Nie, LG nie zamyka działu mobilnego. Rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy

Nie, LG nie zamyka działu mobilnego. Rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy

Serii LG G już nie ma, ale firma nigdzie się nie wybiera
Serii LG G już nie ma, ale firma nigdzie się nie wybiera
Miron Nurski
20.01.2021 16:02, aktualizacja: 20.01.2021 17:02

"My otwieramy szampana, a media próbują nas pogrzebać" - mówią pracownicy LG.

Koreańskie media donoszą, jakoby LG rozważało zamknięcie działu mobilnego. Informacje te mają bazować na podstawie wewnętrznego komunikatu, który trafił do pracowników firmy.

W reakcji na plotki, LG zaprosiło mnie - i kilkunastu innych polskich dziennikarzy - na spotkanie. Postanowiliśmy więc na łamach Komórkomanii nie poruszać tego tematu wcześniej, by oprzeć się na stanowisku LG, a nie plotkach i spekulacjach.

LG przekonuje, że zamknięcie działu mobilnego nie jest rozważane

Przedstawiciele firmy potwierdzają, że dział mobilny faktycznie boryka się z problemami finansowymi (nieprzerwanie od 2015 roku przynosi straty), dlatego w strukturach przedsiębiorstwa nieustannie zachodzą zmiany, mające przywrócić rentowność biznesu. Usłyszałem jednak, że bynajmniej nie oznacza to, że szefostwo planuje jego zamknięcie.

Jest ponoć wręcz przeciwnie. Decyzje z ostatnich kilkunastu miesięcy (zlecenie produkcji tańszych smarfonów podwykonawcom, uśmiercenie flagowej serii G czy otwarcie eksperymentalnego projektu Exporer) miały sprawić, że LG Mobile wychodzi na prostą. "My otwieramy szampana, a media próbują nas pogrzebać" - mówią pracownicy LG twierdząc, że doniesienia z ostatnich kilku godzin są dla nich krzywdzące.

LG szykuje więcej "explorerów"

W oparciu o doniesienia koreańskich mediów, niektórzy dziennikarze wysnuli wniosek, jakoby nadchodzący LG Rollable ze zwijanym ekranem miał być ostatnim smartfonem tej marki.

Dostałem zapewnienie, że Rollable nie będzie nie tylko ostatnim smartfonem LG, ale i nawet nie ostatnim z eksperymentalnej serii Explorer. Aktualnie mają trwać zaawansowane prace nad kilkoma telefonami o niecodziennych konstrukcjach.

Przypomnę, że pierwszym przedstawicielem programu Explorer był LG Wing z obracanym ekranem.

Według danych StatCountera, w grudniu 2020 LG odpowiadało w Polsce za 5,86 proc. aktywnych smartfonów.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)