Bothie - nie musisz czekać na Nokię 8, skorzystaj z jej sztandarowej funkcji już dziś

"Opowiedz historię z obu perspektyw". "Bądź mniej Selfie. Bądź bardziej #Bothie.". Tymi hasłami Finowie promują flagową Nokię 8. Nie trzeba jednak czekać na ten telefon, by być "bardziej #Bothie" już dziś.

Czym jest Bothie?

Bothie to funkcja Nokii 8, która pozwala robić zdjęcia i nagrywać wideo jednocześnie z użyciem przedniej i tylnej kamery. Dzięki temu można uwiecznić na fotografii nie tylko swoją twarz, ale i to, na co się patrzy.

Nic odkrywczego — podobne funkcje już lata temu można było znaleźć m.in. w Galaxy S4 czy LG G2. Trzeba jednak oddać Nokii to, że swoją funkcję dopracowała; można dzięki niej nie tylko nagrywać, ale i streamować Bothie w czasie rzeczywistym.

Jeśli nie zależy wam na tak zaawansowanych funkcjach, poniżej znajdziecie apki, dzięki zrobicie proste zdjęcia z użyciem przedniej i tylnej kamery.

FlipShare to jedna z najlepszych aplikacji do podwójnych zdjęć

Sprawdziłem kilka aplikacji tego typu i FlipShare to najlepsza jaką udało mi się znaleźć. Inne albo nie działały prawidłowo, albo były zbyt przekombinowane w obsłudze, albo dawały niezadowalające efekty.

Po uruchomieniu aplikacji wystarczy wysunąć panel ustawień z prawej strony i za pomocą przełącznika aktywować tryb FrontBack Mode.

Teraz wystarczy najpierw zrobić zdjęcie jedną, a następnie drugą kamerą, a aplikacja je połączy. Niestety ze względu na ograniczenia systemowe i sprzętowe nie da się użyć obu aparatów w dokładnie tym samym momencie.

Zobacz również: Appshaker 2 #40: Music Translator, Kidu, BalanCity, Sheepwith i inne

Finalne fotki są kwadratowe, a nie — jak w przypadku Nokii — prostokątne, ale w mojej opinii lepiej nadają się dzięki temu do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Dodam jeszcze, że przesuwając palec w prawo można nałożyć na gotowe zdjęcie jeden z dostępnych filtrów kolorystycznych.

Dobrą aplikacją jest też Frontback

Ta apka jest jeszcze bardziej dopracowana i ma większe możliwości, ale problem z nią jest taki, że Frontback jest serwisem społecznościowym podobnym do Instagramu.

Z tego powodu wszystkie fotki domyślnie publikowane są w serwisie i nakładany jest na nie znak wodny w postaci logo apki. Na szczęście można wybrać opcję zapisu zdjęcia w pamięci urządzenia bez publikacji na Frontbacku, ale znak wodny i tak zostaje.

Jeśli logo serwisu na zdjęciu wam nie przeszkadza, będziecie zadowoleni. Aplikacja pozwala m.in. nakładać na zdjęcia ciekawe efekty oraz przeprowadzić edycję (balans bieli, ekspozycja, struktura, winieta itp.).

Co ciekawe, wersja na iOS przy pierwszym uruchomieniu wymaga założenia konta, podczas gdy na na Androidzie można ten krok pominąć i przejść od razu do robienia zdjęć.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Banuba - nowa aplikacja z wirtualnymi maskami jak na Snapchacie Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny Appshaker 2 #48 - Golden Hour, Eternal Card Game, Sleep orbit i inne Ta decyzja Opery nie spodoba się wielu użytkownikom. Koniec Opery Max Najlepsze aplikacje astronomiczne. Zlokalizuj Perseidy i zobacz Ziemię z kosmosu Appshaker 2 #47: "A Planet of Mine", "Vector Pop" i niezwykły kalkulator Google wypowiada wojnę wibrującym reklamom Powstanie Warszawskie: dzięki tym aplikacjom dowiesz się o nim więcej Appshaker 2 #46: Loopsie, HHTAN, Virtua Tennis Chalange i inne Appshaker 2 #45 - Infinity Merge, Timbre, Lil Big Invasion i inne Ruchome zdjęcia - świetna aplikacja Google'a debiutuje na Androidzie i... nie jest już taka świetna Appshaker 2 #44 - ES Disk Analyzer, Bounzy, Tentacles i inne Kupony, zniżki i okazje. Najlepsze aplikacje dla łowców niskich cen Appshaker 2 #43 - Neighbours from Hell, Dailydo i inne [+ rozwiązanie konkursu] Snapchat szaleje. To już druga duża aktualizacja w ciągu kilkunastu dni Appshaker 2 #42 - Fidget Spinner, LangBandit, S.M.T.H. i inne Polskie gry i aplikacje, które robią furorę na świecie [cz. 2] Kosmiczna podróż w VR. Przetestowałem The Missed Spaceflight Appshaker 2 #41: wygraj smartfona ASUS ZenFone Live! Angry Birds Evolution to piękna, rozbudowana, ale zarazem nudna gra Appshaker 2 #40: Music Translator, Kidu, BalanCity, Sheepwith i inne Appshaker 2 #39: Fortune City, Sumeru, SideIcon i inne Jak rozmyć tło na zdjęciu? Nie musisz mieć specjalnego telefonu Appshaker 2 #38: VOI, Injustice 2, Samorost 3 i inne

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u