4 brutalne i ociekające krwią gry na smartfony i tablety

4 brutalne i ociekające krwią gry na smartfony i tablety

Brutalne gry
Brutalne gry
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski
28.09.2015 09:29, aktualizacja: 28.09.2015 11:29

Gry często pozwalają nam przenieść się w inny nierealny świat, w którym nie ujrzymy konsekwencji swoich czynów. To jeden z głównych podwodów popularności gier takich jak np. GTA. Na bezbolesne wyładowanie złych emocji znajdą się gry, w których przemoc to motyw główny, zapisany krwią ludzi i zwierząt. Zapraszam więc na brutalny i bezlitosny przegląd 4 krwistych produkcji

Carmagedon

Ilekroć słyszę, że gry są przyczyną agresji, nóż otwiera mi się w kieszeni. Jeśli miałoby tak być, to większość osób, które grało w dzieciństwie w Carmagedon, teraz biegałoby z siekierą po chodniku lub próbowało wjechać w tłum przechodniów. Gra stawia przed nami bowiem dosyć wyraziste zadanie.

Obraz

Gracz wsiada za kółko samochodu z kolcami w kołach czy piłą na dachu i wyjeżdżając z linii startu rozpoczyna demolkę na ulicach, chodnikach i łąkach. Rozjeżdża się ludzi, krowy oraz wybuchające beczki i swoich rywali. Jednym słowem – demolka. Tytuł jest wspaniałym portem przeniesionym na urządzenia mobilne. Starszym przywoła wspomnienia, a młodszych zachęci do sięgania po gry retro

Carmageddon for Android

Surgeon Simulator

Ta gra równie dobrze mogłaby trafić do przeglądu gier bez sensu. Za 5 baksów możemy pobawić się w niedyplomowanego chirurga bez doświadczenia. Skalpel i nici chirurgiczne idą w odstawkę, przyszedł czas na młotek, piłę łańcuchową i kombinerki. Nasz pacjent na szczęście dostał znieczulenie, ale prędko się z niego nie wybudzi.

Obraz

Krew leje się strumieniami, a my z operacji na operację zbieramy coraz więcej doświadczenia. Kiedy żyły naszego pacjenta Boba będą puste, przegrywamy. Gra ma humorystyczny charakter, choć nie każdemu musi się spodobać. Jest po polsku, co wielu z pewnością ucieszy, jednak potrafi się znudzić po jakimś czasie.

Surgeon Simulator Touch - Android Trailer

Real Boxing

Ta produkcja Polskiego studia Vivid Games zdecydowanie odniosła światowy sukces. Choć dla mnie boks to zwyczajne obijanie mordy tylko w kontrolowanych warunkach, to gra nawet przypadła mi do gustu. Dobre sterowanie, przyjemna oprawa muzyczna oraz grafika, której powoli przydałoby się odświeżenie. Krew, pot i łzy, a w szczególności pierwsze z tych trzech.

Obraz

Na tegorocznym Mobile Humble Bundle, o którym pisał już Miron, możecie nabyć grę wraz z dodatkami premium za dolara, a przy okazji wesprzecie tym organizacje charytatywne. Jeśli ja Eas nie przekonałem, to może zrobi to recenzja, którą Zbyszek napisał już jakiś czas temu.

1280x720 RealBoxing Hybrid EN V3 Miami

Alien Shooter

W tą grę grałem już dawno temu, kiedy jeszcze nie wiedziałem, co to PEGI, a gry na peceta zwykł kupować mój starszy brat. W grze alien shooter chodzi o to, by strzelać do obcych i to w zasadzie tyle. Survival, w którym robimy z alienów czerwony dywan na każdym elemencie mapy. Kiedyś to robiło wrażenie, a jak jest teraz?

Obraz

Calikiem podobnie, ale może, dlatego że wspomnienia wróciły. Mimo wszystko ta gra trzyma się bardzo dobrze, a jej przeniesienie na urządzenia mobilne tchnęło w nią drugie życie. Oprócz płatnej wersji w Sklepie Play jest też darmowa z reklamami. Sam osobiście serdecznie polecam tego oldschoolowego Shootera.

Alien Shooter (iOS, Android - renewed version)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)