Apple Watch Series 3 oficjalnie. Nie potrzebuje iPhone'a, by działać

Smartwatch Apple'a trzy lata po swojej premierze doczekał się ważnego odświeżenia. Apple Watch Series 3 dzięki łączności LTE może działać autonomicznie.

Większych zmian wizualnych brak

Nowy Apple Watch wygląda niemal tak samo jak poprzednicy, co ma swoje złe i dobre strony. Złe, bo taki wygląd mógł się już zwyczajnie użytkownikom przejeść. Dobre, bo wszystkie stare paski są kompatybilne z najnowszym modelem.

Apple chwali się, że mimo zastosowania dodatkowych anten i karty SIM, zegarek jest tej samej grubości co poprzednik. Jak tego dokonano? Rolę anteny pełni… ekran. Zamiast slotu na kartę SIM zastosowano natomiast wbudowany chip eSIM.

Jedyna zauważalna zmiana wizualna to czerwona kropka na cyfrowej koronce.

Pojawił się ponadto wariant w ceramicznej obudowie w kolorze szarym.

Nowe podzespoły

Producent ujawnił, że Apple Watch Series 3 ma:

  • nowy 2-rdzeniowy procesor, który jest o 70 proc. szybszy w porównaniu z poprzednią generacją;
  • nowy chip Apple W2, dzięki któremu Wi-Fi ma być o 85 proc. i pobierać o 50 proc. mniej energii;
  • wysokościomierz wykorzystywany podczas monitorowania niektórych aktywności fizycznych (np. jazda na nartach).

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Siri mówi

Choć już wcześniejsze zegarki były zintegrowane z asystentem Siri, ten potrafił jedynie wyświetlać komunikaty w odpowiedzi na komendy głosowe. W Apple Watchu Series 3 Siri potrafi mówić.

Dzięki nowym podzespołom Siri ma też działać szybciej.

Łączność LTE — Apple zrobił to dobrze

Dzięki wykorzystaniu łączności komórkowej, Apple Watcha będzie można używać nawet wtedy, gdy iPhone zostanie z domu. Umożliwi on wówczas:

  • prowadzenie rozmów głosowych;
  • wysyłanie i odbieranie wiadomości;
  • streamowanie muzyki przez Apple Music
  • korzystanie z aplikacji sieciowych (w tym aplikacji fitness).

Ten sam numer co w telefonie!

Apple dogadał się z operatorami, dzięki czemu użytkownicy nowego Apple Watcha nie będą skazani na używanie drugiego numeru. Ten będzie mógł być współdzielony między iPhone'em a Watchem.

Akcesorium wykorzystuje wbudowaną kartę eSIM, więc po wykupieniu planu taryfowego nie będzie trzeba nawet umieszczać karty w zegarku.

Niestety dostępność Apple Watcha z łącznością komórkową będzie mocno ograniczona

Jako że Apple musiał nawiązać współpracę z pojedynczymi operatorami, na razie zapowiedziano go tylko w kilku krajach: USA, Kanadzie, Australii, Chinach, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Orange. Polski na razie nie ma w planach.

Pojawi się też Apple Watch Series 3 bez łączności komórkowej

W większej liczbie krajów pojawi się zegarek w wersji pozbawionej karty eSIM. W Polsce będzie można go nabyć od 29 września.

Kiedy i za ile?

W pierwszych krajach Apple Watch Series 3 pojawi się 22 września. Startowe ceny w przypadku wersji bez karty eSIM to 1599 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Analitycy: Android będzie tracić udziały Świąteczne doładowania w Orange W skrócie: Galaxy S5 Active w Polsce, bestia Meizu oraz Galaxy Note 4 i Lumia 735 w Play Certyfikowane e-szkolenia IT: skorzystaj z 80% dofinansowania! Siri po polsku? Jeśli nie w tym roku, to już chyba nigdy Open Handset Alliance powiększa się o 14 producentów Nowe kolory telefonów Nokia Supernova Przedawnienie należności za usługi telekomunikacyjne Gameloft na plusie za ostatnie dziewięć miesięcy LG: ambitne plany na 2010 rok Wakacyjne abonamenty w Play - już od dzisiaj Jolla przeportowała system Sailfish OS na smartwatcha. Efekt robi wrażenie

Popularne w tym tygodniu:

Zamieszki w USA: Apple zadbał o to, by skradzione iPhone'y były bezużyteczne Zabójcza tapeta. Nie ustawiaj jej, bo zmienisz telefon w cegłę LG przekroczyło granicę i przeprasza. Seksistowska reklama smartfonu znika z TikToka Orange rusza z 5G w Polsce. Operator zmienił zdanie Sony Xperia 1 II: rusza przedsprzedaż w Polsce. Cena? Lepiej usiądź Snapdragon 875 może dostać porządnego kopa. Oto nowe architektury ARM Samsung Galaxy Note 20 raczej nie da powodów do narzekań na Exynosa Siri po polsku. Nie doczekał się, więc postanowił Apple'a wyręczyć Xiaomi Mi Band 5 może sprawić, że zapomnisz o aparacie do selfie FBI musi mieć nakaz sądowy, by spojrzeć na ekran blokady podejrzanego Samsung Galaxy Note 20+ wycieka. Oto jak ma wyglądać Xiaomi wchodzi do małych miast. Nowy Mi Store pojawił się w Czeladzi