iOS 11 z menedżerem plików? To już niemal pewne

Wygląda na to, że jeden z największych braków iPhone'a zostanie uzupełniony.

iPhone i aplikacja File Manager

iPhone i aplikacja File Manager (magicmockups.com)

Files dla iPhone'ów i iPadów

Na kilka godzin przed imprezą WWDC 17, podczas której poznamy m.in. system iOS 11, deweloper Steven Troughton-Smith zauważył ciekawą rzecz. W App Storze pojawiła się aplikacja Files stworzona przez Apple'a.

Menedżer plików dla systemu iOS 11 pojawił się w App Storze

Apka została już usunięta, a w momencie zrobienia zrzutu ekranu nie miała nawet opisu, ale nazwa i ikona nie pozostawiają złudzeń — to menedżer plików.

Na menedżer plików użytkownicy iPhone'ów czekali 10 lat

iUżytkownicy nie mają swobodnego dostępu do folderów i plików znajdujących się w ich urządzeniach. Niektóre aplikacje pozwalają pobierać pliki, ale te lądują w "piaskownicach", do których bez programistycznych sztuczek nie można się dobrać.

W związku z tym nie ma możliwości, by np. przy użyciu przeglądarki internetowej pobrać plik MP3, który będzie widoczny dla domyślnego odtwarzacza muzyki.

Najwidoczniej w tej kwestii nadchodzi duża zmiana. Skoro pojawi się menedżer plików, zapewne będzie można je pobierać i swobodnie przenosić.

Oby tylko nie odbiło się to na stabilności systemu

iOS przez lata był bardzo hermetyczny, ale nie bez powodu. Dzięki temu Apple'owi łatwo było zapewnić wysoką stabilność działania systemu. Użytkownicy nie mieli po prostu fizycznej możliwości, by coś w systemie popsuć.

Z wersji na wersję iOS staje się coraz bardziej otwarty i coraz bardziej funkcjonalny, a to wyraźnie odbija się na stabilności. Nie tak dawno pojawiła się przykładowo możliwość wymiany systemowej klawiatury. Fajnie, ale używany przeze mnie Gboard lubi się wysypać w trakcie wpisywania tekstu i przełączyć na klawiaturę domyślną. Funkcjonalność kosztem stabilności.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Mam nadzieję, że Apple wie co robi i pojawienie się menedżera plików nie będzie równoznaczne z większą liczbą pojawiających się błędów.

Przypomnę tylko, że WWDC rusza 5 czerwca o godzinie 19:00. Podczas imprezy powinniśmy poznać nowe wersje systemów iOS, watchOS i macOS, głośnik z Siri oraz nowe MacBooki. O wszystkich nowościach poczytacie na Komórkomanii oraz WP Techu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

10 ciekawostek na temat Androida Nieznane telefony znanych marek: Nokia [cz. 2] Microsoft nie składa jeszcze broni. Będzie nowy mobilny Windows? Czy 5,8-calowy ekran zawsze będzie większy od 5,7-calowego? Nie Essential Phone: "ojciec Androida" robi to dobrze, ale czy to wystarczy? Uwaga na oszustów! Podają się za firmę Orange Drogie Sony, czy to nie dobry moment, by wypuścić Xperię Play 2? Tylko u nas: Xiaomi otwiera pierwszy punkt w Polsce! Samsung Galaxy Note 8 - 8 rzeczy, których od niego oczekuję Google na I/0 2017 potwierdził, że ma nas w nosie. Może czas coś z tym zrobić? Google Assistant dostępny na iOS Nokia 3310 jest droga, bo jest Nokią 3310. Wywiad z przedstawicielem HMD Global Podwójne aparaty mają dziś wszyscy oprócz... firmy, która je spopularyzowała Sony Xperia XZ Premium ma ekran 4K HDR. Co to właściwie znaczy? Xperia XZ Premium vs Xperia XZ - porównanie flagowców Sony HTC U 11 - podsumowanie plotek i przecieków “Weź worek, wypuść z niego gołębie i oświetl stroboskopowym światłem". Chris Cairns opowiada o nietypowych metodach kręcenia filmów Android O - jak będzie się nazywał nowy system Google'a? [Ankieta] 12 lat minęło, czyli ulotki promocyjne telefonów z 2005 roku Nieznane telefony znanych marek: LG [cz. 2] "Trzeba być idiotą, by wydać tyle na telefon" Nieznane telefony znanych marek: Huawei Apple może przejąć Disneya za ponad 200 miliardów dolarów! Galaxy S8 ma fajną funkcję, którą Samsung w ogóle się nie chwali

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego 18:9, a nie 2:1? Frankenphone, czyli zaprojektowałem smartfon marzeń 2012 vs 2017. Jak zmienił się rynek smartfonów w ciągu 5 lat? 7 technologicznych oczekiwań od tegorocznych smartfonów Na smartfonach zarabiają tylko 3 firmy. Dlaczego pozostałe nie zrezygnują z ich produkcji?