Huawei P9 lite to gwarancja dobrze wydanych pieniędzy [Test i recenzja]

Ten artykuł ma 3 strony:

Łączność; oprogramowanie; czytnik linii papilarnych

Moduły łączności pracują bez zarzutu

Spory wpływ na to ma zapewne fakt, że dużą część obudowy wykonano z tworzywa sztucznego. W miejscach, w których metalowy iPhone 7 gubi zasięg Wi-Fi, Huawei P9 wciąż pozwala na komfortowe korzystanie z sieci. Żadnych niemiłych niespodzianek nie sprawiły mi także moduły GPS i LTE.

Na wysokim poziomie stoi także jakość rozmów. Z głośnika wydobywa się głośny i klarowny dźwięk, a i rozmówcy nie skarżyli się na pracę mikrofonu.

Przyczepić mogę się jedynie głośnika multimedialnego na dolnej krawędzi. Jest odrobinę za cichy i ulokowany w takim miejscu, że łatwo przysłonić go ręką chociażby podczas oglądania filmu na YouTubie.

Software polubią w szczególności miłośnicy… iOS-u

Choć smartfon działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow, nakładka Emotion UI 4.1 sprawia, że wrażenia z użytkowania są bardzo iPhone'owe.

Huawei stosuje bardzo podobny wygląd interfejsu, podobne animacje, podobne aplikacje systemowe i podobny układ pulpitów; nie znajdziemy tutaj osobnej siatki z aplikacjami znanej z większości Androidów — wszystkie skróty i widgety umieszczone są na jednej warstwie ekranów.

Huawei P9 lite — interfejs

Estetyka interfejsu to sprawa drugorzędna, gdyż nakładka umożliwia zmianę motywy graficznego. Pod względem funkcjonalnym Emotion UI to jedna z moich ulubionych nakładek, w której znalazło się sporo fajnych funkcji.

Zobacz również: Świąteczny unboxing

  • Powiadomienia - te są grupowane na czytelnej osi czasu i oddzielone od panelu z przełącznikami. Opcjonalnie panel z powiadomieniami można zsuwać przeciągając palec od lewej, a przełączniki od prawej krawędzi ekranu.
  • Wyszukiwarka plików i aplikacji - ta pojawia się po wykonaniu gestu w dół na pulpicie.
  • Tryb obsługi ręką - przeciągnięcie palca po umieszczonym na dole pasku nawigacyjnym sprawia, że cały ekran jest minimalizowany, dzięki czemu wszystkie treści znajdują się w zasięgu kciuka.
  • Optymalizacja pracy systemu i baterii - preinstalowane narzędzia pozwalają dokładnie monitorować pracę urządzenia
  • Ładny ekran blokady - przy każdym odblokowaniu zmienia się grafika. Zdjęcia są wysokiej jakości.

Podsumowując: Emotion UI 4.1 to kompletne, funkcjonalne i przyjemne w użytkowaniu oprogramowanie.

Czytnik linii papilarnych działa sprawnie i dużo potrafi

Skaner umieszczony został na pleckach i jest cały czas aktywny. Oznacza to, że nawet przy zablokowanym ekranie wystarczy przyłożenie palca, by wybudzić i odblokować telefon — świetna sprawa.

Wykorzystany przez Huaweia moduł skanujący jest wysokiej jakości. Odciski skanuje błyskawicznie i bardzo, bardzo rzadko nie rozpoznaje palca. To naprawdę flagowy poziom.

Podoba mi się, że skaner działa także jako gładzik i pojemnościowych przycisk. Za jego pomocą można:

  • zsunąć panel powiadomień;
  • przejrzeć zdjęcia w galerii;
  • wyzwolić spust migawki podczas robienia zdjęć;
  • odebrać połączenie (szczególnie wygodne rozwiązanie);
  • wyciszyć alarm.

Bardzo pomysłowe i rzadko spotykane rozwiązania. Normalnie preferuję czytniki umieszczone pod wyświetlaczem, ale w tym przypadku jego wielofunkcyjność sprawia, że plecki faktycznie są rozsądniejszym wyborem. Czasem wygodniej jest dotknąć palcem wskazującym tyłu obudowy niż ekranu (np. podczas odbierania połączenia).

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Nvidia Shield to najlepsza przystawka z Androidem TV. Tylko co z tego? LG X power to bezkompromisowy długodystansowiec [test i recenzja] Sony Xperia XZ w naszych rękach - pierwsze wrażenia Wiko Ufeel - sprawdzamy smartfona z 3 GB RAM-u, który kosztuje mniej niż 900 zł Samsung Gear 360 sprawił, że zapragnąłem mieć kamerkę 360. Ale nie tę Gear Fit2 udowadnia, że Samsung umie uczyć się na własnych błędach [test] Samsung Galaxy Note7 w naszych rękach. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć Alcatel Idol 4 i Idol 4S - test i recenzja HTC 10 to najlepszy smartfon HTC od lat [TEST] LG G5 - test i recenzja Huawei Mate 8 - test i recenzja Wiko FEVER - test i recenzja Huawei Mate 8 - pierwsze wrażenia Samsung Galaxy S7 edge - test i recenzja Asus ZenFone Max vs iPhone 6s vs Galaxy S6 edge+ - test baterii [wideo] Asus ZenFone Max z baterią 5000 mAh - pierwsze wrażenia LG V10 - test i recenzja Microsoft Lumia 950 - test i recenzja Withings Aktivite Steel - nie lubię smartwatchy, ale znalazłem model dla siebie Samsung Galaxy A5 (2016) - test i recenzja Lumia 950 XL - test i recenzja Galaxy A5 (2016) vs Galaxy S6 (edge+) - porównanie aparatów [galeria] Alcatel OneTouch Go Play - test i recenzja "wytrzymałego" smartfona Yeelight - inteligentna lampka nocna Xiaomi [minitest]

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Fold w naszych rękach. Sprawdzamy jego funkcje OPPO Reno2: wrażenia po tygodniu i zdjęcia z aparatu. Takiego smartfonu w ofercie brakowało