Aplikacja Dnia: Mahjong Elements HD

Święta, święta i po świętach! Tylko śnieg został i nie chce odejść. Frustracja w narodzie coraz większa, więc dzisiaj proponuję coś, co pozwoli ukoić skołatane nerwy. Za darmo można pobrać z App Store bardzo przyjemną grę znanej i cenionej firmy FDG Entertainment.

Mahjong, chińska gra logiczna, jest adresowana do specyficznej grupy ludzi. Nie każdy ma bowiem cierpliwość do wyszukiwania par klocków na planszy. Nie każdego też rajcuje pobijanie własnych rekordów w tak statycznej grze. Ale gdy dobrze się ją pozna, potrafi wciągnąć.

Zasady gry w Mahjonga są niezmienne od setek lat. Twórcy Mahjong Elements HD również nie wprowadzali zmian w czymś, co jest doskonałe. Zadanie jest proste: trzeba ściągać klocki z takim samym obrazkiem na wierzchu aż do wyczyszczenia całego układu.

Usuwa się tylko takie pary klocków, które nie są zablokowane. Żaden inny klocek nie może znajdować się bezpośrednio powyżej usuwanego klocka ani z lewej lub prawej strony taki klocek nie może mieć sąsiada.

Układ musi składać się z parzystej liczby klocków. Każdy z klocków występuje w grze w czterech egzemplarzach, poza specjalną grupą klocków prezentujących pory roku lub rośliny, które występują tylko raz. W innych grach można doszukać się różnych wariacji na temat gry w Mahjonga, ale tutaj postawiono na oryginalne zasady.

Najmocniejszą stroną gry z pewnością jest kolorowa grafika, stylizowana na cztery żywioły. Twórcy chwalą się nawet, że wszystkie układy zostały skomponowane przy współpracy z ekspertami od feng shui. Klocki można przybliżać lub oddalać, aby łatwiej było je usuwać. Gesty, z których korzysta się przy ustawieniu kamery, są intuicyjne.

Zobacz również: Zaczęła się era post-mobile

Otoczka towarzysząca oczyszczaniu układu z kolejnych klocków nie odbiega od ogólnie przyjętego kanonu dla gier w Mahonga. Jest opcja cofnij oraz podpowiedź, gdy utknie się w którymś momencie. Na bieżąco wyświetlane są informacje na temat liczby klocków do usunięcia oraz par do ściągnięcia. HUD zaprojektowano przejrzyście, nie przeszkadza podczas grania.

Prezentowana na obrazkach gra to wersja HD, która uruchomi się tylko na iPadzie. W sklepie z aplikacjami Apple’a znajdziecie także odsłonę dla iPhone’a. Obie gry są do pobrania za darmo. Promocja może skończyć się w każdej chwili, warto więc zaoszczędzić kilka dolarów i pobrać Mahjong Elements już teraz bez opłat.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!