Chińczycy pozazdrościli Apple'owi magnesów. Oto realme MagDart
Jedną z najważniejszą nowości w iPhonie 12 był standard MagSafe, który pozwala na przyczepienie do telefonu magnetycznych akcesoriów. realme postanowiło odpowiedzieć na tę technologię. Oto MagDart.
Można założyć, że w przyszłości wybrane smartfony realme będą uzbrojone w zestaw magnesów natywnie. Póki co, aby korzystać z magnetycznych akcesoriów trzeba najpierw... kupić jeszcze inne akcesorium.
realme GT obsłuży standard MagDart dzięki specjalnemu etui
Pokrowiec o nazwie MagDart Case wzbogaca realme GT nie tylko o zestaw magnesów, ale i obsługę bezprzewodowego ładowania 50 W, której w samym smartfonie zabrakło. Jest ponadto uzbrojone w port USB-C.
Na razie nie wiadomo, czy realme wypuści podobne pokrowce do innych smartfonów. Z technicznego punktu widzenia nic nie stoi jednak na przeszkodzie.
realme zapowiedziało cały arsenał magnetycznych akcesoriów MagDart
Pierwszy z dodatków to 50-watowa ładowarka magnetyczna MagDart Charger z aktywnym systemem chłodzenia. Po przyczepieniu jej do realme GT, pełne naładowanie baterii 4500 mAh ma zająć raptem 54 minuty.
15-watowy wariant ładowarki MagDart Charger ładuje telefon wolniej (121 minut), ale jest dużo smuklejszy (3,9 mm).
realme zapowiedziało także ciekawe akcesorium 2 w 1 o nazwie MagDart Power Bank Base. To zbudowana z aluminium i wegańskiej skóry stacja ładująca, od której można oczepić moduł z akumulatorem i wykorzystać go w roli bezprzewodowego, magnetycznego powerbanka.
Jest i coś dla fanów selfie. MagDart Beauty Light to magnetyczna nakładka uzbrojona w rozkładany moduł z 60 diodami LED do doświetlania portretów.
Listę nowych akcesoriów realme zamyka MagDart Wallet, czyli przyczepiany do telefonu portfel z podstawką. Jest on w stanie pomieścić 3 karty płatnicze.
Na razie producent nie zdradza, kiedy nowe akcesoria MagDart trafią do sprzedaży, ani jakie będą ich ceny. Dalekosiężne plany firmy zakładają jednak zbudowanie wielkiego ekosystemu magnetycznych dodatków.
Zobacz także: