LG właśnie zamyka linie produkcyjne. Ale to jeszcze nie koniec działu mobilnego

LG właśnie zamyka linie produkcyjne. Ale to jeszcze nie koniec działu mobilnego31.05.2021 12:51
LG właśnie zamyka linie produkcyjne. Ale to jeszcze nie koniec działu mobilnego

Stało się - do sklepów zmierzają już ostatnie wyprodukowane sztuki.

Zamknięcie działu LG Mobile zostało zapowiedziane na początku kwietnia, ale oczywistym było, że całego związanego z tą decyzją procesu nie da się wykonać z dnia na dzień. Po kilku tygodniach od jej ogłoszenia nadszedł historyczny moment.

LG od 1 czerwca 2021 nie będzie już produkować smartfonów

LG szacowało wcześniej, że aby pokryć zakontraktowane zobowiązania, fabryki będą musiały funkcjonować do końca maja. Założenia udało się zrealizować co do dnia, bo - jak donoszą koreańskie media - produkcja smartfonów zakończy się dokładnie 31 maja.

Oczywiście to wciąż nie jest definitywny koniec działu mobilnego. LG musi jeszcze m.in. dostarczyć zamówione egzemplarze do sklepów i operatorów na całym świecie. Firma zakłada, że zakończenie tego typu działalności potrwa nie dłużej niż do 31 lipca.

Telefony LG produkowano głównie w Wietnamie. Większość zatrudnionych pracowników trafi do innych działów i zajmie się przede wszystkim produkcją urządzeń domowych.

Co dalej ze smartfonami LG?

LG nie planuje zostawiać klientów na lodzie. Firma ogłosiła już, że wybrane smartfony dostaną nawet 3 duże aktualizacje Androida, kończąc swój żywot na niezapowiedzianym jeszcze Androidzie 13.

Oczywiście do tego dochodzi jeszcze wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne. Serwisy LG naprawiać telefony przez 4 lata od zakończenia produkcji.

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości niektóre smartfony LG będą sprzedawane za bezcen, choć na razie do dużych obniżek nie doszło.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)