro oficjalnie. Oto Redmi Note 9 Pro z ekranem 120 Hz Redmi 9A i 9C oficjalnie. Xiaomi atakuje najtańszy segment