Prosty trik, dzięki któremu Chrome na Androida staje się wygodniejszy w obsłudze

Przeglądarka Chrome ma sporo rozwijanych przez Google'a funkcji, które zostały ukryte przed użytkownikami. Jedna z nich jest szczególnie przydatna.

Chrome na Androida z paskiem adresu na dole

Jestem przekonany, że wszystkie osoby odpowiedzialne za to, że w mobilnych przeglądarkach internetowych paski wyszukiwania umieszczone są na górze, mają już zarezerwowane apartamenty w najmroczniejszych czeluściach piekieł.

W czasach, gdy przeciętny smartfon jest niewiele mniejszy od telewizora, to naprawdę spory problem, który niepotrzebnie utrudnia przeglądanie sieci. Jedynie Microsoft przemyślał sprawę, projektując mobilnego Internet Explorera. Podobne rozwiązanie w końcu znalazło się także w Chromie, choć nie każdy o tym wie.

Chrome — jak przenieść pasek adresu na dół?

W testowej wersji Chrome'a na Androida możliwość przeniesienia paska na dół pojawiła się już w październiku ubiegłego roku. Z czasem zawitała do wydań stabilnych, ale opcja ta wciąż jest ukryta. Jak z niej skorzystać?

  1. W pasku adresu wpisz "chrome://flags" (bez cudzysłowu);
  2. na liście ukrytych funkcji odszukaj pozycję "Chrome Home Android" (możesz skorzystać z funkcji "znajdź na stronie" w menu);
  3. rozwiń listę opcji i wybierz "włączone";
  4. uruchom przeglądarkę ponownie.

I voilà. Twoje problemy z sięgnięciem kciukiem do paska adresu właśnie się skończyły.

Jedna uwaga: Google ukrył tę funkcję nie bez powodu. Jest to opcja eksperymentalna, która teoretycznie może powodować problemy z wyświetlaniem niektórych stron. Z moich obserwacji wynika jednak, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy większość problemów (jeśli nie wszystkie) już zażegnano.

Oczywiście w awaryjnych sytuacjach w dowolnym momencie można przywrócić stary widok.

Zobacz również: Appshaker 2 #1 - gry i aplikacje na Androida

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego Skradziony lub zgubiony telefon? Jeszcze możesz go odzyskać Jak wydłużyć czas pracy na baterii? Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą Przepis na mobilną fotoedycję: budynki wyrastające z fotografowanej postaci Przepis na mobilną fotoedycję: efekt obrazu Przepis na mobilną fotoedycję: ulotny portret Przepis na mobilną fotoedycję: obiekty wystające z ekranu smartfona Przepis na mobilną fotoedycję: miejska bryła Przepis na mobilną fotoedycję: Instagramowe trendy cz. 1 Przepis na mobilną fotoedycję: retusz twarzy Przepis na mobilną fotoedycję: podwójna ekspozycja [cz. 2] Przepis na mobilną fotoedycję: efekt retro i retusz zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: efekt malowidła Przepis na mobilną fotoedycję: podmiana elementów w kadrze Przepis na mobilną fotoedycję: małe planety Przepis na mobilną fotoedycję: tuning nieudanych zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: zachód słońca Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień