Samsung się zlitował. Możesz już wyłączyć przycisk Bixby w Galaxy S8 i Galaxy Note8

Ilu użytkowników modeli Galaxy S8 czy Galaxy Note8 używa przycisku aktywującego asystenta Bixby? Obstawiam, że dziesiątki milionów. Ilu z nich robi to świadomie? Tych pewnie można by policzyć na palcach jednej ręki... Samsung w końcu odpuścił i pozwolił użytkownikom wyłączyć znienawidzony klawisz.

Wraz z modelem Galaxy S8 zadebiutował Bixby - wirtualny asystent, z którym Samsung wiąże wielkie nadzieje. Tak wielkie, że na obudowie telefonu znalazł się specjalny przycisk, który pozwala go błyskawicznie uruchomić.

Niestety klawisz został ulokowany w niefortunnym miejscu, przez co łatwo jest go pomylić z klawiszem regulacji głośności i wcisnąć niechcący. To spotkało się ze sporą falą krytyki.

Szybko pojawiły się aplikacje, które pozwalały przypisać do wspomnianego przycisku inne funkcje, ale Samsung równie szybko je zablokował. Użytkownicy byli bezradni. Pojawił się nawet pomysł stworzenia specjalnego etui pozbawionego wycięcia na nieszczęsny klawisz.

Na szczęście po blisko półrocznej wojnie o przycisk Samsung w końcu ustąpił.

Jak wyłączyć przycisk Bixby?

Opcja wyłączenia przycisku Bixby pojawiła się wraz z aktualizacją asystenta. Jak z niej skorzystać?

  1. Otwórz sklep Galaxy Apps i zaktualizuj wszystkie apki i usługi powiązane z Bixby. Znajdziesz je w zakładce "Moje aplikacje".
  2. Uruchom Bixby i przejdź do ustawień klikając ikonę zębatki, którą znajdziesz w górnym prawym rogu.
  3. Użyj wyświetlonego suwaka, aby dezaktywować klawisz Bixby.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

I voilà — koniec z przypadkowym uruchamianiem Bixby.

Nie można było tak od razu?

Ja rozumiem, że Samsung wpakował w rozwój swojego asystenta niemałe pieniądze i zależy mu na tym, by ludzie z niego korzystali. Problem w tym, że w przypadku języków innych niż koreański i angielski funkcjonalność Bixby jest bardzo mocno ograniczona. Po co więc wciskać ludziom na siłę funkcję, z której nie tylko nie chcą, ale i tak naprawdę nie mogą korzystać?

Szkoda tylko, że Samsung nie poszedł o krok dalej i nie pozwolił przypisać do wspomnianego przycisku innej funkcji (np. aparat czy latarka).

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Pyło- i wodoszczelne smartfony. Jak interpretować oznaczenia IP? Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Manta PowerTab Basic (MID701) - dane techniczne [Specyfikacja] Co to jest notch? Sony Xperia SP - dane techniczne [Specyfikacje] Nokia Lumia 720 - dane techniczne Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera Jak aktywować starter Orange, Play, Plus lub T-Mobile? Podpowiadamy Prosty trik, dzięki któremu Chrome na Androida staje się wygodniejszy w obsłudze Samsung Galaxy S IV - dane techniczne [Specyfikacje] Sony Xperia tipo dual - dane techniczne [Specyfikacje] Samsung to nie tylko flagowa linia Galaxy S

Popularne w tym tygodniu:

Telefon z Dual SIM: jak działa w praktyce? Wyjaśniamy zalety i wady Jak zablokować numer telefonu na różnych smartfonach? Poradnik