5 najlepszych gier słownych po polsku na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows]

5 najlepszych gier słownych po polsku na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows]

Gry słowne
Gry słowne
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski
07.12.2015 14:35, aktualizacja: 07.12.2015 15:35

Słowa, słowa, słowa. Dzisiaj to właśnie one staną w centrum naszej uwagi. W sklepach z aplikacjami aż roi się od anglojęzycznych wersji różnych gier słownych, ja jednak przedstawię Wam gry w języku polskim. Wszystkie są darmowe, ale spotkacie się w nich z reklamami. Zapraszam więc na przegląd 5 gier słownych po polsku.

Słowotok

Obraz

Poza długimi słowami znaleźć można też wiele krótkich jednosylabowców. Pełna lista możliwych kompilacji przez 10 sekund wyświetla się po każdej rozgrywce, a zaraz po niej tabela wyników. Szybki, globalny tryb multi w całkiem estetycznym wydaniu. Gra nie robi zbyt dużo, ale w tym, co robi jest bezkonkurencyjna.

WordBrain

Obraz

Każda plansza ma 20 poziomów, więc o długość rozgrywki nie ma się co martwić. Z każdą rozwiązaną zagadkę słowną dostajemy punkty mózgu. Opcjonalnie są też podpowiedzi, choć poziom trudności jest na tyle zbilansowany, że raczej nie trzeba będzie z nich korzystać. W grze wbudowany jest też mechanizm tworzenia własnych plansz, w które mogą później zagrać nasi znajomi, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność.

Wersje na iOS i Windows Phone jeszcze nie doczekały się wsparcia języka polskiego, ale one też mogą Was zainteresować

Wisielec 2: Online

Obraz

Rozpoczyna się od podstaw szubienicy a kończy na zwisających nogach patyczaka. Możliwych pomyłek jest 9, ostatnia oznacza koniec rozgrywki. Wszystkie hasła są oczywiście w języku polskim. W trybie wieloosobowym zadajemy hasło znajomym lub wybranym osobom, i vice versa. Gra jest schludnie wykonana, multiplayer działa sprawnie i bezproblemowo. Jeśli analogowa wersja tej gry Wam się spodobała to cyfrowa też przypadnie Wam do gustu.

Slice Words

Obraz

Kiedy słowo jest kompletne, gra automatycznie je podświetli. Za każdy ułożony wyraz dostajemy monetki, które można przeznaczyć na podpowiedzi. W grze jest także tryb quiz, który podaje nam słowa i przez ich układanie pozwala uczyć się języków obcych (jest ich obecnie 13). Całkiem przyjemna rozgrywka i aspekt edukacyjny z pewnością znajdą swoich zwolenników.

Krzyżówki

Obraz

Wykonanie tej gry to prawdziwe, rosyjskie DIY – nie ważne jak wygląda, ważne, że działa. O praktyczność aplikacji i jej funkcjonalność nie ma się co kłócić. Gra ma podstawowe możliwości, które jednak spełniają oczekiwania graczy. Co do wyglądu – jest odrobinę przestarzały i wymagałby lekkiego face-liftingu. Produkcja, jako zabijacz czasu sprawdzi się wyśmienicie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)