iPhone za 50 milionów złotych i inne niewyobrażalnie drogie telefony

iPhone 5 Black Diamond
iPhone 5 Black Diamond
Miron Nurski

06.05.2014 23:13, aktual.: 07.05.2014 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć rewelacyjnie wyposażonego smartfona można dziś kupić za 3000 zł, nawet w polskich sklepach nie brakuje luksusowych telefonów kosztujących 5000, 10 000 czy nawet 30 000 zł. Są jednak osoby, które na mobilne gadżety są w stanie wydać jeszcze więcej. Dużo więcej.

iPhone 5 Black Diamond

Marzy się wam iPhone, ale uważacie, że jest zdecydowanie za tani, przez co wstyd pokazywać się z nim na dzielnicy? Powinniście odezwać się do brytyjskiego projektanta Stuarta Hughesa, który przeprojektuje wasz telefon, podnosząc tym samym jego wartość. Tak też uczynił pewien miliarder z Chin, na którego zlecenie powstał iPhone 5 Black Diamond.

iPhone 5 Black Diamond
iPhone 5 Black Diamond© ealuxe.com

Hughes spędził z iPhone'em 5 aż 9 tygodni. Przez ten czas udało mu się pokryć jego obudowę szafirowym szkłem, 135 gramami 24-karatowego złota oraz 600 diamentami (53 diamenty tworzą nadgryzione jabłko). Przycisk Home zdobi czarny diament, któremu urządzenie zawdzięcza swą nazwę. Cena? Jedyne 10 milionów funtów, czyli nieco ponad 51 milionów złotych.

GoldVish Le Milion

Nie jest to urządzenie pierwszej świeżości, ale nawet po upływie kilku lat jego cena robi wrażenie. W wielkim zaokrągleniu została ona zresztą zawarta w samej nazwie urządzenia. Co istotne, nie mówimy tutaj o złotówkach, tylko o dolarach.

Obraz
© globaltoptens.com

Zaprojektowany przez Emmanuela Gueita na zlecenie firmy GoldVish telefon trafił w 2008 roku do Księgi rekordów Guinnessa jako najdroższa i najbardziej ekskluzywna komórka świata. Pokryty 18-karatowym złotem, diamentami oraz skórą Le Milion został wyceniony na 1,3 miliona dolarów, czyli niemal 4 miliony złotych.

Diamond Crypto Smartphone

Ten powstały w 2006 roku owoc współpracy austriackiego jubilera Petera Aloissona oraz zajmującej się kryptografią rosyjskiej firmy JSC Ancort do dziś znajduje się w niemal każdym zestawieniu najdroższych komórek świata.

Diamond Crypto Smartphone
Diamond Crypto Smartphone© trendbite.net

Z zewnątrz telefon zdobi platyna, 28 brylantów o wadze 1,5 karata, 33 diamenty (w tym 8 błękitnych) oraz 18-karatowe złoto. Znajdujące się na nim dane zostały zaszyfrowane z wykorzystaniem technologii rosyjskiego koncernu, co zabezpiecza je przed cyberprzestępcami. Osiem lat temu to cacko kosztowało 1,3 miliona dolarów (ok. 4 milionów złotych).

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Firma Gresso od lat specjalizuje się w tworzeniu luksusowych komórek. Jedną z jej najciekawszych propozycji wciąż pozostaje model Luxor Las Vegas Jackpot z 2010 roku.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot
Gresso Luxor Las Vegas Jackpot© Gresso

Na wysoką cenę tej słuchawki wpływ miała obudowa wykonana z 45,5-karatowego czarnego diamentu, 180 gramów złota, 200-letniego afrykańskiego drewna oraz 17 ręcznie polerowanych szafirowych klawiszy o łącznej masie 32 karatów. W dniu premiery telefon kosztował okrągły milion dolarów (ok. 3 milionów złotych), a do sprzedaży trafiły tylko trzy egzemplarze.

Vertu Signature Cobra

Skoro o drogich telefonach mowa, nie można nie wspomnieć o firmie Vertu. Model Signature Cobra przy pozostałych urządzeniach z dzisiejszego zestawienia można nazwać wręcz budżetowym.

Vertu Signature Cobra
Vertu Signature Cobra

Znajdująca się na przednim panelu kobra została zrobiona z 349 rubinów i 2 diamentów. Cena tej cechującej się dość, hmm, dyskusyjnym designem komórki to 310 tysięcy dolarów, co oznacza, że możecie ją kupić, jeśli macie w kieszeni mniej niż milion złotych. Konkretnie 933 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)