W Pokemon GO możesz już grać na zegarku Apple Watch

Niantic dotrzymało słowa. Pokemon GO jest już dostępne na zegarkach z serii Apple Watch, dzięki czemu gracze mają dostęp do wybranych funkcji gry bez konieczności sięgania po smartfona. Jakie funkcje dostępne będą z poziomu nadgarstka?

Pokemon GO na Apple Watch

Pokemon GO na Apple Watch

Pokemon GO wreszcie dostępne na zegarki Apple Watch

Na wrześniowej prezentacji nowego smartwatcha Apple i Niantic zapowiedziały pojawienie się dedykowanej zegarkom wersji Pokemon GO. Miała ona trafić na rynek przed końcem roku i tak też się stało. Studio zapowiedziało, że użytkownicy urządzeń Apple Watch mogą już na nich grać w Pokemon GO.

Aktualizacja szalenie popularnej gry Niantic Labs dostępna jest już w App Storze, więc wystarczy pobrać go na iPhone'a i można zabrać się za granie na sparowanym ze smartfonem zegarku. Do słowa "granie" należy podchodzić jednak z dystansem - nie ma możliwości łapania pokemonów z poziomu Apple Watcha.

Jakie funkcje obsługuje Pokemon GO na zegarkach?

Pokemon GO na zegarkach Apple'a należy traktować jako pomocniczą aplikację. Daje dostęp do podobnych funkcji, co opaska Pokémon GO Plus - nie trzeba cały czas trzymać smartfona z włączonym ekranem w dłoni, aby wykluwać jajka czy dostawać powiadomienia o napotkanych stworkach.

Kluczowe funkcje Pokemon GO na zegarkach Apple'a to:

  • dostarczanie informacji o znajdujących się w pobliżu pokemonach - użytkownik jest informowany, gdy natknie się na stworka i może wyciągnąć iPhone'a, aby go złapać;
  • liczenie przebytego dystansu, który wymagany jest do wyklucia danego jajka lub otrzymania cukierków danego typu (Pokemon Buddy);
  • informowanie o pobliskich PokeStopach i możliwość zebrania przedmiotów z nich bez konieczności wyciągania telefonu;
  • dostarczanie informacji o wyklutych stworkach i otrzymanych medalach;
  • zapisywanie sesji jako ćwiczenia w dedykowanej aplikacji Apple'a (Activity).

Pokemon GO nie cieszy się już tak dużym zainteresowaniem, ale…

W grę Niantic Labs wciąż gra ogromna liczba zaangażowanych użytkowników, co potwierdzają tylko najnowsze statystyki — gracze pokonali już dystans, który pozwoliłby na dotarcie z Ziemi do Słońca… aż 58 razy! Pokemon GO oczywiście już nigdy nie będzie cieszyć się takim zainteresowaniem jak na starcie, ale twórcy robią wszystko, aby zatrzymać jak największą liczbę graczy.

Niantic co chwilę wydaje pomniejsze update'y, które wprowadzają usprawnienia, pracując cały czas nad dużą aktualizacją, w której zawarte będą pokemony z drugiej generacji (100 stworków). Co jakiś czas pojawiają się też tematyczne wydarzenia, dzięki którym gracze mogą liczyć na dodatkowe bonusy. Zmiany te nie zachęcą wielu nowych graczy, ale dają powody obecnym do dalszej rozgrywki.

Podobnie sprawy mają się z Pokemon GO na zegarkach Apple'a. Funkcja ta nie zachęci raczej graczy do powrotu do grania w tytuł Niantic Labs, ale cały czas grający w niego użytkownicy iPhone'ów i Apple Watchy powinni być zadowoleni.

Zobacz również: Na randkę ze smartfonem

Źródło: NIantic

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #14 - Lunar Mission, Universal Copy, SMILE Inc. i inne Mega Man zmierza na smartfony! Capcom obiera inną strategię niż Nintendo Mario zeżre ci pakiet internetowy, bo jest zbyt popularny Wydałem ponad 40 zł na Super Mario Run i nie żałuję Szaleństwo się zaczyna. Super Mario Run ląduje na smartfonach! Super Mario Run - różnice między darmową i płatną wersją gry Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR Appshaker 2 #12 - Cubed Rally World, TouchRetouch i rozwiązanie konkursu Appshaker 2 #11: PinOut, Sara is Missing, Solo Learn i inne Nadchodzi wielka aktualizacja Pokemon GO Appshaker 2 #10: Asphalt Xtreme, Power Line oraz KONKURS. Wygraj powerbank ASUS ZenPower Pro! Appshaker 2 #9: Dustoff Heli Rescue 2, Circle SideBar i inne Color Binoculars to aplikacja Microsoftu, która pomoże daltonistom "zobaczyć" kolory Appshaker 2 #8: Ancestor, MUVIZ, Action Director i inne Asphalt Xtreme już jest. Czas na wyścigi po bezdrożach Microsoft Flow już jest. IFTTT ma konkurencję Appshaker 2 #7: Legend of the Skyfish, Concrete Jungle, Flychat i inne Appshaker 2 #6: Dark Echo, Spontap i inne Appshaker 2 #5: MenuSnap, Circle Affinity i inne SwiftKey wprowadza funkcję, która spodoba się miłośnikom porno Gameloft daje kilka powodów, by powrócić do Asphalta 8 Sprayscape - nowa fotograficzna aplikacja Google'a, z której nie będziesz chciał korzystać

Popularne w tym tygodniu:

Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły Gdybym mógł zostawić na telefonie tylko 10 najpotrzebniejszych aplikacji...