HBO GO teraz dla każdego. Nie musisz już podpisywać umowy z operatorem

Na ten dzień czekało wielu. Aby korzystać z HBO GO, czyli największej w naszym kraju konkurencji dla platform Netflix i Showmax, nie trzeba już podpisywać umowy z operatorem internetowym, telewizyjnym czy komórkowym.

HBO GO w Polsce za 29,90 zł miesięcznie i darmowy okres próbny

Od teraz subskrypcję można rozpocząć i anulować w dowolnym momencie z poziomu HBOGO.pl lub aplikacji. Pierwszy miesiąc jest bezpłatny, aby każdy mógł zapoznać się z platformą.

Dotychczas abonamenty sprzedawane były wyłącznie przez partnerów HBO, czyli operatorów. Nie tylko konieczne było podpisanie z jednym z nich także na inne usługi (np. kablówka), ale i komplikowało cały proces, bo założenie czy zawieszenie konta zazwyczaj wiązało się z koniecznością udania się do salonu operatora.

Sam proces logowania także był przez to niepotrzebnie skomplikowany; oprócz loginu i hasła, wybrać trzeba było także operatora.

HBO GO współpracuje ze smartfonami i tabletami (Android i iOS), PlayStation 4, platformami Google Cast i Apple TV oraz niektórymi telewizorami Smart TV. Konto może być powiązane z 5 urządzeniami, przy czym jednocześnie filmy oglądać można na dwóch.

HBO GO — czy warto?

Moim zdaniem warto. HBO GO pełne jest filmowych hitów, które lądują w ofercie kilka miesięcy po premierze w kinach. W chwili pisania tego tekstu w bazie można znaleźć takie filmy jak "Baby Driver", "Spider-Man: Homecoming", "Baywatch. Słoneczny patrol" czy "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara".

HBO GO to także masa autorskich, cenionych seriali, z których sztandarowym jest "Gra o tron". Fanom technologii do gustu przypaść może natomiast "Westworld". Wszystkie produkcje dostępne są w rozdzielczości 1080p lub przynajmniej 720p.

Piętą achillesową HBO GO jest aplikacja, która — choć niedawno odświeżona — wciąż ustępuje jakościowo i funkcjonalnie Netfliksowi (nie ma chociażby możliwości zakładania profili dla różnych użytkowników). Do tego opisy filmów z aplikacji są w zasadzie bezużyteczne, bo dosłownie każdy film z bazie (nawet wyjątkowe telewizyjne gnioty) przedstawiany jest jako wybitne dzieło.

Zobacz również: Gdzie Lego nie może tam Minecrafta pośle

Trzeba jednak HBO oddać to, że jego usługa nadrabia bazą oraz jej stosunkiem do ceny. Jest droższa od Showmaksa (19,90 zł), ale tańsza od Netfliksa (43 zł za porównywalny pakiet HD, choć dostępny jest także uboższy za 34 zł).

HBO GO cenowo znajduje się więc po środku i — w mojej ocenie — dotyczy to także jakości usługi, choć to zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji filmowo-serialowych. Na szczęście teraz każdy może wypróbować tę platformę za darmo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Fable: Coin Golf tylko dla Windows Phone 7 Przegląd aplikacji mobilnych do nauki języków iPhone Folders - jeszcze jeden sposób na szybki dostęp do plików iPhone'a Flat Design w aplikacji Facebook i inne nowości, ale znowu nie dla każdego... Synchronizacja Windowsa Mobile z Google i Windows Live - poradnik Kamera w HTC One będzie lepsza dzięki nowemu oprogramowaniu MuscleNerd potwierdza, że GeoHot ma jailbreaka untethered dla iOS 4.2.1 Top 5 komórkowych torrentów Trzymajcie się z dala od thunderst0rm iPhone zawibruje, gdy poziom baterii spadnie poniżej 20% Piękny lockscreen dla Androida wzorowany na WP7 iPhone generuje 50% mobilnego ruchu internetowego. Android 24%.