40% użytkowników BlackBerry rozważa przejście na iPhone’a!

40% użytkowników BlackBerry rozważa przejście na iPhone’a!17.03.2010 17:09
40% użytkowników BlackBerry rozważa przejście na iPhone’a!
Zbigniew Kowal

Nie wiem jak Wy, ale Ja uwielbiam czytać ciekawe raporty na temat aktualnie trwającej wojny pomiędzy smartfonami. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Crows Science potwierdza bowiem, że ponad 40% użytkowników BlackBerry rozważa przejście na iPhone’a w momencie wygaśnięcia dotychczasowej umowy.

Ponadto, jedna trzecia respondentów zadeklarowała chęć „przesiadki” na Androida. Jeśli jednak spojrzeć  na iPhone’a oraz Androida to 90% użytkowników tych smarftonów opowiedziało się za niezmienianiem dotychczasowego urządzenia.

Ankieterzy zapytali również o to, czy znaleźliby się chętni na zakup Nexusa One.  Ku zaskoczeniu wszystkich, aż 32% użytkowników BlackBerry powiedziało Tak. W porównaniu z 9% posiadaczy iPhone’a wydaje się być to liczbą szalenie dużą. Użytkownicy pozostałych systemów operacyjnych również gotowi byliby do małego skoku w bok – dokładnie 60 procent.

Raport Crows Science dowodzi również, że marka Nexus One jest dość dobrze rozpoznawalna wśród użytkowników innych smartfonów. 91% posiadaczy iPhonów zna tę markę, przy 75% udziale BlackBerry oraz 73% pozostałych OS.

Wnioski z raportu są oczywiste. BlackBerry jest w odwrocie. Marka ta nie posiada tak lojalnych użytkowników jak pozostali producenci. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe miesiące będą należeć do Apple'a oraz Google’a.

Źródło: Mobilegamesblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)