5 gier rekreacyjnych, które mogą Cię czegoś nauczyć [Android, iOS i Windows Phone]

Pianino
Pianino
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski

25.01.2016 12:25, aktual.: 25.01.2016 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Granie w gry może być źródłem rozrywki, ale i jednocześnie czegoś nowego uczyć.

Quizwanie

Jak sama nazwa wskazuje, gra się tutaj w quizy. Gracz wybiera kategorię i wyzywa innego gracza na pojedynek. Pytanie ma 4 odpowiedzi i w ciągu 10 sekund trzeba jej udzielić. Po błędnej odpowiedzi gra pokazuje, które była właściwa i to w zasadzie jest tutaj walorem edukacyjnym. Pytania pochodzą z wielu kategorii, więc można dowiedzieć się wielu ciekawych, mniej lub bardziej użytecznych rzeczy.

Obraz

Kilka opcji takich jak ranking czy personalizowanie awatara dostępnych jest tylko dla użytkowników premium. Multiplayer jest asynchroniczny, co oznacza, że gracze mogą przejść swoją rundę w dowolnej chwili, a liczy się tylko końcowy wynik. Jest dość sporo kategorii, a baza pytań jest stale poszerzana. Grać można ze znajomymi, ale także z losowymi przeciwnikami.

Eco-Driver

Wśród moich znajomych, którzy ostatni rok spędzili na zdawaniu egzaminów na prawo jazdy, ta gra zrobiła furorę. Z racji wprowadzenia nowych przepisów, kandydaci na kierowców muszą stosować się do zasad Eco-drivingu. Na czym Eco-Driving polega? Tego dowiecie się grając właśnie w Eco-driver.

Obraz

Gra jest prostą zręcznościówką, w której trzeba przejechać jak największy dystans. Ograniczeniem jest paliwo, które trzeba oszczędzać jeżdżąc „eco”. Zmiana biegu na zielonym polu, utrzymywanie stałej prędkości i przewidywanie drogi na kilkaset metrów do przodu. W krajach skandynawskich taka jazda jest codziennością, Polacy muszą się jej jeszcze nauczyć. Może Eco-Driver to zmieni.

EcoDriver Trailer

Freaking Math

Szybkie i poprawne rozwiązywanie działań to podstawa zdawania wielu egzaminów związanych z naukami ścisłymi. Najlepiej robić to z automatu, i choć bywa to trudne, to dzięki praktycznym zadaniom można się tego nauczyć. Jeśli macie z tym problem, to Freaking Math powinno Wam pomóc.

Obraz

Gra zasadniczo jest łatwa. Na ekranie wyświetla się działanie wraz z wynikiem oraz dwa przyciski. Trzeba wybrać, czy wynik działania jest poprawny, czy też nie. Utrudnieniem jest fakt, że na rozwiązanie każdego działania są przeznaczone tylko dwie sekundy. Nawet proste działania mogą sprawić tu trudności, ale częste granie z pewnością poprawi Wasze zdolności kalkulacyjne.

Dumb Ways to Die 2

Genezy powstania trzeba się doszukiwać w piosence o tym samym tytule. Jej tekst opowiada o głupich i najgłupszych sposobach na śmierć. Te drugie mają związek z koleją, przechodzeniem przez tory i wpadaniem pod pociąg. Piosenka stworzona z ramienia australijskiego operatora linii metra ma uświadomić ludziom, że przy pociągach i w metrze należy zachować ostrożność, bo bardzo łatwo w najgłupszy sposób stracić życie.

Obraz

Teledysk do piosenki pomimo słodkich postaci był pełny krwi (wciąż bardzo cukierkowej). Podobnie jest z grą. W niej musimy uniknąć śmierci szybkimi tąpnięciami w ekran, przesuwaniem palcem czy potrząsaniem urządzenia. Za uniknięte zgony gracz dostaje punkty, które trafiają do rankingu. Bywa zabawnie, lecz na końcu gra zawsze przypomina „Stay safe” i to nie tylko przy kolei czy w metrze.

Dumb Ways to Die

Perfect Piano

Jak nietrudno się domyślić, w tej grze trzeba grać na wirtualnym pianinie. Ma jednak jedną bardzo ciekawą i wartą uwagi funkcję. A jest to biblioteka utworów, które można zagrać z pomocą, z podkładem, bez niego i przede wszystkim w trybie nauki. Do wirtualnej klawiatury podąża ścieżka kropek i pasków, podobna do tej z Guitar Hero. Trzeba zwyczajnie tapnąć odpowiedni przycisk w odpowiednim momencie.

Obraz

Wśród dostępnych piosenek znaleźć można proste folklorystyczne utwory, ale również komercyjne piosenki światowych wykonawców. Dzięki Perfect Piano każdej możemy się nauczyć. Przeniesienie utworów z gry na prawdziwe pianino oczywiście może zająć sporo czasu, ale gra bardzo ułatwia proces nauki.

3 phones play 千本桜 by Walk Band together

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)