Huawei Body Fat Scale AH100 już w Polsce. Inteligentna waga w zaskakująco dobrej cenie

Huawei Body Fat Scale AH100 to inteligentna waga, która w Chinach zadebiutowała kilka tygodni temu. Na polską premierę trzeba było trochę poczekać, ale było warto, bo cena jest naprawdę rozsądna.

Huawei Body Fat Scale AH100 — polska cena to 199 zł

Przyznam, że Huawei mnie zaskoczył; nawet w niektórych chińskich sklepach jest drożej, a mówimy o produkcie dostępnym od ręki w lokalnych sieciówkach. Na "nieinteligentne" wagi o podobnych możliwościach trzeba przygotować niewiele mniej.

Skoro już jesteśmy przy możliwościach; Huawei Body Fat Scale AH100 — oprócz wagi — mierzy także:

  • zawartość tkanki tłuszczowej;
  • BMI;
  • masę mięśni;
  • zawartość wody w organizmie;
  • masę tkanki kostnej;
  • BMR (Wskaźnik Podstawowej Przemiany Materii).

Wszystkie dane są automatycznie synchronizowane z telefonem dzięki modułowi Bluetooth. Aplikacja Huawei Body Fat Scale dostępna jest zarówno na Androida (od 4.4 w górę), jak i iOS (od 8.0 w górę).

Z wagi może korzystać wielu domowników; automatycznie rozpoznaje ona do 10 osób i synchronizuje dane z konkretnymi telefonami.

Do domowych zastosowań jak znalazł

Choć liczba zbieranych danych może robić wrażenie, trzeba mieć na uwadze, że tego typu wagi nie są tak dokładne jak profesjonalne urządzenia, które można znaleźć chociażby na siłowniach.

Zawartość tkanki tłuszczowej czy masa mięśni mierzone są dzięki impulsowi elektrycznemu, który przepływa od stopy do stopy. Innymi słowy — waga nie analizuje całego ciała, lecz nogi. Każdy człowiek z racji chociażby indywidualnego trybu życia ma w swoim ciele inny rozkład tłuszczu i mięśni i tłuszczu, dlatego dane zbierane w oparciu o same nogi są tylko orientacyjne.

Zobacz również: Inteligentne okulary Sony

Profesjonalne wagi wyposażone są dodatkowo w specjalne uchwyty; po wzięciu ich do rąk tworzy się zamknięty obwód obejmujący niemal całe ciało. Tego typu sprzęty są jednak dużo droższe, a i nie każdy potrzebuje aż tak dokładnych danych. Do — nazwijmy to — domowych zastosować waga Huaweia będzie więcej niż wystarczająca.

Alternatywy?

Wykluczając produkty nikomu nieznanych chińskich marek o wątpliwej reputacji, sensowną cenową konkurencję stanowi chyba tylko waga Xiaomi Mi Body Smart Scale 2.

W oficjalnej polskiej dystrybucji jest nawet tańsza od urządzenia Huaweia (159 zł), choć też trudniej dostępna (głównie Allegro). Huawei Body Fat Scale AH100 broni się dostępnością w popularnych sklepach x-kom, Mediamarkt oraz Saturn.

PS. Podczas gdy na większości rynków waga sprzedawana jest pod brandem należącej do Huaweia marki Honor, u nas znajduje się na niej logotyp samego Huaweia. To jednak w obu przypadkach dokładnie to samo urządzenie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Zwykłe karty SD to już przeżytek. Po zwiększaniu pojemności przyszła pora na... wbudowane WiFi! Planujesz zakup smartwatcha? Oto dlaczego warto poczekać jeszcze kilka tygodni Nokia rozdaje 1000 darmowych instalacji zestawów głosnomówiących Better Re zamieni baterię z Twojego starego smartfona w powerbank. Tylko po co? Dzięki tej szybce przekonałem się do zabezpieczania ekranu smartfona Chrono S79 - klon Apple Watcha za 159 zł wkrótce w Biedronce Stylowe rękawiczki Lagerfelda dla komórkomaniaczek TAG Heuer Connected - czy to nie absurd, że najdroższy zegarek z Androidem Wear jest jednym z najbardziej wybrakowanych? Smartwatch OnePlusa? Taki był plan, ale... #wSkrócie: zwiastun Honora Magic 2, Honor 8C oficjalnie oraz Galaxy Note10 bez Jacka 3,5 mm Keyboard Mod, czyli fizyczna klawiatura QWERTY dla smartfonów Moto Z Oficjalna bateria 2300 mAh do HTC HD2. Lepiej zobacz zanim kupisz [wideo]