Przerób mapę twojego miasta na fajną, minimalistyczną tapetę

Szukasz jakiejś fajnej tapety na telefon? Zrób sobie spersonalizowaną grafikę, której nie ma nikt inny.

Firma Alvar Carto specjalizuje się w tworzeniu minimalistycznych plakatów kartograficznych. Trzeba tylko wprowadzić dowolną lokalizację, wykadrować mapę i wybrać jeden z dostępnych szablonów.

Przykładowe plakaty z designerskimi mapami

Pomysłodawcy tej usługi dodali na swoją stronę generator smartfonowych tapet.

Jak przerobić mapę na ładną tapetę?

Wystarczy wejść na tę stronę i wyszukać konkretną lokalizację w formacie "miasto, kraj" (np. "Poznań, Polska"). Tak, można używać polskich nazw i znaków.

Wbudowane narzędzie pozwala przybliżać, oddalać i przesuwać mapę oraz wybrać jej kolor. Są też wersje ciemne, co docenią użytkownicy smartfonów z ekranami OLED.

Twórcy pomyśleli o gotowych szablonach na kilkanaście popularnych smartfonów (iPhone X, Galaxy S9, LG G6 itp.), dzięki czemu wygenerowana tapeta ma proporcje i rozdzielczość skrojone pod konkretny telefon. Jeśli jakiegoś modelu nie ma na liście, wystarczy wybrać dowolną dużą rozdzielczość i dopasować tapetę już na smartfonie.

Teraz trzeba już tylko kliknąć przycisk "Generate" i gotowe.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Tak wygląda tapeta z mapą centrum mojej Piły na ekranie blokady:

Takie tapety nie tylko ładnie wyglądają (choć to jest mocno uzależnione od rozkładu ulic w danej lokalizacji), ale i mają wartość sentymentalną. Coś, co dla postronnej osoby będzie tylko nic nieznaczącym bohomazem, dla ciebie może być wizualizacją osiedla, na którym się wychowałeś.

Pochwalcie się swoimi tapetami w komentarzach ;)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange, Plusie, Play i T-Mobile? Jak włączyć roaming? Orange, Plus, Play, T-Mobile Jak odebrać MMS-a? Instrukcja krok po kroku Jak podłączyć telefon do telewizora? Jak płacić telefonem? Najszybciej przez aplikację Jak zresetować iPhone'a? Instrukcja krok po kroku Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Samsung się zlitował. Możesz już wyłączyć przycisk Bixby w Galaxy S8 i Galaxy Note8 Jak poradzić sobie z masą nagrań 4K zrobionych smartfonem? Oto lekarstwo na problemy z pamięcią iPhone 8 i iPhone X - gdzie najtaniej? Jak sprawić, aby nawet tańszy smartfon grał bardzo dobrze? Słabszy zasięg sieci komórkowej? Oto sposoby, jak sobie z nim poradzić Jak chronić smartfon przed wypadkami, kradzieżą i innymi nieprzewidywalnymi sytuacjami? Samsung to nie tylko flagowa linia Galaxy S Jedziesz na wakacje? Oto, co zrobić, aby bateria w smartfonie nie padła zbyt szybko Zanim oddasz swój smartfon do serwisu Prosty trik, dzięki któremu Chrome na Androida staje się wygodniejszy w obsłudze Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego Skradziony lub zgubiony telefon? Jeszcze możesz go odzyskać Jak wydłużyć czas pracy na baterii? Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą