Messenger Lite w końcu w Polsce. Bateria twojego smartfona odetchnie z ulgą

Messenger Lite to lżejsza wersja komunikatora Facebooka, z której dotychczas korzystać mogli mieszkańcy tylko pięciu krajów. Lista została jednak rozszerzona o 132 nowe państwa, a wśród nich także Polskę.

magicmockups.com

Dobra alternatywa dla kombajnu, jakim stał się Messenger

Czasem ciężko oprzeć się wrażeniu, że wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych to tylko poboczna funkcja Messengera. Dość wspomnieć, że od kilku miesięcy "komunikator" ten pozwala na uruchamianie gier i stał się klonem Snapchata. W efekcie Messenger to ogromny pochłaniacz baterii.

W opozycji do podejścia "wszystko w jednym" stoi Messenger Lite na Androida, który uzbrojony jest tylko w najbardziej podstawowe funkcje. To widać już po samym rozmiarze aplikacji. Ten uzależniony jest od używanego telefonu, ale na testowanym właśnie przeze mnie Huaweiu P10 świeżo po instalacji wygląda to tak:

  • Messenger — 104 MB
  • Messenger Lite — 9,46 MB

Tak, wersja Lite jest prawie 11(!) razy lżejsza.

Messenger Lite — dla kogo?

Teoretycznie aplikacja powstała z myślą o słabszych i starszych telefonach z ubogim wyposażeniem. Jest ona nieporównywalnie mniej zasobożerna i zajmuje niewiele miejsca nie tylko w pamięci flash, ale i operacyjnej.

W praktyce jednak sięgnąć po nią powinien każdy, kto nie korzysta z messengerowych wodotrysków i potrzebuje tylko prostego narzędzia do komunikacji. Bateria telefonu będzie za podmianę aplikacji wdzięczna.

Oczywiście nie obyło się bez kompromisów

Messenger Lite nie ma m.in.:

  • funkcji Chat Heads, czyli dymków pływających po ekranie;
  • funkcji Mój Dzień (klon Snapchata);
  • gier;
  • obsługi wiadomości głosowych i wideorozmów;
  • obsługi GIF-ów;
  • wbudowanego odtwarzacza filmów (odebrane wideo trzeba najpierw pobrać);
  • reakcji (nowa funkcja, która pozwala m.in. "lubić" pojedyncze wiadomości);
  • katalogu "Inne", w którym lądują wiadomości od osób spoza listy kontaktów.

Możliwe jest jednak wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych i audio, zdjęć oraz tworzenie grup. Zatem najbardziej niezbędne funkcje — które wielu osobom mogą wystarczyć — są.

Uwaga na aplikacje, które podszywają się pod Messengera Lite

Messenger Lite przez ponad pół roku dostępny był tylko w pięciu krajach, przez co w Google Play jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać apki, które próbują się pod niego podszyć. Na domiar złego jedna z nich zdążyła się wypozycjonować w wyszukiwarce wyżej od oryginału. Przed instalacją należy się upewnić, czy apka na pewno pochodzi od Facebooka.

Tak najłatwiej rozpoznać oryginalnego Messengera Lite

A najlepiej po prostu kliknąć w umieszczony poniżej odnośnik.

Zobacz również: Sztuczna inteligencja Facebooka zadba o idealne selfie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Sprytne mobilne planetarium na Androida Call of Duty: Black Ops Zombies dostępny dla wiekszej liczby urządzeń iPhone dla niepełnosprawnych ruchowo Szybkie sprawdzenie stanu telefonu z Windows Mobile A jaki komunikator najlepszy dla iPhone'a? iFuntastic 2.0 – poszperaj sam w iPhonie Kolejny dowód potwierdzający testowanie iOS 5 przez Apple'a Appshaker 2 #6: Dark Echo, Spontap i inne Activision wprowadza mikrotransakcje do Call of Duty: Black Ops Zombies Appshaker Komórkomanii #87 - Sky Force 2014, Slido, 1Path i inne Test prędkości najnowszej bety Firefoxa 4 dla Androida Windows Mobile 6.5 dla HTC Touch Diamond2

Popularne w tym tygodniu:

Tryb makro w starszym iPhonie? Żaden problem. Już nie potrzeba iPhone'a 13 Pro