Polskie gry i aplikacje, które robią furorę na świecie [cz. 2]

Druga część przeglądu naszych rodzimych gier i aplikacji, które zawładnęły sercami użytkowników nie tylko nad Wisłą.

Qute

"Wiem, w co się ubrać" - nie powiedziała żadna kobieta nigdy. A przynajmniej nie przed skorzystaniem z aplikacji Qute. Ta apka społecznościowa ma pomóc ludziom w doborze stylizacji. Użytkownik wrzuca dwa zdjęcia i pyta przykładowo, które buty bardziej pasują do danych spodni. W tym momencie reszta użytkowników rozpoczyna głosowanie.

Aplikację stworzył Polak Michał Gąsior, który — jak sam twierdzi — został zainspirowany przez wiecznie niezdecydowaną narzeczoną. Co jednak ciekawe, Qute — mimo iż polski — największą popularnością cieszy się w Wenezueli, Kolumbii oraz Turcji.

Fuelio

Fuelio to aplikacja skierowana do kierowców, która pozwala monitorować wydatki związane z utrzymaniem samochodu. Ma ona także powiązaną bazę z cenami paliw oraz szczegółowymi informacjami na temat konkretnych stacji benzynowych.

Stworzona przez Adriana Kajdę aplikacja cieszy się sporą popularnością nie tylko w Polsce, ale i Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Brazylii, Meksyku czy Indiach. Warto odnotować, że rozwijana jest od 2012 roku, a już w roku 2012 została przejęta przez słowacką firmę Sygic, czyli twórców popularnej nawigacji samochodowej.

Zobacz również: Appshaker 2 #35 - Penarium, The Big Journey, Elegance UI i inne

Anomaly

Seria gier typu tower defense, za którą odpowiada polskie studio 11 bit studios. W większości tytułów z tej serii zadaniem gracza jest obrona ludzkości przed najeźdźcami z kosmosu. Dopiero w czwartej odsłonie — Anomaly Defenders — role się odwróciły.

Seria cieszy się bardzo dobrą opinią wśród graczy na całym świecie. Nie tylko zresztą graczy. Dość wspomnieć, że Anomaly Korea zdobyło prestiżową nagrodę Apple Design Award, a Anomaly 2 przez wiele tygodni było promowane na głównej stronie sklepu App Store.

Highway Getaway

Jeszcze ciepła gra wyścigowa bydgoskiego studia Vivid Games. Tytuł ten miał swoją premierę w marcu 2017, a w samym Google Play licznik przebił już barierę miliona pobrań.

W parze z dużą popularnością idą pozytywne opinie. W Sklepie Play średnia ocen wynosi bardzo przyzwoite 4,3/5. Tytuł jest cały czas rozwijany i wzbogacany o nowe tryby czy pojazdy.

Puzzle Craft

Puzzle Craft to seria gier logicznych stworzonych przez polskie studio ATGames i wydanych przez Chillingo, czyli firmę należącą do Electronics Arts.

IGN — jeden z największych serwisów o grach — nominował Puzzle Craft do tytułu najlepszej gry mobilnej 2012 roku. Również druga odsłona cyklu zbiera bardzo dobre opinie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Anomaly Warzone Earth w końcu na Androida! [wideo] Już teraz rozbuduj możliwości formatowania tekstu w Notatkach na iOS blupill - problemy z płatnościami rozwiązane. Happy Hour dla wszystkich! Śledź na bieżąco na iPhonie tekst pisany na klawiaturze komputera Apple udostępniło iOS 4.1 beta 2 - lista nowości I po problemach z dziurawymi płatnościami In-App Montujemy film w iPhone: Reel Director Będą kłopoty z jailbreakiem untethered iOS 5 Trailer z gry Star Wars: The Battle For Hoth Sony wkrótce uruchomi PlayStation Suite dla Androida iGroups - serwis społecznościowy od Apple? Po włączeniu telefonu "coś" się instaluje?

Popularne w tym tygodniu:

Apka do robienia deepfake'ów to murowany hit. Doublicat wstawi Twoją twarz do filmu Samsung ma najlepsze gesty na rynku, ale ukrywa je przed światem