"Wchodzimy w fazę OnePlus 2.0". OxygenOS i ColorOS staną się jednym systemem

"Wchodzimy w fazę OnePlus 2.0". OxygenOS i ColorOS staną się jednym systemem

"Wchodzimy w fazę OnePlus 2.0". OxygenOS i ColorOS staną się jednym systemem
Miron Nurski
20.09.2021 13:17, aktualizacja: 20.09.2021 21:35

Integrację OnePlusa i OPPO pogłębia się jeszcze bardziej. Nowe ogłoszenie przeczy jednak wcześniejszym zapewnieniom.

Szef OnePlusa - Pete Lau - opublikował skierowany do fanów marki list, w którym stwierdził, że firma "wchodzi w fazę OnePlus 2.0". O co chodzi?

Cóż, dużo w tym marketingowego bełkotu. Dzięki czerwcowej integracji z OPPO i zyskaniu dostępu do szerszych zasobów OnePlus miał się stać "dojrzalszą i bardziej niezawodną marką technologiczną". W liście pojawił się jednak jeden duży konkret.

OnePlus i OPPO łączą swoje oprogramowanie. Systemy OxygenOS i ColorOS staną się jednym

Już wcześniej OnePlus chwalił się ujednoliceniem części kodu, choć przebiegło to w sposób nieinwazyjny dla użytkownika. Zmiany pod maską miały zwiększyć stabilność czy usprawnić proces aktualizacyjny, ale wizualnie i funkcjonalnie OxygenOS pozostaje wciąż tym samym systemem.

W roku 2022 nakładki OxygenOS i ColorOS mają się jednak zostać zunifikowane. Nowa platforma - według zapowiedzi Pete'a Lau - ma łączyć "lekkość, szybkość i płynność" oprogramowania OnePlusa z "niezawodnością i funkcjonalnością" nakładki OPPO.

Szef OnePlusa zapowiada, że zunifikowane oprogramowanie zostanie dostosowane do telefonów te marki. Ma dzięki temu "zachować DNA OxygenOS-u" a jednocześnie "poprawić wrażenia ogólne".

Warto jednak przypomnieć, że jeszcze w czerwcu Pete Lau deklarował, że "OxygenOS pozostanie systemem operacyjnym dla globalnych urządzeń OnePlusa poza rynkiem chińskim".

Zunifikowany system OnePlusa i OPPO ma się pojawić w 2022 roku

Nowe oprogramowanie zostanie zaprezentowane razem z flagowym OnePlusem 10. Na pierwsze smartfony ma zostać jednak dostarczone wraz z dużą aktualizacją do niezapowiedzianego jeszcze Androida 13.

Obraz

Nazwa nowej, ujednoliconej nakładki nakładki na Androida stoi pod znakiem zapytania.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)