FaceApp - pozwól sztucznej inteligencji pobawić się twoim selfie

FaceApp to aplikacja z gatunku "zainstaluj, pobaw się pięć minut i usuń". Zainstalować ją jednak warto.

magicmockups.com

Apkę FaceApp prezentował wam już Łukasz w jednym z odcinków Appshakera. Zainstalowałem ją także na swoim telefonie i jestem pod wrażeniem.

FaceApp: przerabianie zdjęć twarzy wkracza na zupełnie nowy poziom

Aplikacje modyfikujące twarz to żadna nowość. Większość tego typu narzędzi działa jednak w dość prymitywny sposób; po prostu na fotkę nakładany jest inny obrazek. Chcąc przykładowo siebie postarzyć, otrzymujemy fotomontaż złożony ze zdjęcia i doklejonych zmarszczek pochodzących z półprzezroczystej fotografii innej twarzy.

FaceApp działa inaczej. Aplikacja — podobnie jak popularna Prisma - wykorzystuje sztuczne sieci neuronowe. Zaawansowane algorytmy — nazywane przez twórców "sztuczną inteligencją" - analizują zdjęcie, a następnie je przerabiają zachowując kolorystykę i naturalne rysy twarzy.

Sprawdź, jak będziesz wyglądał za 30 lat

Postarzanie to tylko jeden z dostępnych filtrów. Można także odmłodzić się, dodać uśmiech, upiększyć czy też… zmienić płeć. Z uzyskanych zdjęć można zrobić m.in. kolaż lub GIF-a , a efekty są naprawdę imponujące.

Poniżej strzelone przed chwilą selfie:

A tu modyfikacje, które udało się apce wyczarować.

Przyznacie chyba, że efekty są całkiem przekonujące. Uśmiech wygląda bardzo naturalnie, zwłaszcza że dorobione uzębienie nie wygląda jak wyjęte żywcem z reklamy pasty do zębów.

To przyszłość mobilnej fotografii

Możemy być pewni, że tego typu narzędziami coraz mocniej nafaszerowane będą domyślne aplikacje fotograficzne smartfonów. Już teraz algorytmy są w zasadzie ważniejsze od hardware'u, a trend ten będzie się pogłębiał.

Skoro kawałek kodu jest w stanie dodać naturalnie wyglądający uśmiech, to nie będzie miał problemów z poprawą jakości zdjęcia czy dokładnym rozmyciem tła. Adobe pracuje już zresztą nad sieciami neuronowymi, których zadaniem będzie zaawansowany retusz selfie.

Apkę FaceApp możecie pobrać za darmo, ale w wersji bezpłatnej występują pewne ograniczenia takie jak reklamy i znak wodny nakładany na fotki. Ich usunięcie to wydatek 3,99 euro (iOS) lub 19,99 zł (Android).

Ważna uwaga: proces przerabiania zdjęć przeprowadzany jest na serwerach firmy, dlatego aplikacja wymaga do działania połączenia z internetem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Shoot The Zombirds po polsku! Czy będą wideorozmowy w nowym iPhonie? Zwiększanie wydajności HTC Touch Jak aktywować możliwość uploadowania plików w Safari? Wielkanocny przegląd gier na iPhone’a Samsung promuje gry dla najmłodszych użytkowników bada OS Multiboot na Androidzie? Proszę bardzo! Mobilna gra logiczna ze słynną panią archeolog w roli głównej - recenzja Lara Croft GO 5 najlepszych gier przygodowych na iPhone'a [wideo] Word Hex PL - nowa polska gra w App Store Budzik iPhone'a znowu nie działa po Nowym Roku? Vine, czyli jak oglądać porno na iPhonie