Nieznane telefony znanych marek: LG

W ubiegłym tygodniu pisałem o nietypowych i mało znanych telefonach Samsunga. Dziś na warsztat bierzemy LG.

LG GD910 Watch Phone - telefon na nadgarstku

"Zaraz, co robi smartwatch w zestawieniu z telefonami?" - zapytacie. Cóż, GD910 z 2009 roku swoją funkcjonalnością znacząco odbiegał od współczesnych smartwatchów, których działanie oparte jest o komunikację ze smartfonem. Było to urządzenie całkowicie autonomiczne. Ot telefon zakładany na nadgarstek.

Watch Phone miał slot na kartę SIM, głośnik i mikrofon, co umożliwiało prowadzenie rozmów głosowych. Mało tego, miał wbudowaną kamerkę, która służyła nie tylko do robienia zdjęć, ale i prowadzenia wideorozmów. Tego nie potrafią nawet dzisiejsze smartwatche.

LG Optimus Vu, czyli konkurent Galaxy Note'a

LG Optimus Vu trafił na rynek w lutym 2012 roku, czyli niespełna pół roku po premierze pierwszego Galaxy Note'a. O dziecku Samsunga wspominam nie bez przyczyny; Vu był odpowiedzią LG na phablet rodzimego rywala.

Telefon miał 5-calowy ekran o nietypowych proporcjach 4:3 oraz — oczywiście — rysik, Stylus doceniany był przede wszystkim przez mieszkańców Azji, gdyż bardzo ułatwiał wprowadzanie tekstu. Vu doczekał się łącznie trzech generacji, ale ostatecznie umarł śmiercią naturalną i dziś mało kto o nim pamięta. Kto wie, może gdyby LG bardziej przyłożyło się do tej linii, firmie udałoby się coś ugrać na wpadce Samsunga z Note'em 7.

LG BL40 New Chocolate - wąski, ale długi

LG G6 — jak wiemy — będzie miał ekran o nietypowych proporcjach 18:9. Nie jest to jednak pierwszy tego typu eksperyment tej firmy. "Czekoladka" z 2009 roku miała jeszcze bardziej podłużny ekran o kinowych proporcjach 21:9.

LG BL40 New Chocolate z ekranem 21:9 (2009)

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

LG przekonywało, że taki panel lepiej nadaje się do oglądania filmów i korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie na współdzielonym ekranie. Hmm, brzmi znajomo, nieprawdaż?

LG GW820 eXpo, czyli modułowy przodek LG G5

Rok 2009 był dla LG bardzo owocny, bo to trzeci już telefon w tym zestawieniu z tego okresu. LG GW820 eXpo pozornie niewiele różnił się od innych komórek z Windowsem Mobile 6.5. Pierwsze skrzypce grał jednak specjalny moduł z pikoprojektarem doczepiany do plecków urządzenia.

LG eXpo z doczepianym pikoprojektorem (2009)

Innymi słowy — LG bawiło się w moduły zanim to było modne. W ramach ciekawostki warto dodać, że wspomniany moduł z pikoprojektrorem wizualnie bardzo przypomina dodatek fotograficzny LG Cam Plus do LG G5.

LG AKA — telefon z oczami

Na koniec coś świeższego i bardziej szalonego. LG AKA to seria czterech komórek z 2014 roku, z których każda ma własne imię i… charakter. Osobowość Eggiego, Soula, YoYo i Coke'a odzwierciedlana była przez oczy wyświetlane górnej części ekranu.

Tak, te telefony naprawdę trafiły do sprzedaży, choć tylko w Korei Południowej. Do dziś zagadką pozostaje to, czy używki zażywane przez członków zespołu odpowiedzialnego za tę serię były legalne.

Zobacz więcej artykułów z serii: Nieznane telefony znanych marek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

Oto moje ulubione gry piłkarskie na smartfony Aplikacje do sprawdzania cen paliw. Czy dzięki nim rzeczywiście zapłacisz mniej? 5 smartfonów z ekranami 18:9 (i podwójnymi aparatami) do 1500 zł Top 10 retro komórek W co warto zagrać #1: Przegląd najlepszych gier na Symbiana Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek - przegląd najlepszych ofert Najlepsze smartfony za mniej niż 1500 zł - przegląd 5 retro platformówek, w które koniecznie musisz zagrać 10 najlepszych dzwonków na komórkę, które zachwycą Twojego Szefa 5 strasznych gier, przez które w nocy nie zmrużysz oka Apple Watch - tak wobrażano go sobie przed premierą Moje TOP 3 budżetowych smartfonów z 2017 roku