Przerób mapę twojego miasta na fajną, minimalistyczną tapetę

Szukasz jakiejś fajnej tapety na telefon? Zrób sobie spersonalizowaną grafikę, której nie ma nikt inny.

Firma Alvar Carto specjalizuje się w tworzeniu minimalistycznych plakatów kartograficznych. Trzeba tylko wprowadzić dowolną lokalizację, wykadrować mapę i wybrać jeden z dostępnych szablonów.

Przykładowe plakaty z designerskimi mapami

Pomysłodawcy tej usługi dodali na swoją stronę generator smartfonowych tapet.

Jak przerobić mapę na ładną tapetę?

Wystarczy wejść na tę stronę i wyszukać konkretną lokalizację w formacie "miasto, kraj" (np. "Poznań, Polska"). Tak, można używać polskich nazw i znaków.

Wbudowane narzędzie pozwala przybliżać, oddalać i przesuwać mapę oraz wybrać jej kolor. Są też wersje ciemne, co docenią użytkownicy smartfonów z ekranami OLED.

Twórcy pomyśleli o gotowych szablonach na kilkanaście popularnych smartfonów (iPhone X, Galaxy S9, LG G6 itp.), dzięki czemu wygenerowana tapeta ma proporcje i rozdzielczość skrojone pod konkretny telefon. Jeśli jakiegoś modelu nie ma na liście, wystarczy wybrać dowolną dużą rozdzielczość i dopasować tapetę już na smartfonie.

Teraz trzeba już tylko kliknąć przycisk "Generate" i gotowe.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Tak wygląda tapeta z mapą centrum mojej Piły na ekranie blokady:

Takie tapety nie tylko ładnie wyglądają (choć to jest mocno uzależnione od rozkładu ulic w danej lokalizacji), ale i mają wartość sentymentalną. Coś, co dla postronnej osoby będzie tylko nic nieznaczącym bohomazem, dla ciebie może być wizualizacją osiedla, na którym się wychowałeś.

Pochwalcie się swoimi tapetami w komentarzach ;)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

HTC One - dane techniczne [Specyfikacje] Prezent z Polski czy z zagranicy - gdzie kupować? Ainol Novo 7 Fire - dane techniczne [Specyfikacja] Sekrety mobilnej fotografii: zdjęcia makro Samsung Galaxy Mega 6.3 - dane techniczne [Specyfikacja] Nokia 113 - dane techniczne [Specyfikacja] Telefon z Dual SIM: jak działa w praktyce? Wyjaśniamy zalety i wady Przepis na mobilną fotoedycję: podmiana elementów w kadrze Ainol Novo 7 Tornados - dane techniczne [Specyfikacja] Samsung Galaxy Ch@t - dane techniczne Ovo Lite GPS - dane techniczne [Specyfikacja] Sekrety mobilnej fotografii: minimalizm

Popularne w tym tygodniu:

Jak przenieść dane na nowy smartfon? Podpowiadamy Jak odzyskać kod PUK? Poradnik Jak zdjąć simlocka? Podpowiadamy najprostsze sposoby