Nieznane telefony znanych marek: LG

W ubiegłym tygodniu pisałem o nietypowych i mało znanych telefonach Samsunga. Dziś na warsztat bierzemy LG.

LG GD910 Watch Phone - telefon na nadgarstku

"Zaraz, co robi smartwatch w zestawieniu z telefonami?" - zapytacie. Cóż, GD910 z 2009 roku swoją funkcjonalnością znacząco odbiegał od współczesnych smartwatchów, których działanie oparte jest o komunikację ze smartfonem. Było to urządzenie całkowicie autonomiczne. Ot telefon zakładany na nadgarstek.

Watch Phone miał slot na kartę SIM, głośnik i mikrofon, co umożliwiało prowadzenie rozmów głosowych. Mało tego, miał wbudowaną kamerkę, która służyła nie tylko do robienia zdjęć, ale i prowadzenia wideorozmów. Tego nie potrafią nawet dzisiejsze smartwatche.

LG Optimus Vu, czyli konkurent Galaxy Note'a

LG Optimus Vu trafił na rynek w lutym 2012 roku, czyli niespełna pół roku po premierze pierwszego Galaxy Note'a. O dziecku Samsunga wspominam nie bez przyczyny; Vu był odpowiedzią LG na phablet rodzimego rywala.

Telefon miał 5-calowy ekran o nietypowych proporcjach 4:3 oraz — oczywiście — rysik, Stylus doceniany był przede wszystkim przez mieszkańców Azji, gdyż bardzo ułatwiał wprowadzanie tekstu. Vu doczekał się łącznie trzech generacji, ale ostatecznie umarł śmiercią naturalną i dziś mało kto o nim pamięta. Kto wie, może gdyby LG bardziej przyłożyło się do tej linii, firmie udałoby się coś ugrać na wpadce Samsunga z Note'em 7.

LG BL40 New Chocolate - wąski, ale długi

LG G6 — jak wiemy — będzie miał ekran o nietypowych proporcjach 18:9. Nie jest to jednak pierwszy tego typu eksperyment tej firmy. "Czekoladka" z 2009 roku miała jeszcze bardziej podłużny ekran o kinowych proporcjach 21:9.

LG BL40 New Chocolate z ekranem 21:9 (2009)

LG przekonywało, że taki panel lepiej nadaje się do oglądania filmów i korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie na współdzielonym ekranie. Hmm, brzmi znajomo, nieprawdaż?

LG GW820 eXpo, czyli modułowy przodek LG G5

Rok 2009 był dla LG bardzo owocny, bo to trzeci już telefon w tym zestawieniu z tego okresu. LG GW820 eXpo pozornie niewiele różnił się od innych komórek z Windowsem Mobile 6.5. Pierwsze skrzypce grał jednak specjalny moduł z pikoprojektarem doczepiany do plecków urządzenia.

LG eXpo z doczepianym pikoprojektorem (2009)

Innymi słowy — LG bawiło się w moduły zanim to było modne. W ramach ciekawostki warto dodać, że wspomniany moduł z pikoprojektrorem wizualnie bardzo przypomina dodatek fotograficzny LG Cam Plus do LG G5.

LG AKA — telefon z oczami

Na koniec coś świeższego i bardziej szalonego. LG AKA to seria czterech komórek z 2014 roku, z których każda ma własne imię i… charakter. Osobowość Eggiego, Soula, YoYo i Coke'a odzwierciedlana była przez oczy wyświetlane górnej części ekranu.

Tak, te telefony naprawdę trafiły do sprzedaży, choć tylko w Korei Południowej. Do dziś zagadką pozostaje to, czy używki zażywane przez członków zespołu odpowiedzialnego za tę serię były legalne.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: UrQueeen gra w SackBoy: Wielka Przygoda

Zobacz więcej artykułów z serii: Nieznane telefony znanych marek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

W skrócie: tablet dla dzieci, Android 4.x coraz popularniejszy, jak niewidomi korzystają z Instagramu? Chiny to nie tylko podróbki i kopie kopii. 5 innowacyjnych smartfonów z Państwa Środka Wybuchowe telefony, czyli co stanie się z komórką, gdy masz pecha [TOP 10] TOP 10 telefonów w Vobis. Komórka dla seniorów na podium! W skrócie: WP7.8 nieoficjalnie dla smartfonów Lumia, testuj smartfona z LTE, najgorsza reklama telefonu 5 rozwiązań, którymi Apple błysnął na prezentacjach iPhone'ów 8 technologii, które ulepszają ekrany, ale nie mają związku z jakością wyświetlanego obrazu iPhone SE na pierwszych wideoprzeglądach Apple Watch - tak wobrażano go sobie przed premierą W skrócie: Wideoprzegląd Lumia 510, Samsung pracuje nad ekranem 1080p, digital painting na Galaxy Note II W skrócie: Micronix udostępnił pamięć NAND, siedziba Nokii sprzedana, Facebook kupi WhatsApp? W skrócie: Nexus 4 znów dostępny, aktualizacja serii Nexus, kreatywna promocja Xperii acro S