Sony chce, by robienie zdjęć jedzeniu miało sens

Zdarza ci się uwieczniać na zdjęciach posiłki przed ich skonsumowaniem? Jeśli tak, istnieje szansa na to, że wkrótce nie będziesz brany za instagramera, lecz osobę, która prowadzi zdrowy tryb życia.

Zdjęcie jedzenia

Zdjęcie jedzenia (village-moon@hotmail.com / depositphotos.com)

Aplikacja Sony wyliczy kalorie bazując na zdjęciu posiłku

Opracowana przez Japończyków usługa bazuje na technologii głębokiego uczenia. Specjalna sieć neuronowa dokładnie analizuje zdjęcie w poszukiwaniu produktów spożywczych, a po ich zidentyfikowaniu wyświetlana jest liczba kalorii obecnych w poszczególnych składnikach dania.

Aplikacja nieustannie gromadzi i analizuje zebrane dane. Dzięki temu w oparciu o zdefiniowany wcześniej cel ma pomóc w sporządzeniu spersonalizowanej diety.

W pierwszej kolejności z nowej aplikacji skorzystają mieszkańcy Japonii

Aplikacja jest częścią biznesowej usługi Work Performance Plus. Sony współpracuje z japońskimi przedsiębiorstwami, aby pomóc zatrudnianym przez nie pracownikom w wyzbyciu się złych nawyków i prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Można jednak oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości Sony udostępni wspomnianą aplikację globalnie lub zaimplementuje ją w swoich nowych smartfonach.

Z alternatyw można skorzystać już teraz

Bardzo podobną funkcjonalnością cechuje się aplikacja Bitesnap, która omówiliśmy w ostatnim Appshakerze.

Trzeba pamiętać, że takie aplikacje sprawdzają się tylko w określonych sytuacjach

Cudów nie ma. Tego typu narzędzia z identyfikacją posiłków radzą sobie tylko wtedy, gdy poszczególne składniki są wyraźnie od siebie oddzielone.

Aplikacja bez większych problemów powinna zatem oszacować kalorie, gdy na talerzu znajdują się gotowane ziemniaki, udko z kurczaka i zielony groszek, ale nie oczekiwałbym, że prawidłowo rozpozna bigos. A już na pewno nie ma szans, by potrafiła zdjęcie bigosu przeliczyć na kalorie, bo bigos bigosowi nierówny. Większości bardziej złożonych posiłków po prostu w bazie nie ma.

Jeśli jednak częściej jadasz schabowego z ziemniakami niż vol-au-vent z serem brie i orzechami włoskimi, taka aplikacja może się przydać. Nawet jeśli dokładność nie jest 100-procentowa, z szacowaniem kalorii powinna sobie poradzić lepiej niż niejeden człowiek.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #23: Posture, Ampere i The Wolf Appshaker 2 #22: electronia, Bitesnap i aplikacje walentynkowe Mapy Google z funkcją udostępniania list miejsc. Czegoś takiego brakowało Appshaker 2 #21: Cubway, Screenshot Utility, Conduct THIS i inne UberEATS już w Polsce. Nowa metoda zamawiania jedzenia do domu lub biura Appshaker 2 #20: PolyGen, Roller Coaster Tycoon, Symmetria i inne Pokemon Duel już do pobrania. Powtórzy sukces Pokemon GO? Appshaker 2 #19: Ookujira, Swiftly switch i Grumpy Cat's Worst Game Ever Appshaker 2 #18: WRIO Keyboard, KineMaster, Orconoid i inne Appshaker 2 #17: Hot Wheels Race Off, Photomath, FastKey Launcher i inne Appshaker 2 #16: Dominocity, DRIVETRIBE, QualityTime i inne Super Mario Run oficjalnie "pojawił się" w Google Play, ale jeszcze nie zagrasz Appshaker 2 #15 - Friendly for Facebook, Super Cat Bros, Rings i inne A miało być tak pięknie. Zwiastun Mega Mana to największa żenada w świecie gier mobilnych ostatnich miesięcy W Pokemon GO możesz już grać na zegarku Apple Watch Appshaker 2 #14 - Lunar Mission, Universal Copy, SMILE Inc. i inne Mega Man zmierza na smartfony! Capcom obiera inną strategię niż Nintendo Mario zeżre ci pakiet internetowy, bo jest zbyt popularny Wydałem ponad 40 zł na Super Mario Run i nie żałuję Szaleństwo się zaczyna. Super Mario Run ląduje na smartfonach! Super Mario Run - różnice między darmową i płatną wersją gry Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR