GOCLEVER ogłasza upadłość. Koniec wsparcia gwarancyjnego dla klientów

Smutne wieści docierają z Poznania. Polska firma GOCLEVER po kilkunastu latach działalności nad Wisłą i w ponad 20 innych krajach w Europie oraz Azji przestaje istnieć. Niestety oznacza to możliwe utrudnienia dla klientów.

GOCLEVER nie wytrzymał starcia z chińskimi markami
GOCLEVER nie wytrzymał starcia z chińskimi markami
Miron Nurski

29.07.2019 | aktual.: 29.07.2019 23:42

GOCLEVER to założona w 2008 roku firma znana z "produkcji" elektroniki konsumenckiej. Jej bogate portfolio obejmowało m.in. smartfony, tablety, smartwatche, laptopy, gogle VR, nawigacje GPS, małe pojazdy elektryczne czy urządzenia kuchenne.

Użyłem cudzysłowu, bo działalność poznańskiej firmy sprowadzała się głównie do importowania, brandowania i dystrybuowania sprzętu produkowanego przez azjatyckich partnerów. No właśnie - sprowadzała.

GOCLEVER kończy działalność

Co ciekawe, firma niespecjalnie troszczy się o to, by informacja o upadłości dotarła do klientów. Po wejściu na goclever.com nie wyświetla się żaden komunikat. Wręcz przeciwnie - mocno wyeksponowana jest galeria nowych produktów.

Konto na Facebooku milczy (skądinąd od marca). Stosowne oświadczenie widoczne jest jedynie na stronie firmy w zakładce "kontakt".

Mało tego - przejrzałem oferty kilku sklepów internetowych i produkty GOCLEVER wciąż można bez problemu kupić. Lepiej jednak tego nie robić.

Masz sprzęt GOCLEVER? Niestety możesz mieć problem

Koniec działalności firmy jest równoznaczny z końcem pracy serwisu gwarancyjnego. "Produkty, które zostały naprawione przed datą ogłoszenia upadłości zostaną niezwłocznie odesłane do klientów w najbliższych dniach. Natomiast produkty, które nie zostały naprawione zostaną odesłane do właścicieli bez naprawy" - czytamy na stronie firmy.

To istotne o tyle, że wielu klientów świadomie wybierało produkty tej firmy zamiast chińskich odpowiedników właśnie z uwagi na serwis na miejscu. Oficjalny opis firmy w zakładce "o nas" zaczyna się od słów "doświadczenie i bezpieczeństwo". Jak jednak widać, w przypadku mniejszych marek niczego nie można być pewnym.

GOCLEVER Quantum 2 550 to jeden z najpopularniejszych smartfonów polskiej marki
GOCLEVER Quantum 2 550 to jeden z najpopularniejszych smartfonów polskiej marki

Firma informuje jednocześnie, że posiadacze wadliwych produktów mogą zgłaszać roszczenia. Wystarczy zawrzeć w zgłoszeniu koszty naprawy i wysłać je do firmy. Szczegóły na ten temat znajdują się tutaj.

Oczywiście mowa jedynie o serwisie gwarancyjnym, który był utrzymywany przez firmę GOCLEVER. Klienci w dalszym ciągu mogą jednak reklamować wadliwy towar u sprzedawców z tytułu rękojmi.

Warto odnotować, że - nie licząc martwego konta na Facebooku - nic nie wskazywało na to, że GOCLEVER lada moment upadnie. Strona firmy do niedawna tętniła życiem; raptem kilka tygodni temu do oferty trafiła m.in. nowa deskorolka elektryczna. Jak jednak wspomniałem, firmie nawet teraz skutecznie idzie ukrywanie informacji o upadłości.

Przyczyna problemów firmy nie jest jest znana, ale można się domyśleć, że GOCLEVER nie wytrzymał starcia z Xiaomi i innymi chińskimi markami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)