5 wyjątkowo dziwacznych telefonów [cz. 2]

5 wyjątkowo dziwacznych telefonów [cz. 2]

Oczywiście, że perfumy też da się zastąpić telefonem
Oczywiście, że perfumy też da się zastąpić telefonem
Źródło zdjęć: © pexels.com
Miron Nurski
29.08.2018 08:27, aktualizacja: 29.08.2018 10:27

Jakiś czas temu przyglądaliśmy się 5 bardzo dziwnym telefonom. Oczywiście jest ich znacznie więcej, dlatego pora na kolejną porcję szalonych pomysłów producentów komórek i smartfonów.

Paczka papierosów, z której można dzwonić

Dlaczego palacz ma mieć jedną kieszeń wypchaną przez telefon, a drugą przez paczkę papierosów? Takie pytanie w 2008 roku zadała sobie pytanie chińska firma Xiang Yan Wang. Odpowiedzią na nie jest ten oto telefon.

Xiang Yan Wang 3838 to telefon zamknięty w paczce papierosów
Xiang Yan Wang 3838 to telefon zamknięty w paczce papierosów

Xiang Yan Wang 3838 nie tylko wygląda jak paczka papierosów. Xiang Yan Wang 3838 dosłownie jest paczką papierosów. Niestety we wnętrzu telefonu można ich umieścić raptem 7, więc najpewniej wystarczają na krócej niż wbudowana bateria.

Papierosa?
Papierosa?

Komórka miała kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną oraz wbudowany aparat. Bardzo prosty, ale chyba nikt nie oczekuje lustrzankowej jakości zdjęć od paczki papierosów, prawda?

"Zaprojektowany, by robić tak mało, jak to możliwe"

Czy potrafisz wymienić dosłownie wszystkie funkcje swojego telefonu? Nie sądzę. Ja za to potrafię wymienić wszystkie funkcje Light Phone'a.

Light Phone to wyjątkowo prosty telefon
Light Phone to wyjątkowo prosty telefon

Pozwala on:

  1. wykonywać i odbierać połączenia głosowe;
  2. zapisać w pamięci 9 numerów telefonów.

I tyle. Żadnych gier. Żadnej przeglądarki internetowej. Żadnego budzika czy kalendarza. Ba, nie da się nawet wysyłać SMS-ów. Brzmi jak przepis na porażkę? Nic z tych rzeczy. Mało funkcjonalny, choć stylowy telefon o wielkości karty kredytowej okazał się sporym sukcesem na Kickstarterze. Mimo że w 2017 roku trzeba było za niego zapłacić 150 dolarów, czyli jakieś 550 zł.

Obraz

Kilka miesięcy temu zapowiedziany został Light Phone 2 z ekranem E Ink, LTE, SMS-ami i kilkoma przydatnymi aplikacjami.

Ogól się komórką

Często mówi się, że nikt nie goli klientów lepiej niż Apple. Błąd. Chińska firma Z.Jiang robi to o wiele lepiej. Przede wszystkim dlatego, że goli klientów w sposób dosłowny. Tak, komórka, którą widzicie na zdjęciu, naprawdę ma wbudowaną golarkę.

Obraz
© Z.Jiang / eBay

Na tym atuty telefonu się nie kończą. Kolejny wyróżnik to akumulator o pojemności 3500 mAh. Jak się pewnie domyślacie, to aż nadto na zwykłą komórkę z 2,8-calowym ekranem, ale może ona pełnić funkcję powerbanka. Dzwonienie, golenie i ładowanie - wszystko w jednym urządzeniu. Coś pięknego.

Obraz

Jeśli chodzi o golenie klientów, firma ogranicza się do tego dosłownego golenia, bo cena jest całkiem przystępna. Na eBayu telefon można kupić za równowartość 130 zł.

Perfumofon

A teraz telefon tak dziwny, że jego standardowe wyposażenie - oprócz ładowarki i instrukcji obsługi - obejmowało... strzykawkę.

Hyundai MP 280 to telefon, który mógł zastąpić fiolkę perfum
Hyundai MP 280 to telefon, który mógł zastąpić fiolkę perfum

Twórcy Hyundaia MP 280 uznali, że tym, czego w 2005 roku pragnął użytkownik telefonu po jego rozłożeniu i skierowaniu w stronę twarzy, było poczucie zapachu ulubionych perfum. Pod wyświetlaczem znajdował się niewielki rozpylacz, który wkraczał do akcji po każdym otwarciu klapki.

Obraz

Spokojnie, nie była to jednorazówka. Gdy perfumy marki Marc Jacobs w końcu się skończyły, można było ponownie napełnić telefon ulubionym zapachem przy użyciu wspomnianej strzykawki.

Telefon z otworem na ołówek

Nokia ma na koncie wiele dziwnych pomysłów, ale to moim zdaniem jeden z najbardziej niekonwencjonalnych. Nokia 7705 Twist z 2009 roku to niewielka, kwadratowa komórka, w której rogu znalazł się otwór na długopis lub ołówek. Ten pełnił wówczas funkcję podstawki.

Nokia 7705 Twist to komórka współpracująca z ołówkiem
Nokia 7705 Twist to komórka współpracująca z ołówkiem

Dopisek "Twist" telefon zawdzięczał wykręcanej klawiaturze QWERTY.

Obraz

Za mało udziwnień? To co powiecie na lusterko ukryte z drugiej strony obudowy?

Obraz

Myślę, że kobiety, które musiały wybierać między perfumofonem a lusterkofonem miały twardy orzech do zgryzienia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)