5 najlepszych gier słownych po polsku na smartfony i tablety [Android, iOS i Windows]
Słowa, słowa, słowa. Dzisiaj to właśnie one staną w centrum naszej uwagi. W sklepach z aplikacjami aż roi się od anglojęzycznych wersji różnych gier słownych, ja jednak przedstawię Wam gry w języku polskim. Wszystkie są darmowe, ale spotkacie się w nich z reklamami. Zapraszam więc na przegląd 5 gier słownych po polsku.
07.12.2015 | aktual.: 07.12.2015 15:35
Słowotok
Poza długimi słowami znaleźć można też wiele krótkich jednosylabowców. Pełna lista możliwych kompilacji przez 10 sekund wyświetla się po każdej rozgrywce, a zaraz po niej tabela wyników. Szybki, globalny tryb multi w całkiem estetycznym wydaniu. Gra nie robi zbyt dużo, ale w tym, co robi jest bezkonkurencyjna.
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania (App Store)
- Link do pobrania (Windows Phone)
WordBrain
Każda plansza ma 20 poziomów, więc o długość rozgrywki nie ma się co martwić. Z każdą rozwiązaną zagadkę słowną dostajemy punkty mózgu. Opcjonalnie są też podpowiedzi, choć poziom trudności jest na tyle zbilansowany, że raczej nie trzeba będzie z nich korzystać. W grze wbudowany jest też mechanizm tworzenia własnych plansz, w które mogą później zagrać nasi znajomi, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność.
- Link do pobrania (Google Play)
Wersje na iOS i Windows Phone jeszcze nie doczekały się wsparcia języka polskiego, ale one też mogą Was zainteresować
- Link do pobrania (App Store)
- Link do pobrania (Windows Phone)
Wisielec 2: Online
Rozpoczyna się od podstaw szubienicy a kończy na zwisających nogach patyczaka. Możliwych pomyłek jest 9, ostatnia oznacza koniec rozgrywki. Wszystkie hasła są oczywiście w języku polskim. W trybie wieloosobowym zadajemy hasło znajomym lub wybranym osobom, i vice versa. Gra jest schludnie wykonana, multiplayer działa sprawnie i bezproblemowo. Jeśli analogowa wersja tej gry Wam się spodobała to cyfrowa też przypadnie Wam do gustu.
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania (App Store)
Slice Words
Kiedy słowo jest kompletne, gra automatycznie je podświetli. Za każdy ułożony wyraz dostajemy monetki, które można przeznaczyć na podpowiedzi. W grze jest także tryb quiz, który podaje nam słowa i przez ich układanie pozwala uczyć się języków obcych (jest ich obecnie 13). Całkiem przyjemna rozgrywka i aspekt edukacyjny z pewnością znajdą swoich zwolenników.
- Link do pobrania (Google Play)
- Link do pobrania (App Store)
- Link do pobrania (Windows Phone)
Krzyżówki
Wykonanie tej gry to prawdziwe, rosyjskie DIY – nie ważne jak wygląda, ważne, że działa. O praktyczność aplikacji i jej funkcjonalność nie ma się co kłócić. Gra ma podstawowe możliwości, które jednak spełniają oczekiwania graczy. Co do wyglądu – jest odrobinę przestarzały i wymagałby lekkiego face-liftingu. Produkcja, jako zabijacz czasu sprawdzi się wyśmienicie.
- Link do pobrania (Google Play)