World of Goo na iPhone’a już w App Store

World of Goo na iPhone’a już w App Store14.04.2011 05:56
World of Goo na iPhone’a już w App Store
Zbyszek Kowal

Wersja iPadowa World of Goo pojawiła się w sklepie Apple’a 15 grudnia, z miejsca podbijając serca graczy na całym świecie. Czy tak samo będzie w przypadku tańszej odsłony dla iPhone’a?

World of Goo to niesamowicie oryginalna gra logiczna, stworzona przez ekipę o nazwie 2D Boy. Nowatorskie podejście twórców do tematu przysporzyło projektowi ogromnej popularności. Gra zgarnęła kilka prestiżowych nagród, w tym takie perełki, jak zwycięstwo w kategoriach "innowacyjność" oraz "techniczna doskonałość" na Independent Games Festival.

Główny koncept gry zakłada konstruowanie swoistego rusztowania z lepkich kulek Goo, które pod względem budowy przypominają galaretowatą maź. Przy budowaniu trzeba wziąć pod uwagę prawa fizyki, które bardzo silnie oddziałują na elastyczne spojenia rusztowania. Konstrukcja może się wydłużać lub skręcać bezwładnie w wyniku sił działających na każdy element. Cel to osiągniecie wyjścia, które zazwyczaj zawieszone jest dość wysoko.

World of Goo dla iPada możecie pobrać z App Store za niecałe 4 euro. Jest to aplikacja uniwersalna, więc zadziała również na iPhonie. Jeżeli interesuje Was tylko odsłona iPhone'owa, to od dzisiaj grę możecie kupić za 0,79 euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)