LG właśnie zamyka linie produkcyjne. Ale to jeszcze nie koniec działu mobilnego

LG właśnie zamyka linie produkcyjne. Ale to jeszcze nie koniec działu mobilnego

LG właśnie zamyka linie produkcyjne. Ale to jeszcze nie koniec działu mobilnego
Miron Nurski
31.05.2021 12:51, aktualizacja: 31.05.2021 15:00

Stało się - do sklepów zmierzają już ostatnie wyprodukowane sztuki.

Zamknięcie działu LG Mobile zostało zapowiedziane na początku kwietnia, ale oczywistym było, że całego związanego z tą decyzją procesu nie da się wykonać z dnia na dzień. Po kilku tygodniach od jej ogłoszenia nadszedł historyczny moment.

LG od 1 czerwca 2021 nie będzie już produkować smartfonów

LG szacowało wcześniej, że aby pokryć zakontraktowane zobowiązania, fabryki będą musiały funkcjonować do końca maja. Założenia udało się zrealizować co do dnia, bo - jak donoszą koreańskie media - produkcja smartfonów zakończy się dokładnie 31 maja.

Oczywiście to wciąż nie jest definitywny koniec działu mobilnego. LG musi jeszcze m.in. dostarczyć zamówione egzemplarze do sklepów i operatorów na całym świecie. Firma zakłada, że zakończenie tego typu działalności potrwa nie dłużej niż do 31 lipca.

Telefony LG produkowano głównie w Wietnamie. Większość zatrudnionych pracowników trafi do innych działów i zajmie się przede wszystkim produkcją urządzeń domowych.

Co dalej ze smartfonami LG?

LG nie planuje zostawiać klientów na lodzie. Firma ogłosiła już, że wybrane smartfony dostaną nawet 3 duże aktualizacje Androida, kończąc swój żywot na niezapowiedzianym jeszcze Androidzie 13.

Oczywiście do tego dochodzi jeszcze wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne. Serwisy LG naprawiać telefony przez 4 lata od zakończenia produkcji.

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości niektóre smartfony LG będą sprzedawane za bezcen, choć na razie do dużych obniżek nie doszło.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)