Polskie gry i aplikacje, które robią furorę na świecie [cz. 2]

Druga część przeglądu naszych rodzimych gier i aplikacji, które zawładnęły sercami użytkowników nie tylko nad Wisłą.

Qute

"Wiem, w co się ubrać" - nie powiedziała żadna kobieta nigdy. A przynajmniej nie przed skorzystaniem z aplikacji Qute. Ta apka społecznościowa ma pomóc ludziom w doborze stylizacji. Użytkownik wrzuca dwa zdjęcia i pyta przykładowo, które buty bardziej pasują do danych spodni. W tym momencie reszta użytkowników rozpoczyna głosowanie.

Aplikację stworzył Polak Michał Gąsior, który — jak sam twierdzi — został zainspirowany przez wiecznie niezdecydowaną narzeczoną. Co jednak ciekawe, Qute — mimo iż polski — największą popularnością cieszy się w Wenezueli, Kolumbii oraz Turcji.

Fuelio

Fuelio to aplikacja skierowana do kierowców, która pozwala monitorować wydatki związane z utrzymaniem samochodu. Ma ona także powiązaną bazę z cenami paliw oraz szczegółowymi informacjami na temat konkretnych stacji benzynowych.

Stworzona przez Adriana Kajdę aplikacja cieszy się sporą popularnością nie tylko w Polsce, ale i Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Brazylii, Meksyku czy Indiach. Warto odnotować, że rozwijana jest od 2012 roku, a już w roku 2012 została przejęta przez słowacką firmę Sygic, czyli twórców popularnej nawigacji samochodowej.

Zobacz również: Appshaker 2 #3 - gry i aplikacje na Androida

Anomaly

Seria gier typu tower defense, za którą odpowiada polskie studio 11 bit studios. W większości tytułów z tej serii zadaniem gracza jest obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Dopiero w czwartej odsłonie — Anomaly Defenders — role się odwróciły.

Seria cieszy się bardzo dobrą opinią wśród graczy na całym świecie. Nie tylko zresztą graczy. Dość wspomnieć, że Anomaly Korea zdobyło prestiżową nagrodę Apple Design Award, a Anomaly 2 przez wiele tygodni było promowane na głównej stronie sklepu App Store.

Highway Getaway

Jeszcze ciepła gra wyścigowa bydgoskiego studia Vivid Games. Tytuł ten miał swoją premierę w marcu 2017, a w samym Google Play licznik przebił już barierę miliona pobrań.

W parze z dużą popularnością idą pozytywne opinie. W Sklepie Play średnia ocen wynosi bardzo przyzwoite 4,3/5. Tytuł jest cały czas rozwijany i wzbogacany o nowe tryby czy pojazdy.

Puzzle Craft

Puzzle Craft to seria gier logicznych stworzonych przez polskie studio ATGames i wydanych przez Chillingo, czyli firmę należącą do Electronics Arts.

IGN — jeden z największych serwisów o grach — nominował Puzzle Craft do tytułu najlepszej gry mobilnej 2012 roku. Również druga odsłona cyklu zbiera bardzo dobre opinie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Kosmiczna podróż w VR. Przetestowałem The Missed Spaceflight Appshaker 2 #41: wygraj smartfona ASUS ZenFone Live! Angry Birds Evolution to piękna, rozbudowana, ale zarazem nudna gra Appshaker 2 #40: Music Translator, Kidu, BalanCity, Sheepwith i inne Appshaker 2 #39: Fortune City, Sumeru, SideIcon i inne Jak rozmyć tło na zdjęciu? Nie musisz mieć specjalnego telefonu Appshaker 2 #38: VOI, Injustice 2, Samorost 3 i inne Adobe Scan - darmowa aplikacja do skanowania dokumentów. Jak się sprawuje? Appshaker 2 #37: Yesterday, Rullo, Beholder i inne Gala MMA w wirtualnej rzeczywistości do obejrzenia za darmo. Samsung daje kolejny powód do kupna systemu Gear VR Appshaker 2 #36: Volkey, Symmetrica, Today Weather i inne Appshaker 2 #35 - Penarium, The Big Journey, Elegance UI i inne Appshaker 2 #34: Fury Turn, The Learning Lock, InstaSwipe i inne Appshaker 2 #33 - Battle Copters, Watery Blocks, Pocket Sense i inne Messenger Lite w końcu w Polsce. Bateria twojego smartfona odetchnie z ulgą Appshaker 2 #32: Cliff Hopper, Dumpster, Story of Life i inne FaceApp - pozwól sztucznej inteligencji pobawić się twoim selfie Nonstop Chuck Norris to denna gra reklamowa przez legendarnego aktora Bogactwo! Pobrałem aplikację za 1599 złotych! Możesz pobrać i ty Kupiłeś używanego iPhone'a, iPada lub Maca? Koniecznie pobierz te aplikacje Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne Ależ genialna funkcja pojawiła się w Zdjęciach Google! Koniec z trzęsącym się wideo Appshaker 2 #29: Mushroom 11, Glass Wire, Reporter i inne Appshaker 2 #28: Deep Town, Llama, Digit Drop i inne