Przerób mapę twojego miasta na fajną, minimalistyczną tapetę

Szukasz jakiejś fajnej tapety na telefon? Zrób sobie spersonalizowaną grafikę, której nie ma nikt inny.

Firma Alvar Carto specjalizuje się w tworzeniu minimalistycznych plakatów kartograficznych. Trzeba tylko wprowadzić dowolną lokalizację, wykadrować mapę i wybrać jeden z dostępnych szablonów.

Przykładowe plakaty z designerskimi mapami

Pomysłodawcy tej usługi dodali na swoją stronę generator smartfonowych tapet.

Jak przerobić mapę na ładną tapetę?

Wystarczy wejść na tę stronę i wyszukać konkretną lokalizację w formacie "miasto, kraj" (np. "Poznań, Polska"). Tak, można używać polskich nazw i znaków.

Wbudowane narzędzie pozwala przybliżać, oddalać i przesuwać mapę oraz wybrać jej kolor. Są też wersje ciemne, co docenią użytkownicy smartfonów z ekranami OLED.

Twórcy pomyśleli o gotowych szablonach na kilkanaście popularnych smartfonów (iPhone X, Galaxy S9, LG G6 itp.), dzięki czemu wygenerowana tapeta ma proporcje i rozdzielczość skrojone pod konkretny telefon. Jeśli jakiegoś modelu nie ma na liście, wystarczy wybrać dowolną dużą rozdzielczość i dopasować tapetę już na smartfonie.

Teraz trzeba już tylko kliknąć przycisk "Generate" i gotowe.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Tak wygląda tapeta z mapą centrum mojej Piły na ekranie blokady:

Takie tapety nie tylko ładnie wyglądają (choć to jest mocno uzależnione od rozkładu ulic w danej lokalizacji), ale i mają wartość sentymentalną. Coś, co dla postronnej osoby będzie tylko nic nieznaczącym bohomazem, dla ciebie może być wizualizacją osiedla, na którym się wychowałeś.

Pochwalcie się swoimi tapetami w komentarzach ;)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Opera Mobile - jak zainstalować? Poradnik [Android] Przepis na mobilną fotoedycję: architektura SHIRU Shogun 10 - dane techniczne [Specyfikacja] Ainol Novo 7 Advanced II - dane techniczne [Specyfikacja] Apple iPhone 5S - dane techniczne [Specyfikacja] Nokia Lumia 928 - dane techniczne [Specyfikacja] Sekrety mobilnej fotografii: głębia ostrości a kompozycja Jak sprawdzić stan konta T-Mobile Pokemon GO w pigułce #1: wszystko, co musisz wiedzieć na początku przygody z grą HTC 8S Windows Phone - dane techniczne [Specyfikacje] HTC 8X Windows Phone - dane techniczne [Specyfikacje] Apple iPhone 3GS - dane techniczne [Specyfikacja]

Popularne w tym tygodniu:

Jak zlokalizować telefon dziecka? Zobacz, jak mądrze kontrolować dziecko Mikołajkowy poradnik prezentowy. Kilka smartfonowych propozycji