5 najlepszych aplikacji na nauki angielskiego. Pobierzesz je na Androida i iOS

5 najlepszych aplikacji na nauki angielskiego. Pobierzesz je na Androida i iOS

5 najlepszych aplikacji na nauki angielskiego. Pobierzesz je na Androida i iOS
Bartek Kołodziejczyk
21.10.2021 09:47, aktualizacja: 06.03.2024 22:15

Uczysz się języka i zastanawiasz się w jaki sposób telefon może pomóc ci w zdobywaniu wiedzy? Z pomocą przychodzą aplikacje, które rozwijają umiejętności w zakresie konkretnego języka.

Aplikacje do nauki angielskiego: Duolingo

Absolutnym królem popularności, jeśli chodzi o naukę języków obcych, jest Duolingo. Aplikacja oferuje bardzo przyjemny interfejs.

Obraz

Nauka podzielona jest na etapy, po ukończeniu których odblokowują się kolejne. Można go polecić wszystkim osobom, które chcą poznać język angielski od zera. Dla bardziej zaawansowanych minusem może być dość powolne tempo nauki; osoby posiadające pewną wiedzę i zasób słownictwa, które chciałyby od razu przejść na trudniejsze etapy, nie będą miały do nich dostępu bez odblokowania wcześniejszych.

Aplikacja ma również drugą dość znaczącą wadę - do nauki innych języków niż angielski nie jest dostępny polski interfejs.

Aplikacja do nauki angielskiego: Quizlet

Szukając nowych aplikacji do nauki języka zastanawiałem się, czy istnieje taka, która powoli mi samodzielnie dobierać treści, których sam chcę się uczyć. Z pomocą przyszedł tu Quizlet, czyli darmowa aplikacja do tworzenia fiszek.

Obraz

Program ma pięć trybów nauki. Używając trybu klasycznych fiszek, możemy kategoryzować je na te, które już opanowaliśmy i na te, które musimy jeszcze powtórzyć. W programie znajdziemy również tryb "pisownia" który pozwala trenować zapis poszczególnych słówek czy zwrotów.

W mojej opinii największym plusem aplikacji jest możliwość uczenia się słówek, na których nam najbardziej zależy, unikając tych, których znajomość nie jest nam potrzebna.

Aplikacja do nauki angielskiego: English Grammar Test

Jak sama nazwa wskazuje, jest to aplikacja do nauki gramatyki języka angielskiego, która sprawdza wiedzę w formie testu.

Obraz

Jej niewątpliwą zaletą jest to, że po wybraniu błędnej odpowiedzi, naszym oczom ukazuje się reguła określająca, dlaczego powinniśmy zaznaczyć inną. Wytłumaczenie pojawia się w języku angielskim, co można traktować jako wadę lub zaletę.

Mimo wszystko aplikacja jest bardzo pomocna w poznawaniu konstrukcji gramatycznych, z którymi użytkownik słabo sobie radzi.

Aplikacja do nauki angielskiego: Reverso

Aplikacja–słownik, która wyszukuje nie tylko pojedyncze słówka, ale i pełne frazy, wyświetlając przy okazji przykładowe zdania z jej użyciem.

Obraz

Narzędzie to jest bardzo pomocne podczas pisania e-maili w obcym języku, udzielania się na zagranicznych forach czy przy odrabianiu zadań domowych.

Aplikacja do nauki angielskiego: Ucz się języka

Program - a właściwie zestaw programów - który występuje w kilku wariantach językowych, m.in. włoskim, niemieckim, francuskim czy hiszpańskim. Znajdziemy w nim słownik z najpopularniejszymi słówkami, gotowe fiszki z podziałem na poziomy zaawansowania oraz dziedziny życia.

Obraz

Aplikacja ma kilka klasycznych trybów nauki takich jak "gramatyka" oraz tryb "ciekawostki". Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie wersje językowe mają dostęp do wszystkich trybów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)