5 prostych łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki do działania

5 prostych łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki do działania

Kobieta ze smartfonem
Kobieta ze smartfonem
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski
08.09.2015 08:58, aktualizacja: 08.09.2015 10:58

Wrzesień to czas, w którym uczniowie budzą się z wakacyjnego snu i powoli przyzwyczajają się do wysiłku psychicznego. Żeby przyspieszyć nieco proces rozgrzewki mózgowej, przygotowałem dla Was przegląd 5 prostych łamigłówek, które od Was będą wymagać więcej niż od smartfona czy tabletu. Zapraszam!

Griddition

Moja nauczycielka matematyki gna z zadaniami szybciej niż tłum januszów na promocję karpia w Lidlu. Matura w końcu już niedługo! W ćwiczeniu szybkiego dodawania oraz zdolności wielowątkowego myślenia pomoże gra Griddition.

412150885616189996

Można powiedzieć, że gra jest podoba do sudoku. Na ekranie wyświetla się plansza, z początku 2x2. Obok każdego rzędu i pod każdą kolumną znajdują się liczby. Podane u góry ekranu liczby należy tak powstawiać w kratki żeby ich suma w rzędach i kolumnach zgadzała się z zapisaną tam liczbą. Gra ma 2 tryby, prostą i schludną oprawę graniczną, a stoper u góry ekranu mierzy nasz czas. Nic dodać nic ująć.

Colors United

Kropki i kolory pobudzają szare komórki. Colors United to gra, w której wybierając poszczególne kolory zarażamy nimi kropki na planszy. Brzmi to może niezbyt zrozumiale, ale w praktyce okazuje się być ciekawą zabawą.

412150885616452140

Zarażone kolorem kropki poszerzają swój zasięg, aż w końcu obejmują całą planszę. Naszym zadaniem jest dopilnować, by skończyły ją na określonym kolorze, w określonym czasie, lub z określoną liczbą ruchów. Jeśli jeszcze nie rozumiecie, o co w tym wszystkim chodzi, to przeczytajcie pełną recenzję lub po prostu pobierzcie. Gra dostępna jest na Androida i iOS.

Transmission

Ta gra od Waszego sprzętu wymagać będzie już nieco więcej niż 2 wcześniejsze tytuły. W Transmission chodzi o połączenia. Przechodzimy tu płynnie przez historię komunikacji na odległość. Najpierw telegraf, potem telefon, następnie komputer… i tak przez całkiem sporą liczbę poziomów.

412150885616779820

Wszystko zaczyna się od danych, które trzeba przekazać. Gra w obrazowy sposób każe nam łączyć kwadraty i kropki z informacjami w taki sposób, by odbiorca otrzymał jak najwięcej z nich. Podkładu, którego słyszymy w tle muzyką bym nie nazwał, to raczej zmiksowane odgłosy piszczących kół pociągu. Grafika natomiast jest całkiem niezła. Gra wciąga i daje, co najmniej kilka godzin dobrej rozrywki.

Just Get 10

Powracamy do tematu liczb. Tym razem jest to jeden z największych pożeraczy czasu, z jakim się spotkałem. W Just Get 10 łączymy i przesuwamy kwadraciki z liczbami, tak, aby ich końcowa liczba wyniosła 10.

412150885617107500

Mamy przykładowo obok siebie dwie „jedynki”. Tapnięciem w jedną dwukrotnie łączymy je i powstaje dwójka. Proste? I to jeszcze jak! Ale właśnie w tym tkwi geniusz tej gry. Poza zwykłym trybem są też tryby na czas oraz arcade. Co stanie się, gdy dojdziemy do 10? Sprawdźcie sami. Gra jest darmowa i dostępna na Androida i iOS.

Brain Dots

Brain Dots to kolejna gra o kropkach, które są ostatnio bardzo popularnym tematem. W grze musimy rysować ścieżki tak, aby kulka niebieska dotarła do różowej. Zadanie z pozoru proste, po chwili okazuje się jednak nieco bardziej wymagające.

412150885617435180

Pomocnym okazuje się być rysik. Dodaje on precyzji, która miejscami jest bardzo wskazana. Gra ma ponad 450 poziomów, więc o długość rozgrywki chyba nie będziecie musieli się martwić. Podkład muzyczny zagłusza też bieg czasu, tak więc ostrzegam – gra wciąga niemiłosiernie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)