5 gier zręcznościowych na smartfony, które umilą Ci każdą podróż autobusem

5 gier zręcznościowych na smartfony, które umilą Ci każdą podróż autobusem

Beautiful girl playing to mobile at railway station
Beautiful girl playing to mobile at railway station
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Konrad Błaszak
31.03.2015 11:30, aktualizacja: 31.03.2015 13:30

Gry mobilne są coraz bardziej rozbudowane i możemy już znaleźć produkcje, które wciągną nas na kilka dobrych godzin. Często jednak mamy tylko kilka minut podczas stania w kolejne czy jazdy autobusem. Czy można znaleźć w Google Play proste gry zręcznościowe, które uprzyjemnią nam te kilka chwil?

Oczywiście jest to pytanie retoryczne, ponieważ gier na Androida są tysiące i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zebrałem dla Was kilka gier zręcznościowych, które sprawdzą się idealnie jeśli mamy akurat kilka chwil. Podstawowym kryterium było dla mnie to, jak bardzo wciągający jest dany tytuł.

Phases

Zaczynamy od bardzo prostej gry, która ogranicza nasze ruchy tylko do naciskania prawej lub lewej strony ekranu. Tak sterujemy wiecznie skaczącą kulką, którą musimy dostać się na koniec poziomu. Zadanie wydaje się banalnie proste, ale oczywiście takie nie jest i nawet nie chcę się Wam przyznawać, ile razy ja zginąłem. Cały problem w pokonywaniu kolejnych przeszkód jest taki, że możemy dotykać tylko białych elementów. Nawet najmniejsze muśnięcie czarnego obiektu kończy naszą rozgrywkę i cofa nas do ostatniego punktu kontrolnego. Niezwykle frustrująca gra, ale dzięki temu, że po porażce nie wracamy na sam początek poziomu, nawet bardzo niecierpliwi powinni sobie z nią poradzić.

Magic Touch: Wizard for Hire

Gdy uruchomiłem kolejną grę, na początku myślałem, że szybko zniknie z mojego smartfona, ale tak się nie stało. Zasady są tutaj nadal bardzo proste, ale jednak sam tytuł jest już trochę bardziej rozbudowany. Nasz zamek jest atakowany przez różnego rodzaju potwory, a my jesteśmy czarodziejem, który musi się z nimi zmierzyć. Zlatują one na balonach, a pokonać je możemy rysując na ekranie symbole, który na nich widać. Na początku są to proste linie, ale po chwili musimy tworzyć prawdziwe zawijasy. Za zarobione lub kupione złoto możemy odblokowywać zaklęcia, które trochę ułatwią nam te potyczki. Wtedy po zobaczeniu odpowiedniego balona i narysowaniu symbolu na pomoc przybędzie nam smok, piorun czy też przeciwnicy zamienią się w żaby. Gra nie jest tak łatwa jak się na początku wydaje i trzeba nabrać trochę w wprawy w rysowaniu zaklęć, ale potem sprawia sporo przyjemności.

Magic Touch : Wizard for Hire (Out 25th Feb)

Death Run 3D

Patrząc na ten tytuł można odnieść wrażenie, że jest to jedna z wielu bliźniaczo podobnych do siebie gier. I będzie to bardzo trafne stwierdzenie, ale warto poświęcić jej kilka chwil, ponieważ stawia ona na prostotę i dynamikę, przez co może być idealnym pochłaniaczem naszego czasu, gdy będziemy jechali autobusem. Rozgrywka polega na tym, że musimy omijać wysuwające się z każdej strony elementy. Możemy sterować zarówno dotykowo jak i przechylając naszego smartfona (lub przez połączenie tych dwóch trybów).Gra nie oferuje żadnych dodatków, ale nadrabia to niezwykłą dynamiką. Zdecydowanie nie każdemu spodoba się ten tytuł, ponieważ trzeba mieć do niego niebywałą zręczność, ale jeśli czujecie się na siłach, to polecam.

Death Run 3D Trailer

Crossy Creeper

Nie jestem fanem Minecrafta, więc gdy zobaczyłem w nazwie Creeper, to dwa razy zastanowiłem się zanim zainstalowałem ten tytuł. Obrazki jednak były zachęcające, więc postanowiłem spróbować i była to bardzo dobra decyzja. Jest to prosta gra, w której musimy przejść naszą postacią jak najdalej omijając różne przeszkody jak wagoniki czy wybuchające Creepery. Oczywiście musimy się z tym spieszyć, ponieważ ekran cały czas się posuwa do przodu. Podczas rozgrywki możemy zdobyć diamenty, za które odblokowujemy nowe postacie, a tych jest naprawdę sporo. Oprócz Batmana czy Tyriona spotkamy również Waltera czy Ragnara. Dla fanów seriali jest to ciekawy dodatek. Rozgrywka jest prosta, ale dzięki temu nie irytuje, a poprawianie swoich wyników nie jest uciążliwe.

Geometry Dash

Od razu na wstępie muszę zaznaczyć, że osoby nie mające cierpliwości powinny odpuścić sobie ten tytuł, ponieważ doprowadzi on ich do białej gorączki. Jak i wszystkie powyższe, jest to prosta gra, która w założeniu polega tylko na odpowiednim naciskaniu ekranu, co spowoduje skok u naszego bohatera. Już od samego początku jednak nie jest to łatwe, ponieważ dynamika rozgrywki jest bardzo duża, a na naszej drodze stają setki różnych przeszkód. Oczywiście trzeba je pokonać z iście chirurgiczną precyzją. Gra ma wiele poziomów, a sami możemy stworzyć kolejne. Dostępna jest w wersji płatnej lub Lite. Na uwagę zasługuje również oprawa graficzna, która jest prosta, ale ciekawa, a razem z idealnie pasującą muzyką tworzą ciekawy zestaw. Uczciwie ostrzegam, że każdy kolejny poziom to coraz większa męczarnia.

Official Geometry Dash Trailer

Te kilka gier uprzyjemnia mi czas, gdy akurat muszę gdzież pojechać autobusem lub chcę sobie zrobić kilka minut przerwy od pracy. Mimo swojej prostoty oraz tego, że chwilami bywają niezwykle irytujące, mogą one wciągnąć na dłużej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)