5 ciekawych gier za mniej niż 5 zł [cz. 3]

5 ciekawych gier za mniej niż 5 zł [cz. 3]

Marek Pruski
14.09.2015 07:57, aktualizacja: 14.09.2015 13:56

To już trzecia odsłona przeglądu o tanim graniu. 5 ciekawych, wartych uwagi pozycji, które kosztują mniej niż hot-dog na stacji czy kawa w barze. Część z dzisiejszych tytułów to oferty czasowo przecenione, więc warto się pospieszyć, jeśli nie chcecie przepłacać.

Shifter

Kreatywność twórców nie przestaje mnie zaskakiwać. W grze Shifter sterujemy małym poszukiwaczem przygód, który musi dostać się do jednej z bram. Poza sterowaniem samym bohaterem, sterujemy także planszą, a dokładniej segmentami, z których jest zbudowana.

Obraz

Przestawienie kilku elementów sprawia, że nasz bohater w drodze do bramy ominie przeszkody. Czasem trzeba jednak nieco bardziej się wysilić i przestawiać elementy, w międzyczasie sterując bohaterem. Gra ma pikselową, lecz miłą dla oka grafikę, delikatny podkład muzyczny i potrafi wciągnąć na kilka godzin

Shifter trailer (ios & android)

The Sequence

Przesuwając bloczki o różnych cechach, sprawiamy, że kulka, która przechowywana jest w jednym miejscu, trafia do drugiego. Później druga kulka, później trzecia kulka. Jednym słowem – algorytm. Czynność musi być bowiem powtórzona kilka razy, żeby była uznana.

Obraz

Prosta, choć treściwa i przyjemna gra z minimalistyczną grafiką i wciągającą rozgrywką. Tak w jednym zdaniu mógłbym określić tę grę. Tytuł wart uwagi, choć spodoba się bardziej sympatykom łamigłówek. Jeśli więc szukacie prostego pożerającego czas puzzla, ten tytuł jest dla Was.

the Sequence

Table Tennis

Przez PocketGamer ta gra została wyróżniona złotym medalem i określona mianem najlepszej gry w tenisa stołowego na urządzenia mobilne. Po pierwszym spotkaniu z grą w pełni zgadzam się z tą opinią. W Table Tenis zmierzymy się z przeciwnikami w turniejach, pogramy na treningach i będziemy wykonywać zadania na czas.

Obraz

Można podkręcać, serwować z podrzutu, i wykonywać szybkie ataki, a tego wszystkiego nauczymy się w prostym, ale treściwym samouczku. Gra standardowo kosztuje około 20 złotych, ale przeceniona została o całe 75% i teraz mogłem umieścić ją w tym przeglądzie. Spieszcie się! Oferta może skończyć się lada moment. Zainteresowanych odsyłam także do recenzji gry okiem Zbyszka.

Table Tennis Touch - Out Now on Android! (Official Trailer)

Lifeline

To kolejna gra, którą wygrzebałem z czasowych promocji w Sklepie Play. Mało znana, lecz częściowo powracająca do łask kategoria gier tekstowych ma swojego kolejnego ciekawego przedstawiciela i jest nim właśnie Lifeline. Smartfon czy tablet traktujemy w tym przypadku, jako komunikator z Taylorem, astronautą, który rozbił się gdzieś po środku pustki.

Obraz

Część z Was może powiedzieć „Meh, gra tekstowa”, ale choć ja sam byłem podobnego zdania, to już po kilku pierwszych wiadomościach je zmieniłem. Chociaż za grą stoi wydawca o nazwie „3 Minute Games” to rozgrywka trwa o wiele dłużej. Spieszcie się, bo promocja może skończyć się w każdej chwili.

Bridge Constructor

Budowa mostu to wcale nie takie łatwe zadanie jak mogłoby się wydawać. O tym jak buduje się mosty możemy przekonać się, grając w grę Bridge Constructor. Naszym zadaniem jest zbudowanie mostu i oparcie go na wcześniej wyznaczonych punktach.

Obraz

Przebijając się przez szereg poziomów korzystamy z materiałów takich jak drewno, kamień, liny czy metal. Każdy z tych materiałów jednak swoje kosztuje, a my nie możemy przekroczyć ustalonego budżetu. Gra jest prosta, choć miejscami wymagająca. Spodobać może się każdemu, nie tylko konstruktorom i studentom architektury.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)