Instagram - co to jest i jak działa?

Co łączy Dodę, Kim Kardashian, Beyonce, Annę Lewandowską i uczennicę z sąsiedztwa? Wszystkie są bardzo aktywne na Instagramie, czyli obecnie najpopularniejszej aplikacji do publikacji zdjęć oraz filmów z szerokim wachlarzem filtrów i dodatków, które urozmaicą zwyczajne fotografie.

Instagram należy do najpopularniejszych mediów społecznościowych

Instagram należy do najpopularniejszych mediów społecznościowych (istockphoto.com/Anastasia_Prish)

Instagram — co to jest?

Instagram to aplikacja oraz portal internetowy, które służą do dzielenia się zdjęciami. Cechą charakterystyczną jest kwadratowy format, do którego dostosowywane są fotografie. W ramach Instagrama znajduje się wiele filtrów, które pozwalają uatrakcyjnić naszą twórczość. Ta bezpłatna aplikacja dostępna jest dla telefonów z systemem Android, iOS-a i Windows Phone.

Instagram został założony w 2010 r. przez Kevina Systroma i Marka Kriegera. Nazwa aplikacji pochodzi od połączenia słów instant camera i telegram. Konta mają zarówno osoby prywatne, celebryci (najczęściej obserwowani na platformie) jak i firmy, które w ten sposób promują swoją działalność. Autorzy najchętniej oglądanych profili dostają nieraz propozycje zarobku np. przez lokowanie produktu. Mogą także sprzedawać swoje zdjęcia. Obecnie Instagram występuje w 33 wersjach językowych i należy do korporacji Facebook. Współpracował także z Twitterem.

Jak działa Instagram?

Instagram, podobnie jak Facebook, posiada tablicę, gdzie pojawiają się najnowsze zdjęcia naszych znajomych. Aplikacja pozwala na interakcje za pomocą wiadomości prywatnych i komentarzy pod postami. Możemy też docenić fotografię czy film serduszkiem. Istotną cechą Instagrama jest obecność hashtagów, czyli oznaczeń zdjęć, które określają np. miejsce, czas, atmosferę czy emocje, z jakimi pozwiązujemy publikowaną grafikę (#wakacje #sopot #lato2018). Tagi w języku angielskim będą wyszukiwane przez większą liczbę osób.

Wśród funkcji Instagrama można wymienić m.in.:

  • edytowanie zdjęć za pomocą filtrów i innych narzędzi takich jak napisy, naklejki czy rysunki;
  • tworzenie kolaży;
  • tworzenie historii na podstawie zdjęć i filmów, które znikają po 24 godzinach (podobnie jak na Snapchacie);
  • komunikacja ze znajomymi i udostępnianie im naszych treści;
  • publikowanie postów tekstowych, nie zawierających zdjęć czy filmów;
  • tagowanie (hashtagi) zdjęć, pozwalające na łatwiejsze znalezienie profilu przez innych użytkowników.

Zobacz również: Appshaker 2 #41: wygraj smartfona ASUS ZenFone Live!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Snapchat - co to jest i jak działa? Tinder - co to jest i jak działa? Randki przez aplikację Jakie są najlepsze aplikacje do biegania? 11 darmowych propozycji v2, czyli duchowy następca Vine'a nabiera kształtów Die With Me to komunikator tylko dla osób, którym... właśnie pada bateria World of Warships Blitz: fani Androida i iPhone'ów będą mogli wyrównać rachunki Rozmycie tła, Portrait Lightning, Kreator 3D, Bothie i inne. Funkcje flagowców w każdym smartfonie Google znajdzie twojego sobowtóra w muzealnych zbiorach. Jak skorzystać z nowej funkcji w Polsce? Opera uśmierca i zaniedbuje swoje mobilne aplikacje. Coraz trudniej tej firmie zaufać [Aktualizacja] 5 moich ulubionych aplikacji fotograficznych Google Maps Go, czyli lżejsza wersja Map już jest. Google w dziwny sposób dba o użytkowników tańszych telefonów 3 nowe fotograficzne aplikacje Google'a. Aparat twojego telefonu zyska nowe możliwości Revolut - świetna aplikacja płatnicza, dzięki której oszczędzam pieniądze na zakupach w sieci i za granicą Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Gameloft porzuca mobilnego Windowsa. Użytkownicy nie zostaną jednak na lodzie Spełnij swoje marzenia Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcia Google z masą nowych funkcji. Sztuczna inteligencja pokoloruje czarno-białe fotki i udostępni je znajomym Gesty rodem z iPhone'a X na dowolnym smartfonie. Jest na to aplikacja Mapy Google w odświeżonej odsłonie. Odkryjesz swoją okolicę na nowo