Jak podłączyć telefon do telewizora?

Smartfony są w stanie zastąpić nam wiele przedmiotów użytku codziennego. Także pilota do telewizora. Specjalne aplikacje umożliwiają również oglądanie na dużym ekranie tego, co obecnie znajduje się na wyświetlaczu np. filmów na YouTube czy zdjęć z wakacji.

Smartfon może zastąpić latarkę, portfel, gazetę... a także pilota to telewizora

Smartfon może zastąpić latarkę, portfel, gazetę... a także pilota to telewizora (Flickr.com/Sinchen.Lin)

Jak podłączyć telefon do telewizora z funkcją Wi-Fi

Telefon można podłączyć do telewizora za pomocą jednej z wielu aplikacji np. Smart View (w telefonach Samsunga), Screen Mirroring, Micrast, Google Chromcast lub Szybkie połączenie, gdzie wybiera się model odbiornika. Następnie należy aktywować opcję podłączenia urządzeń w naszym telewizorze. Ostatnim krokiem jest synchronizacja obu urządzeń według instrukcji (dokładny przebieg działań różni się w zależności od telewizora, telefonu i aplikacji).

Jak podłączyć telefon do telewizora bez funkcji Wi-Fi

Telewizor, który nie obsługuje Wi-Fi, łączy się kablem HDMI, przejściówką MHL i wejściem Micro USB w smartfonie. Niestety ta metoda sprawia, że telefon szybko się rozładowuje i zwalnia pracę. W takim przypadku warto się zastanowić nad tym, czy nie używać zwykłego pilota, a obrazy z telefonu odtwarzać na monitorze komputera.

Zobacz również: Appshaker 2 #24: Donald Draws, Outside World i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Porady:

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange, Plusie, Play i T-Mobile? Jak płacić telefonem? Najszybciej przez aplikację Jak zresetować iPhone'a? Instrukcja krok po kroku Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Samsung się zlitował. Możesz już wyłączyć przycisk Bixby w Galaxy S8 i Galaxy Note8 Jak poradzić sobie z masą nagrań 4K zrobionych smartfonem? Oto lekarstwo na problemy z pamięcią iPhone 8 i iPhone X - gdzie najtaniej? Jak sprawić, aby nawet tańszy smartfon grał bardzo dobrze? Słabszy zasięg sieci komórkowej? Oto sposoby, jak sobie z nim poradzić Jak chronić smartfon przed wypadkami, kradzieżą i innymi nieprzewidywalnymi sytuacjami? Samsung to nie tylko flagowa linia Galaxy S Jedziesz na wakacje? Oto, co zrobić, aby bateria w smartfonie nie padła zbyt szybko Zanim oddasz swój smartfon do serwisu Prosty trik, dzięki któremu Chrome na Androida staje się wygodniejszy w obsłudze Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego Skradziony lub zgubiony telefon? Jeszcze możesz go odzyskać Jak wydłużyć czas pracy na baterii? Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą Przepis na mobilną fotoedycję: budynki wyrastające z fotografowanej postaci Przepis na mobilną fotoedycję: efekt obrazu Przepis na mobilną fotoedycję: ulotny portret