4 mroczne tytuły z niepowtarzalnie klimatyczną rozgrywką

4 mroczne tytuły z niepowtarzalnie klimatyczną rozgrywką

Marek Pruski
05.09.2015 11:04, aktualizacja: 05.09.2015 13:16

Wiele gier ma unikatowy klimat, którego nie da się powtórzyć. Najbardziej charakterystycznym i popularnym motywem jest ciemna i tajemnicza kolorystyka. Tytuły, które dziś opiszę, cześć swojego sukcesu zawdzięczają właśnie temu zabiegowi. Zapraszam na mroczny przegląd klimatyczno-tajemniczych produkcji mobilnych.

LIMBO - Trailer

Na mojej liście - podobnie jak u wielu innych graczy - ten tytuł znajduje się wśród najlepszy pozycji, w jakie przyszło mi grać. Gra opowiada o losach chłopca, który w poszukiwaniu swojej siostry wybrał się w podróż do ciemnej krainy. Naszym zadaniem jest więc pomóc mu w walce z niebezpieczeństwami, które spotka na swojej drodze.

Obraz

Zagadki bywają wymagające, a sama gra potrafi porządnie wciągnąć. Niesamowicie dobrze zgrany dźwięk, połączony z ciemną scenerią sprawia, że po zagraniu w wersję demonstracyjną wyruszycie do sklepów z aplikacjami po pełne wersje. Tytuł godny polecenia, nie tylko dla wielbicieli przygodówek i łamigłówek.

Offiical Miseria Launch Trailer

Choć w naszym kraju nazwa gry kojarzona może być z ogórkami i śmietaną, tak tutaj nie ma nawet skrawka zieleni. Gra to ciemna zręcznościówka, w której naszym zadaniem jest obracanie planszy, po której porusza się główny bohater. Trzeba unikać potworów, które tam siedzą i zbierać dodatkowy czas. Celem jest teleport, który przeniesie nas do kolejnej planszy.

Obraz

Gra miejscami bywa wymagająca, szczególnie że grawitacja jest dosyć specyficzna. Kiedy wypadniemy z planszy, wpadamy w sidła złego potwora u dołu ekranu. Choć rozgrywka jest nieco prostoliniowa i nie dla każdego wymagająca, to gra nadrabia wspaniałym podkładem muzycznym. 4 akty wypełnione 80 poziomami wielu z was zapewnią rozrywkę na kilka dobrych godzin.

BADLAND - Launch Trailer

Ta gra ma kolory – owszem. Jednak stanowią one jedynie tło, przed którym rozgrywa się akcja. Czarna akcja jak gdyby ktos nie włączył trybu HDR. W grze sterujemy kulką z oczami, która ucieka w prawa strone ekranu. Podobnie jak mialo to miejsce w Escape, z góry spadają przeszkody, które maja nas zatrzymać

Obraz

Nasz główny bohater potrafi się także rozmnażać, zwiększać i pomniejszać, a to wszystko po to, by przecisnąć się przez ciasne szczeliny w planszy. Grę obsługiwać można jednym palcem, a jej odkrywczy charakter sprawia, że staje się jeszcze ciekawsza. Klimatyczna zręcznościówka dla praktycznie każdego.

Nihilumbra Android Trailer

Ta gra zdecydowanie jest według mnie jedną z najbardziej klimatycznych, w jakie grałem. Wcielamy się w niej w Borna który jest tworem nicości. Jego ucieczka z pustki sprawia, że ta zaczyna go gonić. Na swojej wyboistej drodze spotkamy wielu przeciwników, którzy chcą nas unicestwić. Ze wsząd słychać jednak pesymistyczne glosy, które mówią, zawróć, nie uda Ci się, nie dasz rady.

Obraz

Choć gra jest po angielsku, to na ekranie wyświetlają się polskie napisy scalone w pełni z grą. Dobry zabieg twórców nie zepsuł klimatu. Gra podobnie jak LIMBO ma niepowtarzalny klimat. Więcej o grze przeczytacie w jej pełnej recenzji. Ja natomiast zostawiam was z linkami, i rekomendacją, bo ta gra jest godna polecenia.

Każda z tych gier opowiada inną historię a łączy je przeważający czarny kolor i wspaniale dobrana oprawa dźwiękowa. Łapcie więc za słuchawki, bierzcie smartfony do ręki i możecie oddać się urokliwej rozgrywce na kilka dobrych godzin. Jeśli i wy znacie podobne do przedstawionych powyżej tytuły, które powinny się tu znaleźć, piszcie ich tytuły w komentarzach. Czekam na wasze opinie. Miłego weekendu!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)