Messenger Lite w końcu w Polsce. Bateria twojego smartfona odetchnie z ulgą

Messenger Lite to lżejsza wersja komunikatora Facebooka, z której dotychczas korzystać mogli mieszkańcy tylko pięciu krajów. Lista została jednak rozszerzona o 132 nowe państwa, a wśród nich także Polskę.

magicmockups.com

Dobra alternatywa dla kombajnu, jakim stał się Messenger

Czasem ciężko oprzeć się wrażeniu, że wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych to tylko poboczna funkcja Messengera. Dość wspomnieć, że od kilku miesięcy "komunikator" ten pozwala na uruchamianie gier i stał się klonem Snapchata. W efekcie Messenger to ogromny pochłaniacz baterii.

W opozycji do podejścia "wszystko w jednym" stoi Messenger Lite na Androida, który uzbrojony jest tylko w najbardziej podstawowe funkcje. To widać już po samym rozmiarze aplikacji. Ten uzależniony jest od używanego telefonu, ale na testowanym właśnie przeze mnie Huaweiu P10 świeżo po instalacji wygląda to tak:

  • Messenger — 104 MB
  • Messenger Lite — 9,46 MB

Tak, wersja Lite jest prawie 11(!) razy lżejsza.

Messenger Lite — dla kogo?

Teoretycznie aplikacja powstała z myślą o słabszych i starszych telefonach z ubogim wyposażeniem. Jest ona nieporównywalnie mniej zasobożerna i zajmuje niewiele miejsca nie tylko w pamięci flash, ale i operacyjnej.

W praktyce jednak sięgnąć po nią powinien każdy, kto nie korzysta z messengerowych wodotrysków i potrzebuje tylko prostego narzędzia do komunikacji. Bateria telefonu będzie za podmianę aplikacji wdzięczna.

Oczywiście nie obyło się bez kompromisów

Messenger Lite nie ma m.in.:

Zobacz również: Appshaker 2 #46 - Loopsie, HHTAN, Virtua Tennis Chalange i inne

  • funkcji Chat Heads, czyli dymków pływających po ekranie;
  • funkcji Mój Dzień (klon Snapchata);
  • gier;
  • obsługi wiadomości głosowych i wideorozmów;
  • obsługi GIF-ów;
  • wbudowanego odtwarzacza filmów (odebrane wideo trzeba najpierw pobrać);
  • reakcji (nowa funkcja, która pozwala m.in. "lubić" pojedyncze wiadomości);
  • katalogu "Inne", w którym lądują wiadomości od osób spoza listy kontaktów.

Możliwe jest jednak wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych i audio, zdjęć oraz tworzenie grup. Zatem najbardziej niezbędne funkcje — które wielu osobom mogą wystarczyć — są.

Uwaga na aplikacje, które podszywają się pod Messengera Lite

Messenger Lite przez ponad pół roku dostępny był tylko w pięciu krajach, przez co w Google Play jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać apki, które próbują się pod niego podszyć. Na domiar złego jedna z nich zdążyła się wypozycjonować w wyszukiwarce wyżej od oryginału. Przed instalacją należy się upewnić, czy apka na pewno pochodzi od Facebooka.

Tak najłatwiej rozpoznać oryginalnego Messengera Lite

A najlepiej po prostu kliknąć w umieszczony poniżej odnośnik.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #33 - Battle Copters, Watery Blocks, Pocket Sense i inne Appshaker 2 #32: Cliff Hopper, Dumpster, Story of Life i inne FaceApp - pozwól sztucznej inteligencji pobawić się twoim selfie Nonstop Chuck Norris to denna gra reklamowa przez legendarnego aktora Bogactwo! Pobrałem aplikację za 1599 złotych! Możesz pobrać i ty Kupiłeś używanego iPhone'a, iPada lub Maca? Koniecznie pobierz te aplikacje Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne Ależ genialna funkcja pojawiła się w Zdjęciach Google! Koniec z trzęsącym się wideo Appshaker 2 #29: Mushroom 11, Glass Wire, Reporter i inne Appshaker 2 #28: Deep Town, Llama, Digit Drop i inne Sekcja z darmowymi aplikacjami w Google Play niewidoczna dla polskich użytkowników. Jak obejść to ograniczenie? Ta gra pokaże, ile jesteśmy w stanie wycisnąć ze smartfonów "Super Mario Run" 2.0 na Androida i iOS już jest. Co nowego? Appshaker 2 #27: Beat Racer, FaceAPP, After The End i inne Link Bubble - jedna z moich ulubionych apek na Androida znika z Google Play Najlepsze aplikacje dla alkoholowych smakoszy Aplikacje na telefon, których używam Appshaker 2 #26: Blyss, Shadowmatic, Speedr i inne Chuck Norris ma swoją własną grę! Co kryje się za Nonstop Chuck Norris? Gboard - najlepsza klawiatura na smartfony, z jaką miałem do czynienia Appshaker 2 #25: unWorded, Rocket Shock 3D i Summary Scanner Appshaker 2 #24: Donald Draws, Outside World i inne Samsung Flow wkrótce będzie naprawdę użyteczne. Wreszcie! Appshaker 2 #23: Posture, Ampere i The Wolf

Popularne w tym tygodniu:

Aplikacja CRADLE zbada twoje oczy. Wystarczy jej zdjęcie