Clubhouse na Androida. Użytkownicy mylą aplikacje i rujnują biznes niewinnej firmy

Clubhouse Clubhouse'owi nierówny.

Komunikator Clubhouse dostępny jest tylko na iPhone'y

Komunikator Clubhouse dostępny jest tylko na iPhone'y

W ostatnim czasie furorę robi aplikacja Clubhouse, która służy do prowadzenia grupowych rozmów głosowych. Na razie można ją pobrać wyłącznie na iPhone'y, a do zalogowania się potrzebne jest zaproszenie otrzymane od innego użytkownika.

Rosnąca popularność aplikacji sprawia, że sporo osób — nieświadomych jej iOS-owej ekskluzywności — szuka wersji na Androida. I Clubhouse na Androida faktycznie istnieje.

Problem w tym, że Clubhouse na Androida to zupełnie inna aplikacja o tej samej nazwie

W 2014 roku powstała firma Clubhouse Software, która zajmuje się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania do zarządzania projektami programistycznymi. W 2019 wypuściła ona własną aplikację na smartfony.

Komunikator Clubhouse trafił natomiast na iOS w kwietniu 2020, a wystrzał jego popularności nastąpił pod koniec roku.

Mamy więc dwie aplikacje o takiej samej — niezbyt odkrywczej — nazwie, z których druga ma aktualnie swoje 5 minut. To odbiło się także na programie, który pojawił się pierwszy.

Popularność Clubhouse'a na Androida nieoczekiwanie wystrzeliła w górę

Jak zauważył ekspert od cyberbezpieczeństwa Lukas Stefanko, jeszcze w czerwcu 2020 Clubhouse na Androida miał na liczniku 10 tys. pobrań. 3 stycznia 2021 apka dobiła do 50 tys., a 10 lutego pękł milion. 20-krotny wzrost w nieco ponad miesiąc.

Przypominam, że mówimy o mocno specjalistycznej apce dla osób zarządzających rozwojem oprogramowania. Ciężko więc szukać się innych przyczyn rosnącej popularności Clubhouse'a na Androida niż liczne pomyłki.

Niestety użytkownicy trafiający na złego Clubhouse'a masowo wystawiają negatywne oceny

W chwili pisania tego tekstu, 9 na 10 ostatnich wystawionych ocen to oceny 1-gwiazdkowe. A z uwagi na dużą popularność aplikacji, oceny zaczynają być wystawiane hurtowo. Jeśli dalej będzie dochodziło do pomyłek, średnia może szybko spaść poniżej 2/5, a to byłaby dla twórców tragedia.

Komentarze nie pozostawiają wątpliwości, że wiele osób zwyczajnie myli aplikacje. A gdy już się orientują, że pobrali innego Clubhouse'a, wystawiają programowi najniższą ocenę.

To trochę tak jakby Mapy Google pokierowały kogoś do hurtowni jabłek, po czym ten wystawił jej jedną gwiazdkę, bo nie dostał w środku iPhone'a.

Jeszcze inny Clubhouse sporo na podobnej pomyłce zyskał

Na początku lutego miliarder Elon Musk opublikował tweeta dotyczącego aplikacji Clubhouse. Inwestorzy oszaleli, w efekcie czego z dnia na dzień akcje firmy Clubhouse Media Group wystrzeliły w górę o ponad 100 proc.

Problem w tym, że Clubhouse Media Group to chińska spółka, która nie ma absolutnie niczego wspólnego z komunikatorem Clubhouse. Łączy je jedynie nazwa.

Zobacz również: Appshaker 2 #20: PolyGen, Roller Coaster Tycoon, Symmetria i inne

Podobne absurdy zdarzają się ostatnio także innym firmom

Przez ostatnie zawirowania na giełdzie wyjątkowo głośno zrobiło się o aplikacji Robinhood, która ułatwia kupowanie i sprzedawanie akcji. Bardzo ucieszyło to organizację, która zajmuje się utrzymywaniem przy życiu legendy o Robinie Hoodzie, bo ta odnotowała wzrost zainteresowania swoją działalnością.

Ten przykład jest nieszkodliwy i sympatyczny. Zdarza się jednak, że wskutek pomyłki niewinna firma doprowadzana jest do ruiny.

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Wiedźmin trafi na smartfony. Jest zwiastun nowej gry Doogee MIX w Polsce. Wąskie ramki, 6 GB RAM-u i podwójny aparat w rozsądnej cenie Apple ma wyjątkowego pecha. W dobie pandemii koronawirusa Face ID staje się bezużyteczne Huawei Watch GT2 w promocji. Do wyboru waga lub opaska za 1 zł Podsumowanie ankiety "Jaki typ komórki jest najlepszy?" Chcesz mieć G1? Spiesz się! Szybko, szybciej, LTE - jak sprawuje się toruńskie 4G w sieci Play? Rewolucyjna cena za połączenia do wszystkich w pre-paid? Gary Oldman w reklamach HTC One (M8), Galaxy S5 w Polsce i Asus S1 SMS-owe oszustwo na Pocztę Polską. Uważaj, bo stracisz pieniądze Będzie przetarg na 900MHz Ekran LG.Philips LCD o grubości brzegu 1mm

Popularne w tym tygodniu:

Mapy Google pokażą ci, czy w autobusie jest tłok. Teraz w całej Polsce Masz starą kartę SIM? T-Mobile przypomina, że pora ją wymienić Bixby wreszcie na coś się przydało. Zdradziło mi, jakie smartfony Samsunga pojawią się w sierpniu Google zapowiada aktualizację do Wear OS 3. Jego plany brzmią jak żart Tego jeszcze nie grali. Huawei podwoi ilość pamięci w starych smartfonach OnePlus 9T raczej się nie pojawi. I to niekoniecznie zła wiadomość Huawei P50 wreszcie z datą premiery. Producent zapowiada "nową erę mobilnej fotografii" Google uśmierca swoją aplikacją z mapami. Spokojnie, nie tę, o której myślisz Najpierw ekrany i obudowy, teraz aparaty. Nowe szkło Gorilla Glass ochroni obiektywy eSIM w Polsce powoli nabiera rozpędu. Orange ujawnił liczbę użytkowników A jednak. LG chce zająć się sprzedażą iPhone'ów, choć nie wszystkim się to podoba Clubhouse zaliczył gigantyczny wyciek? 3,8 miliardów numerów do kupienia na darknecie